Tepkilerin odağındaki Bülent Arınç, AK Partili ismi hedef aldı: Sana yazık olur

HDP'li Ahmet Türk ile ilgili yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Bülent Arınç, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı hedef aldı. Turan’ın boyundan büyük işlere karıştığını söyleyen Arınç; “Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur. Herkes haddini bilsin.” dedi.

12 Eylül 2019 Perşembe 16:44
Tepkilerin odağındaki Bülent Arınç, AK Partili ismi hedef aldı: Sana yazık olur

Susamam” isimli rap parçasıyla açıkça halkı isyana çağıranları görmezden gelen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, bununla yetinmeyerek terör soruşturması kapsamında görevden alınan HDP'li Ahmet Türk'e de sahip çıkmıştı.

"Ahmet Türk'ü tanıyorum, terörle bir alakası yoktur" ifadeleriyle HDP'li Türk'ü aklamaya çalışan Bülent Arınç'ın sözlerine tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk'ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu.” demişti.

Sana yazık olur, haddini bil

Bülent Arınç, toplumdan kendisine gelen tepkilere Show Haber'de cevap verdi. AK Partili Turan'a çok sert yüklenen Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

Bülent Turan, benim sana bir ağabeyin olarak tavsiyem budur. Boyundan büyük işlere karışma. Bilmediğin işlere karışma. Sonra ayıp olur. Sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur. Herkes haddini bilsin. Bende bileyim. Bülent Turan da bilsin. Başka partilerin başka temsilcileri de bilsin.

“Kamuoyuna ilan etsinler

Ahmet Türk’ü ben yıllardan beri tanıyorum. Kandil’le HDP ile ilişkisi olduğunu ama terör ve şiddete karşı olduğunu ifade ettim. Görevden alınmıştır. Alabilir. İdari bir tedbirdir. Eğer Teftiş Kurulu’nun bir raporu varsa savcılıkların açmış olduğu davalarda varsa bunları kamuoyuna ilan etsinler. Aynı zamanda da mahkeme kararıyla görevden almayı uygulasınlar. Yoksa aksi takdirde bazılarının algısı o noktaya gelir ki kurt kuzuyu yemeye niyetlenmiş, suyun başında da olsa suyumu bulandırdın diyor, diyebilirler.

Kalın birileri gibi hacıyatmaz değildir

İbrahim Kalın akıllı adamdır. Birileri gibi böyle hacıyatmaz değildir. Ben sözümün başında on dakika diyorum ki bana sorduğunuz sorulara sadece Bülent Arınç olarak cevap vereceğim. Ben hiçbir zaman geri adım atmış bir insan değilim. Ben hukuk çerçevesinde bildiklerimi söylüyorum. Cumhurbaşkanımıza zarar verecek hiç bir hareketin içinde olmam. Ona gelecek zararları önlemeye çalışırım. ”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 16:44

YORUM YAZ

 • Kamil KILINÇ Kamil KILINÇ 5 gün önce
  Bülent ARINÇ’ın Ahmet TÜRK ile ilgili verdiği cevap doyurucu değil, inandırıcı da değil
 • tuncay kahvecituncay kahveci6 gün önce
  sen kimsinulannsananiyedokunulmuyorReisim neler oluyor... bufetö artığınedenAk partide halen duruyor...
 • Yalman Güç Yalman Güç 7 gün önce
  AK Partinin g"GÜNAH DEFTERİ" ni tetkik etseniz oldukça enteresan olaylara rastlarsınız.REİS yurt dışında iken,gezi olayları patlak verildiğinde,Abdullah Gül,reisicumhur.TBMM başkanı Bülent Arınçta başbakan vekili idi.Gezicileri Arınç Başbakanlıkta kabul etti.İsteklerini sordu.İlk istekler 3.Havaalanı inşaatını durdurun, eeeee sonra .köprü imşaatınıda durdurun,sğnra daha ne ipe sapa gelmez istekler söylenmişti.Bülent Arınç hepsini dinledi:Bu serseri güruhunu kovmadıoAllahtan REİS ulaştı.Yaptığı milyonluk miting ile laflarını çıktğı yere soktu.Dirayetli(!!!) başkan Bülent Arınç'ın yıldızı düştü ,nihayet parlamento dışı kaldı.FAKAAAAT promosyon olrak oğlu Ahmet Mücahit Arınç İstabul'dan milletvekili yapıldı.Mewhmet Metiner ile kavga etti oda ayrı macera.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM7 gün önce
  AHMET TÜRK PKK İLE İÇLİ DIŞLIDIR BUNU BÜTÜN DOĞU BİLİR.LANET OLSUN PKK YA HDP LİLER DİYEMEZ.HDP KAPATILMALI HDPKK LILAR VE DESTEKÇİLERİ MECLİSTEN DEVLETİN YKININLARINDAN BİLE KOVULUP SINIRDIŞI EDİLMELİ
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 gün önce
  Bak..Bülent..Sen..iyice..megaloman..oldun..Haddini..bil..Otur..oturduğun..yerde..ŞU..NET..BELLİ..OLDU..SANA.."İÇERİDE..KAL..FİTNE..ÇIKARMAYA..DEVAM..ET"..görevi..verildi.
 • Şaban özhanŞaban özhan7 gün önce
  Bulent arıca yazıklar olsun aldığıparalar zıkkımolsun teroru desteklıyor zaten fetocufetoyunnan göruntuleri var kozmikodayı açtıran sendeğil misin  ,Zaten bensenden şupeduyuyorum başkan sananasıl guveniyor şaşıyorjm
 • ACI VE GERÇEKACI VE GERÇEK7 gün önce
  bu günlerde bilerek or da bur da konuşuyor ki reisgörevinde kovulsun ki sonra kendini mağdur edilmiş kahraman ilan edilsin boş verin aldırmayın konuşşsun kendi kendine
 • teomanteoman7 gün önce
  Bu adam kaldıkça REİS'e hep zarar veriyor. AK partiyi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Getirdiğinden çok götürdüğü konuşuluyor.. Sanki HDP'nin vekili..
 • NurNur7 gün önce
  Ak parti temizleniyor chpyi pkk ele geçirdi artık chp bir pkkpartisi ama RTE izin vermedi vermeyecek o güçlü bir lider fötönün ajanları bir bir su yüzüne çıkıyor yüzsüzlükte yarış yapıyorlar ne enjekte edildi bunlara [email protected]
 • mehmetmehmet7 gün önce
  helal arınç adamsın
 • Erdoğan Erdoğan 7 gün önce
  Geldin ve ak partide sıkıntı oluşturuyorsun 
 • İdo1 İdo1 7 gün önce
  Tam bir kibir abidesisen kimsinki yanlışın söylendiğinde kibir damarlarınıpatlayacak gibi şişiriyorsunkibir şeytandandır bilmiyorumusuninsanı iflah etmez . Ağzı çok laf yapan her zaman haklı olmaz bunu sen bilmiyorsan biz biliyoruz seni yıllardırtanıyoruzkırdığın yumurtalar kırkıda geçti hala üste çıkmaya çalışıyorsunAKP ye buadam dan daha fazla zarar veren çıkacağını sanmıyorum. AKP den ayrılıp parti kuranlar bunun kadarzararlı değil. Partinin tabanı bu adamaöfke kusuyor neredesinsayın cumhurbaşkanıesas yanından uzaklaştırmagereken bu sinsi 
 • Eren Eren 7 gün önce
  Bence Arınç sana yazık olacak.Kendin değilsin ama oğlun vekil. Allah aşkına senin çoçuğunun ne özelliği var. teröriste destek vermendeki amaç ne????
 • hsnhsn7 gün önce
  Bülent arınç ak partinin sırtına bir kambur ve negatif kutup. Sayın cumhurbaşkanım bu adamın toplumda,bie karşılığıı yok ki. Ne diye tutarsın
 • hasanhasan7 gün önce
  akp nin sonunu bülent arınç ve egemen bağış gibi adamlar getiriyor
 • memo memo 7 gün önce
  ağam bu saatten sonra partide avara kasnak gibi boşa dönüp duracaksın..... bence mazeret arama nereye hangi partiye gideceksen sana hayırlı işler bol güneşler
 • AKP'de iç kavga tam gaz devam.AKP'de iç kavga tam gaz devam.7 gün önce
  AKP'nin kendi içerisinde yığınla oluşmuş bir sürü problem var. Bunun değil millete faydası, kendisine bile faydası yoktur. Millet, biran önce AKP'den kurtulmalıdır. Zaten oy oranı% 10'lara düşmüş haldedir. Bu erime devam etmektedir. Erken bir seçimde barajı aşması mümkün değildir. AKP'den kaçan kaçana. Zaten millet,AKP'yi bıraktı.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir7 gün önce
  Bülent arınç ülkemiz için en tehlikeli insanlardan biri
 • Ahmet TanerAhmet Taner7 gün önce
  Arınç seni görünce midem bulanıyor. Milletin sırtından düş artık. Beygir kenesi gibi yapışmışşın, AKP'nin sırtından düş artık.
 • MikiforovMikiforov7 gün önce
  Allah şahit ikisini de sevmiyorun ama büloyu katmerli sevmiyorum
 • MuratMurat7 gün önce
  bu adamAKP nin sonu olacak.Bunun kadar AKP nin tabanında nefret edilen birisi yok.
 • semihsemih7 gün önce
  artık yeter emareler daha da şiddetleniyor git otur evin de be adam yeterrr
 • Ahmet Y.Ahmet Y.7 gün önce
  Daha önce yazdım, yine yazayım. REİS'i muhalif partilerin hiçbiri ayağını kaydıramaz. Ama REİS, bu ve bunun gibi bazı kişileri çevresinde tutmakla, kendikendinin ayağını kaydıracak. Çünkü bu herifin, gerek REİS'e ve gerekse bu vatana, millete attığı oyunları cümle alem biliyor. Dolayısıyla REİS, bu ve bunun gibileri, çevresinde tutmaya ısrarla devam ederse ve onların görüşleriyle hareket etmeye devam ederse, 2023 te kesinlikle REİS gider. Şu an M.E.B., Aile ve Çalışma Bakanı, Kültür Bakanı ve bu herif gibiler, hem REİS'e ve hemde bu ülkeye zarar veriyor. Bunlar REİS'in ipini çekiyorlar.
 • fahrifahri7 gün önce
  https://www.youtube.com/watch?v=XHNqFOoQVVw
 • ülkücüülkücü7 gün önce
  Afferinbe böylehad bildirsenden de bunu bekliyoruz.Sinek kanadı kadarcirmiyle kalkmış siyasetin piri olan abimize kafa tutuyor.İşte böyle sayın arınç bunların yani akepelilerin kafesi harami gibi davranıyor had bildirmezsen tepene çıkarlar.Hatta senden böyle had bildirmeleri tek adamlık taslayansiyaset cahillerine de bildirmeni bekliyoruz.
 • İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 7 gün önce
  Arınç;"Cumhurbaşkanımızagelecek zararları önlemeye çalışırım. ” demiş. 17-24 Aralık fetöoperasyonunda acabaO gün Başbakan olan cumhurbaşkanımızıkorumuş mu? Yoksa avukatlık cübbemi giyerim ha, Diyerek Reis'i tehdit mi etmiş?16 Temmuz günü neden "ben ahmakım" demiş?Sorular çok!
 • Caner Caner 7 gün önce
  Bu Arınç denilen adama ak parti biraz daha müsamaha gösterirse artık ak partiye oy vermeyeceğim. Hayrını görün.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ7 gün önce
  SANA YAZIKLAR OLSUN, ARKANDA KİMLER VAR? FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI! ! ÇOK GÜÇLÜ OLDUĞUNU SANİYORSUN KİBİR ABİDESİ, GÜÇ MİLLETTİR % 53 DÜR. % 49 OLDUMU HİÇBİR İŞE YARAMİYOR! ERDOĞAN A TUTUNUP KURTULMAYA ÇALIŞIYORSUN. BATTİKÇA BATACAKSİN , TÜRKİYE CUMHURİYETİ NDE ADALET OLSA ŞİMDİYE KADAR İN DEFA İÇERİ GİTMİŞTİN. 
 • İlkerİlker7 gün önce
  Arınç konuştukça Erdoğana zarar veriyor.
 • Abdullah turabAbdullah turab7 gün önce
  Sayın Arınç bey bu haşin duruşu kılıç artiklarna neden gösteremiyor aceba.
 • MveraMvera7 gün önce
  Sayın bülent arınç toplum önünde çekişmeyi bırakın. Bu ak partili siyasi birikimi olan birine yakışmıyor
 • hizipsavarhizipsavar7 gün önce
  o zaman sus
 • AdaletAdalet7 gün önce
  Akp bu daha başlangıç.. Bitirecek bu adam sizi ve cumhurbaşkanını.. Çok uyardık çok yazdık dinleyen olmadı.. Size müstehak bunlar.. 
 • EKOLL EKOLL 7 gün önce
  Bu adamın arkasındaki güç ne ki bu kadar herkese saldırıyor. Sn. Erdoğan bu basit bir konu değil. Araştırın.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar7 gün önce
  Bülent Arınç-Bülent Turan .Yumurtalardan biri kırılacak.Bakalım hangi yumurta kırılacak.Amma ben her daim Turancı olmuşumdur:))) Arınç'ın anlamadığı şey Reis'den talimat almadankimsenin yumurta tokuşturmaya çıkmayacağı.Yanikırılacak yumurta belli:)))
 • Müslüman TürkMüslüman Türk7 gün önce
  Bülent arınç çok saygıdeğer müslüman kibar bir beyefendi.
 • KaanKaan7 gün önce
  Bülent Arınç adamdır
 • Erhak Erhak 7 gün önce
  Türkiyede en baba timsah gözyaşı, sulugöz bülent tarafından dökülür.Kozmik odayla devletin namusunu, tüm gizli bilgilerinin ele geçirilmesine vesile olmuştur.Eğri oturup doğru konuşalım.Halen başkanlık nezdinde Ak partide önemli mevkidedir.O zaman şunu sorucaz dürüstlük adına.Neden bu adamdan bu kadar çekiniliyor? Ak partinin ve Erdoğanın karın ağrısı nedir?
 • çikoçiko7 gün önce
  kabak tadı verdin,emekli ol
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...7 gün önce
  ''Ağırlığım da ağırlığım'' diyen bu adam ne güzel ülke gündeminden düşmüştü, kim çıkardı bunu tekrar piyasaya arkadaş?
 • Güler GülerGüler Güler7 gün önce
  Ey Bülent Arınç yine sahip olduğun yeteneğini konuşturmuşsun özünde samimi olmayan ama sahip olduğun geniş kelime hazinesi ve hukukçu olman sana lafla dövüş de büyük avantaj sağlıyor aslında sen gülerek ısırmada ve birinin sırtını sıvazlamadacoj iyisinden birinin sırtını bile sivazkasan sevdiğinden değil bıçaklıycak yer ararsın söze bakarmısın cumhurbaşkanına zarar verecek hiçbir şeyin içinde yer almamış yersen birilerine sevgin azaldığını soyleyende sen degildin fetocular için cübbe giymeyi soyleyende sen degildin yazıklar olsun kendi partinden olanlara gösterdiğin tepkiyi diğerlerine gosteremiycek kadar korkaksin kocaman yazıklar olsun sana
 • H u H u 7 gün önce
  Sn Arınç’ın susması gerekiyor konuşması susmasından hayırlı değilsn başkanımızı zor duruma sokuyor
 • afyonluafyonlu7 gün önce
  Bülent TURAN'a veya ailesine herhangi bir zarar gelirse, sebebi Bülent Arınç olur zannedersem.
 • yazıYORUMyazıYORUM7 gün önce
  KİBRİ PAÇALARINDAN AKIYOR! BİR "İNSAN" ANCAK BU KADAR İTİCİ OLABİLİRDİ BARIÇ BUNU BAŞARDI!!!
 • sananesanane7 gün önce
  A.türkü görevden almadan sana sorsaladı çok ayıp etmişler boş bardak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019