• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tam kapanma isteyenler hep dışarıda: Sapkınlar için sokaklara çıktılar!

Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, İzmir sokaklarına çıkarak sapkınlar için eylem düzenledi.

Yeniakit Publisher
2021-04-12 22:48:00 -
Tam kapanma isteyenler hep dışarıda: Sapkınlar için sokaklara çıktılar!

 Yeniakit.com.tr 

İzmir'de sokağa çıkan kadınlar, pandemi sürecine de aldırış etmeden 'İstanbul Sözleşmesi' provokasyonu yaptı. "Kokuşmuş erkek siyasetiniz değil, kadınlar ve LGBTİ+’lar kazanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldılar

Karşıyaka Karakolu önünde toplanan Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, "Size inat yaşıyoruz, yaşayacağız, feminist özsavunma yaşatır İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz." yazılı pankartlar taşıdı. "Karanlıktan korkarsan bu kenti ateşe veririz" şeklinde provokatif sloganlar atan grup adına açıklamayı, Elif Yelikaya yaptı: "Yaşadığımız her gün tek adam ve müritlerinin kursağında kalıyor. Ana-akım medya ölen kadınların, trans cinayetlerinin ve LGBTİQ+'lara yönelik nefret söylemlerinin ardından yine bizleri suçlu adlederken de böyle hissettiriyor. Bir gece vakti ne Türkiye'nin gerçekleri ne de bizim bitmeyen öfkemiz ve isyanımız değişiyor. Sadece hesaplarla algı yanılsaması yaratılmaya çalışılıp duruyor. Ancak bir gerçek var ki o da belki de en başarılı noktası bazılarımız etkileniyor, anılarını ve yaşadıklarını hatırlıyor. Bazılarımız öfkeleniyor, öfkesini kanalize edemiyor. Bazılarımız üzülüyor bu gerçekliğe. Ama hepimiz biliyoruz ki tek adam ölüm siyaseti yapıyor."

'Kadınlar ve LGBTİ'liler kazanacak'

"Kayyum rektörlerle, kadın üniversitesi açma tehdidi ile İstanbul Sözleşmesi’nden çıkma kararnamesi ile hayatlarımızı kuşatmaya çalışanlara karşı sokaklardan sesimizi yükseltmeye devam ediyoruz. Meşhur 'karanlıktan korkarsan bu kenti ateşe veririz' sloganı hayatımızın gerçeği sayıyor ve feminist isyanımızı yükseltiyoruz. Yaşamlarımızdan da, birbirimizden de, feminist özsavunmamızdan da vazgeçmiyoruz. Kokuşmuş erkek siyasetiniz değil, Kadınlar ve LGBTİ+’lar kazanacak."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kadir

Dikkat edin halkın sinirleri ile oynamayın. Şimdilik ses cikarmiyoruz ama günü gelir Hollanda'ya kadar kovalarız sizi :) Lut kavimliler sizi
 • Yanıtla

Amine

Bu kadınlar bizim kadınlarımız değil bunlar şeytanın kadınları şeytanın istediğini yapıyorlar erkeklerle kadınları birbirine düşman yapıyorlar sapıklığı savunuyorlar Rabbim bu şeytanın usaklari olan bu şeytanlaşmiş insanlardan ummetimizi korusun bunları kahretsin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23