TESK Genel Başkanı'ndan zam yorumu: Zamların sebebi esnafmış gibi gösterildi ama…

Yeniakit.com.tr’ye konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Fiyatların yükselişinin sebebi esnafmış gibi gösteriliyor. Yaşadığımız seçim sürecinde piyasalardaki belirsizlik nedeniyle yaşanan dalgalanmalar esnafa mal edilemez. İstanbul seçimlerinin de tekrarlanmasıyla bu süreç bitecek ve ekonomimiz önümüzdeki dört yılda yeniden canlanacak.” dedi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 19:02

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Fiyatların yükselişinin sebebi esnafmış gibi gösteriliyor.” diyerek sitemde bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Biliyorsunuz bir seçim maratonu yaşadık. YSK kararıyla tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri var. Dolayısıyla piyasalardaki dalgalanmalar insanları rahatsız ediyor.” ifadelerini kullandı.

'Meyve-sebze fiyatları düşecek'

Ben en çok sıkıntı yaşayan kesimin temsilcisi olarak konuşuyorum.” diyen Palandöken, “Esnaf ülke ekonomisinin direğidir. Artık yerli mahsuller çıkıyor. Meyve ve sebzeler seracılıktan tarla mahsulüne dönüyor. Fiyatlar biraz daha düşecek.” şeklinde konuştu.

Bendevi Palandöken, dış güçlerin baskısından etkilenmemek için birlik içinde olmamız gerektiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“23 Haziran’dan sonra seçim süreci tamamen bitecek. 4 yıl içinde ekonomik olarak düzlüğe çıkmayı umut ediyoruz. Hepimiz bu geminin içindeyiz. Ülkede huzur, güven, dirlik ve birlik olmazsa, dış güçlerin baskısı o zaman sonuç verir. Başka bir Türkiye’ye gidecek halimiz yok. Çevremizdeki ateş çemberini görüyoruz. Bir an evvel bu seçim sürecinin selametle tamamlanmasından sonra ekonominin tekrar canlanmasını bekliyoruz. Esnaflar konusunda bir çok kredi edinimleri var. Hükümet gerçekten bu konuda ciddi adımlar attı. Sorunu krediye ulaşırken bankaların çıkardığı problemler nedeniyle yaşıyoruz.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 19:02

YORUM YAZ

 • AsabiAsabi21 gün önce
  Hadi ordan 
 • Ziraat Mühendisi Başoğlu Ziraat Mühendisi Başoğlu 21 gün önce
  Üretim maliyetleri çok yüksek. Gerçek anlamda bir destek verilmeden tarımsal ürünlerin ucuzlaması mümkün değil. Domates, biber ,salatalık ve patlıcan bir müddet düşer lakin diğer ürünlerde beklemeyin. Bu sene sadece Antalya da 400.000 futbol sahası büyüklüğünde tarıma elverişli arazide ekim olmadı. Türkiye genelini bir düşünün. Mahsül para etse bir metre kare ekilmemiş alan bulamazsınız. Allah sonumuzu hayretsin. Dışa bağımlı olmadığımız hiçbir ürün yok maalesef. Kışa zamanda özümüze dönmezsek halimiz harap!...
 • SelimSelim21 gün önce
  Hani HAL yasası meclise geliyordu ne oldu? Bu fırsatçı şerefsizleri kim niye koruyor? Niye bu halk kazık fiyata meyve sebze yiyor? Yazıklar olsun bu kanunları çıkarmayanlara.
 • Yukaridan asagiya herkes suçluYukaridan asagiya herkes suçlu21 gün önce
  Herkes elinden geldiğince piyasaya zarar veriyorKendimiz edip kendimiz buluyoruz
 • dumanlıdumanlı21 gün önce
  konuşmuş olmak için konuşuyor. fiyatların üretim eksikliğinden kaynaklandığını söylüyemiyor,esnafın kim tarfından fiyat artışının kaynağı gösterinin kim olduğunu söylemeye korkuyor. neymiş efendim yeni mahsul çıkınca fiyatlar ucuzlayacakmış. yeni mahsul çilek,kiraz erik çıktı ucuzladığını gören varmı.
 • Karamanlı Karamanlı 22 gün önce
  Daha konuşmaya cesaretin yok. Esnafı zamların sebebi gösteren kim söylesene.. memleket seçimden sonra düzelecekmiş, 80 milyon bir belediye seçimine bağlanmış, yazıklar olsun. Hükümet iftar iftar geziyor, millette seçim bitsin hükümet işbaşı yapsın diye bakıyor.
 • cTVcTV22 gün önce
  soğan tarladan 65- 70 KURUŞa alındı. KIŞ BOYUNCA 5-7-8-10 TL ye VATANDAŞA SATILDI. istanbula mal girişine izin verilmedi.
 • ramazan..ramazan..22 gün önce
  biktik artik sizin konuşmalarinizdan..hep ayni nakarat..uyutun bakalim milleti..uyutun..yarin mahşerde de sizi uyuturlar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019