• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Temel Karamollaoğlu'ndan Bülent Arınç açıklaması: Söyledikleri...

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç'ın tepki çeken açıklamalarıyla gündeme gelen KHK konusuna ilişkin konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 23:58:00 - 2019-11-11 00:04:24
Temel Karamollaoğlu'ndan Bülent Arınç açıklaması: Söyledikleri...

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Ben, şu gidişatta artık Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) döneminin bittiği kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV100’de yayınlanan ve Ahu Özyurt’un sunduğu “Siyaset Alanı” programında gazetecilerin gündemdeki konulara dair sorularını cevapladı.

"Bülent Arınç'ın açıklamaları mantıklı"

TV5.com'ta yer alan habere göre 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından hükümete Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarma yetkisi verilmesinin normal olduğunu ancak bu uygulamanın en fazla bir yıl sürmesi gerekirken hâlâ devam ediyor olmasını doğru bulmadıklarını dile getirdi. Karamollaoğlu, eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın KHK konusunda söylediklerinin ‘gayet mantıklı’ olduğunu söyledi.

"KHK döneminin bittiği kanaatindeyim"

Programda KHK konusuna yeniden temas eden Karamollaoğlu, “Ben, şu gidişatta artık Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) döneminin bittiği kanaatindeyim. Bitmesi gerektiği bir defa kesin. Çünkü 3 sene sonra siz, artık istihbarat raporları ve zanla hüküm veremezsiniz. Geçmiş dönemi. Çünkü zandır nihayetinde. Kanun Hükmünde Kararname, bir kanaat üzerine yazılır. O kanaati de sizde, sizin yanınızda bulunan insanlar oluşturur. Doğru mu söylüyor, yanlış mı? Bunun piyasasının bile oluştuğunu söyleyenler var. ‘Ver bir milyon lirayı çıkarayım’ diyor. Doğru mu değil mi, bilmiyorum. Başıma gelmedi; ama bunu diyenler var. O zaman böyle bir pazarın oluşması, bu sefer hükümetin üzerine, kendi istemediği halde yüklenen bir yük haline geliyor. Ondan da kurtulması icap eder diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KHK konusunda da hükümetin tavrında bir değişiklik olacağı kanaati edindiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Çünkü evet, seçim yarın olmayacak; ama 2 sene sonra da olsa, seçim günü bu değişikliği yapmak iktidara bir fayda sağlamaz. Şimdiden birtakım adımları atmaları lâzım. Gene seçime yönelik de desek, böyle bir politika gözetiliyor zannediyorum. Yavaş yavaş da işte meselâ tutuklananların çıkması, beraatlerin adedinin artması, artık mahkemelerin biraz daha bağımsız karar verir hale gelmesi…” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Haktan

Ya bu kara maloğlunu çıkartmayın medyaya
 • Yanıtla

Derman

Sayın karamollaoglu,KHK ,karsisiniz sayın mantıklı ,inada. Hak veriyon.ne konusuyorsan kendi düşünceni savun sayın Arınç Ahmet türkü iyi bildiğini ,foteden evine gelen hizmetçiyi pompaciyi bulaşık yikiyani bunları gorddukce yerin dibine girdiğini aldığı parayı onlarla paylarını dagmadini medediyor .kendi adının marka olduğunu açıklıyor.sizfede böyle acıklı madımak hotelinden bahsetmiyon su hapisteki yaşlı tutuklulara bir yardım etsen.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23