TBMM Başkanı Yıldırım İran'a gitti

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İran'ageldi. Yıldırım, İran'ın başkenti Tahran'da yarın düzenlenecek"Terörizmle Mücadele ve Bölgesel İşbirliğinin Geliştirilmesi" konulu çok taraflı toplantıya katılacak.

07 Aralık 2018 Cuma 17:32
TBMM Başkanı Yıldırım İran'a gitti

Çin Halk Cumhuriyeti ve Kırgızistan temaslarının ardından İran'ın başkenti Tahran'a gelen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Mehrabad Havalimanı'nda, İran -Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ahmed Alirıza Beygi ve Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin tarafından karşılandı.

Altı ülkenin katılımıyla Tahran'da düzenlenecek Terörizmle Mücadele ve Bölgesel İşbirliğinin Geliştirilmesi Konferansı'na, Türkiye'nin yanı sıra İran, Rusya, Çin, Pakistan ve Afganistan Meclis Başkanları da katılacak. Söz konusu toplantının ilki geçen yıl Pakistan'da yapılmıştı.

TBMM Başkanı Yıldırım'ın İran temasları kapsamında ayrıca üst düzey İranlı yetkililerle de ikili görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 17:32

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Mart 2019