• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teröristbaşı Murat Karayılan'dan ABD ve Avrupa'ya çağrı

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarıyla sürüyor. Harekat sonrası terör örgütü PKK/YPG'de büyük başladı. Teröristbaşı Murat Karayılan ABD ve Avrupa'ya çağrı yaparak, "Koalisyon güçleri, Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-13 21:27:00 -
Teröristbaşı Murat Karayılan'dan ABD ve Avrupa'ya çağrı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

"Hava sahasını kapatsınlar"

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı. Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan mesajında terörist Karayılan, "Şimdi bu koalisyon güçleri açıklamalarında bu işgale karşı olduklarını belirtmekteler. Eğer gerçekten de bu işgale karşılarsa o zaman Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar. Bunu yapmazlarsa, bu güçler samimi değildir, iki yüzlüdür" dedi. Terörist Karayılan'ın açıklamalarından örgütün kara propagandalarla Barış Pınarı Harekatı'nda hava sahasının kapatılmasını amaçladığı da ortaya çıktı.

480 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'nın verilerine göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 olarak açıklandı. Resulayn'da kontrol sağlanırken, Tel Abyad'da kırsaldaki köyler tek tek teröristlerden temizleniyor. Teröristlerin sivil halkın arasına karıştığı ve güneye doğru kaçtığı belirtilirken, çok sayıda teslim olan örgüt üyesi olduğu da bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zeyveli Deli ūmmet a hilmili

Biz sana sene bi kapatcaz bekle korkak hundi.
 • Yanıtla

oksal

Bu ......sizden bahsederken yılan diye yazın.Adını yazmanız şartmı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı