Teröristbaşı Gülen’in ‘O bizim anamız’ dediği isim belli oldu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, "O bizim anamız" benzetmesinde bulunduğu kişinin eski HSYK İkinci Daire Başkanı Nesibe Özer olduğu tespit edildi.

19 Nisan 2019 Cuma 11:38
Teröristbaşı Gülen’in ‘O bizim anamız’ dediği isim belli oldu

Eski HSYK İkinci Daire Başkanı Nesibe Özer'in, Yargıtay 9. Ceza Dairesinde "FETÖ yöneticiliği" suçundan tutuklu yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Kara tarafından 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle sunulan mütalaada çeşitli tespitlere yer verildi.

Mütalaaya göre, örgütün hiyerarşik yapısında yönetici olarak bulunan Özer, diğer örgüt mensuplarının üzerinde görüldü.

Hakim ve savcıların yükselme, birinci sınıfa ayrılma işlemlerini yapan, yer değişikliklerine, meslekten ihraca yönelik kararlar veren HSYK İkinci Dairesinin Başkanı olması nedeniyle Nesibe Özer'e, örgüt tarafından özel önem verildi.

Özel hediye göndermiş

Özer'e, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından çeşitli hediyeler de gönderildi. Terörist başı Gülen, Nesibe Özer'e, kitap ve eşarp hediye etti. Bu hediye gönderimi, Özer'in kardeşi Necmi Özer'in tanık sıfatıyla alınan ifadesine de yansıdı.

Öte yandan bir dönem HSYK'de görev yapan Gürkan Günal'ın beyanıyla da FETÖ elebaşı Gülen'in, Nesibe Özer'den "anamız" diye bahsettiği ortaya çıktı.

Terörist başı Gülen'in, Nesibe Özer'e yönelik, "O bizim anamız" şeklindeki sözleri, diğer örgüt üyeleri arasında da konuşuldu.

Örgüt lehine hareket etti

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kara'nın hazırladığı mütalaada, Özer'in örgüt bağlantısına ilişkin önemli tespitler de yer aldı. Buna göre, Özer'in FETÖ ile bağlantısı hakimlik sürecinde başladı, örgüt irtibatı HSYK'deki görevi sırasında da sürdü.

Örgütsel stratejilerin belirlendiği toplantılara katılan Özer, FETÖ'nün amaçları doğrultusunda hareket etti.

Nesibe Özer ile FETÖ'nün sivil imamlarının GSM hatlarının incelenmesinde ise ortak baz hareketleri tespit edildi. Bu sürelerin bir günü aştığı zamanların da olduğu belirlendi.

HSYK'deki görevi sırasında Özer, FETÖ'nün kumpas soruşturmaları ve davalarında görev alan başta Zekeriya Öz ve Cihan Kansız olmak üzere örgüt mensubu hakim ve savcıları korumaya yönelik faaliyetler yürüttü, yapılan oylamalarda bu yönde oy verdi.

Muhalif kararlar verdi

FETÖ'nün hiyerarşik yapısında örgüt yöneticisi konumunda bulunan Özer, görev yaptığı İkinci Dairede, örgüt üyesi hakim ve savcılarla ilgili yapılan şikayetlerde korumacı tavır izledi.

Özer, önemli görevlerde bulunan örgüt mensubu hakim ve savcıların yerlerinin değiştirilmesine ilişkin kararlara da muhalif kaldı. Bu tavrı örgüt içinde takdirle karşılanan Özer, örgütün, devletin kurumlarının ele geçirilmesi stratejisi kapsamında FETÖ adına önemli bir görev üstlendi.

Örgütün şifreli haberleşme ağı ByLock kullanıcısı da olan Özer, FETÖ'nün deşifre olmasını engellemek, örgüt mensupları hakkında yapılan soruşturmaların sonuçsuz kalmasını sağlamak için de çaba gösterdi.

AB heyetine Türkiye'yi şikayet etmişti

Bu arada Özer'in, Avrupa Birliği (AB) heyetinin 2014'te HSYK'yi ziyaretinde "Can güvenliğim." yok sözleriyle Türkiye'yi şikayet ettiği basına yansımıştı.

Bu sözlerinin, toplantıda bulunan diğer HSYK üyelerince tepki görmesi üzerine çıkan tartışmada Özer, toplantıyı terk etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 11:38

YORUM YAZ

 • Üç hilalÜç hilal1 ay önce
  Anasını öğrendik babası kim acaba
 • MahoMaho1 ay önce
  Analarını bimem ama görünüşe göre bunların babalarının sayısı belli değil.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  bu kadar aptal salak bır düşünce olamaz buentellerın ıstınasız hepsı bu dünyada her türlü meşru gayrü meşrü şekilde yaşayalım farz ıbadetlerden işimize gelenı canımızıstedıgı zaman eda edelim ammafetoş hoca bızı sırat körüsünden haşa kella vip suratı ıle sorgusuz cennetın gövebige bırakacaklan angutlar boyle bır dunya YOK beyınsızler yarabbı sen bunları bıllgıdın gıbı yap veselam
 • Ümmügülsüm Arı Ümmügülsüm Arı 1 ay önce
  Okadar çok'ki bunlardan rahat rahat geziyorlar ve bitmezler
 • AliAli1 ay önce
  Fetöcü teröristlerin Allah belasını verdi..devamı ahirette inşallah..
 • murathocamurathoca1 ay önce
  bu kadın müsfette si şimdi ne yapıyor elinİ kolunu sallayarak geziyor hakkında hiç bir işlem yoksa eeeeyyyyyREİS HALA DURUYORSANIZVAY Kİ VAY
 • yusuf toygunyusuf toygun1 ay önce
  millet bunları hala dini cemaat zannediyor. ulan dini cemaatte kadın mahrem yerlerini açıp millete böyle göz zinası mı ikram eder orangutanlar. kadının saçı başı boynu boğazı hep açık. göz zinası akıyor...bunların neresi dini cemaat, dini olabilir ama o din kesinlikle islam değil.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019