Terör devleti İsrail, sondaj faaliyetindeki Türk gemilerinin görüntülerini ve konumunu yayınladı

İsrail'e ait ImageSat (İSİ) uydusu, Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetleri yürüten Fatih ve Yavuz sondaj gemilerimizin uydu görüntülerini yayınladı. Görüntülerde Fatih gemisine TCG Barbaros fırkateyninin, Yavuz gemisine ise 80 sınıfı sahil güvenlik botu ve Kılıç sınıfı hücumbotun eşlik ettiği görülüyor.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 01:01
Terör devleti İsrail, sondaj faaliyetindeki Türk gemilerinin görüntülerini ve konumunu yayınladı

Türkiye, Doğu Akdeniz'de tüm tehditlere hatta Avrupa Birliği'nin (AB) yaptırımlarına rağmen kararlı bir şekilde doğalgaz arama çalışmalarına devam ediyor.

4. gemi de yola çıkıyor

Fatih ve Yavuz Sondaj gemilerimiz ile Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Arama gemimiz bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. AB'nin Türkiye'ye yaptırım kararları ile ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz'e 4. geminin gönderileceğini söylemiş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise "Oruç Reis sismik araştırma gemisi Akdeniz'e gönderilecek" diyerek, 4 geminin de kısa süre içinde yola çıkacağı müjdesini vermişti.

İsrail uyudusu görüntüledi

Bölgede krizin tırmandığı bir dönemde, İsrail'in ImageSat (İSİ) uydusu, Türkiye'ye ait ve Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetleri yürüten Fatih ile Yavuz gemilerimizin uydu görüntülerini ve konumlarını paylaştı.

İsrail uydusu tarafından yayınlanan görüntülerde, TCG Barbaros fırkateyni, 80 sınıfı sahil güvenlik bou ve Kılıç sınıfı hücumbotunun olduğu görülüyor.

20 Haziran günü çekilen görüntüde, TCG Barbaros fırkateyninin Fatih gemisini 1.4 deniz mili (2.5 km) yakınlıktan takip ettiği görülüyor.

22 Haziran'da kaydedilen diğer görüntüde ise, 80 sınıfı sahil güvenlik botu ile Kılıç sınıfı hücumbotun Yavuz gemisine çok daha yakından eşlik ettiği görülüyor.

Türkiye'ye inen S-400'leri de yayınlamıştı

İsrail daha önce de, Türkiye'ye ait S-400'lerin Mürted Hava Üssü'ne inmesi sonrası bölgenin konumunu ve hava savunma sistemlerinin görüntülerini yayınlamıştı.

Kaynak: Haber7

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 01:01

YORUM YAZ

 • Eren Eren 1 ay önce
  S400 şer aktif hale geldiğinde göreceğiz İsrail’in kıçının nasıl tutuşturunu... bakalım o zamanda yayınlayabilecek misiniz.
 • MühendisMühendis1 ay önce
  Sizde israil kara hava ve askeri ve deniz üslerini füze rampalarını yayınlayın.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Müslümanım diyorsan dostunu düşmanın bileceksin Allah onlar inkar edenlerin tümü için şeytanın dostu ve onun yolunda savaşanlarıdır Diyor ve onlar birbirlerinin taraftarıdır diyor. Bizim dostumuz ise Allahın hükümlerine boyun eğmiş namazı kılan ve zekatı verenlerdir ve kurana göre Allahın hükmüyle kanun çıkarmayanlar yönetmeyenler kafirlerdir Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir. Yahudileri hristiyanları dost edinenler onlardandır. Yahudiler Hzüzeyr Allahın oğludur dediler ve iftira attılar, Peygamberleri hoşlarına gitmeyen birşey getirdiğinde onları katlettiler, HzMeryeme iftira attılar, Kuranı inkar ettiler Allah onları lanetledi. Onlar çok az iman eden oldular. Onlar dünyanın dört bir tarafında bozgunculuğa koşarlar. Onlar Allahı bırakıp hahamlarını rab edindiler şirk koştular Onlar emredilen namazı terkettiler Hidayeti gizlediler Son peygamber kendilerinden gelmediği için hased ettiler kibirlendiler ve tabi olmadılar. Onlar şeytanın dostu oldular Dünya imtihanının parçası oldular Onlarla savaşmak emridir. Onlar pislik olduğu için onları katletmek temizlik yapmak gibidir. Müşrikler görüldükleri yerde öldürülmelidir.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Ey Firavun yavrusu İsrailsen baya bir kaşınıyorsun. Çocuklardan korkan maymunlar. Atalarının maymuna nasıl döndüğünü sakin unutma. Eceliniz çok yakın .
 • AhmetAhmet1 ay önce
  E kaldirin o zaman Kurecikteki İtrail i koruyan fuze sistemlerini .iptal edin itrail anlasmalarini tumunu.Restinizi cekin Filistini devlet olarak tanidiginizi dunyaya haykirin.Hodri meydan
 • SimitchiSimitchi1 ay önce
  İsmi fiyakalı bir sürü uydumuz yok muydu, biz niye onların gizli tesislerinin fotoğraflarını atarak misilleme yapamıyoruz ? Uydulara kedi mi girdi ?
 • IdrisIdris1 ay önce
  basta amerika omak üzere bir cok ülkenin bir saldiri aninda,dakikalar icinde tekrar karsi atak yapma kurallari vardir, ve saldiralara karsi caydiricidir.Türkiyede ayni siteme gecmeli bir saldiradacevap bürakrasisi olmamali,bir seye saatler icinde karar verilecegini bilen bir ülke saldirir, cünkü ilimli bir duruma gecme beklentileri olur, veya bir hata yaptik derler, istemeyerek bir acemi asker hatasi derler savustururlar... Türkiyenin böyle bir durumda hazirlikli olmasi lazim. ve böyle bir kararimeclisden gecirip,maksat dünya kamuoyuna duyurmasi gerekir. bu caydirici olur iste, kimse Türkiyenin aninda cevap vermesini istemez,ve "hatali"(bilincli) saldiirilardan korur kendisini..... egedeki 2 ekim 1992 deki 5 sehit verip 22 yarali askerlerimizi unutmadik,,,taki bir güncevabini vermemizi Allah nasip edene kadar. o gün onlar bu bizim cok gecikmeli emir komuta sistemimizden faydalandilar, geri ates acilmadi.
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  zaten orta doğudaki terör olaylarının baş çıbanı yahudilerdir. orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • abdullahabdullah1 ay önce
  bunlar sapık, ama ...larını toplayamıyorlar daha.. ABD/İNGİLİZ ve bae/suud/misir vs gibi kukla yönetimler olmasa alçak katliamların, işgallerin, devlet terörünün, islamın-hristianlığın-mütedeyyin musevilerin yüzlerce yıl BARIŞ VE BİRLİK İÇİNDE YAŞADIĞI kutsal toprak ve mekanları 1948 deki SİYONİST TERÖRİST İSRAİL kurulduktan sonra huzur-barışın kalmadığını dünya görüyor... uydularınız da hesap vermekten kurtaramayacak hem bu dünyada hem de ölüm ile başlayacak sonsuz hayatta:)
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  NE ...MİZİ YİYECEK KÖPEKLER.
 • kasiniyorsa kasinlar kendilerini her sey daha guzel olur
 • HassiiiiHassiiii1 ay önce
  Kaşıyacak ... var mi sizde?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019