Tahliye edilen FETÖ hakimiyle ilgili flaş gelişme

Öğle saatlerinde tahliye olan Balyoz Davası’nın eski hakimi Ömer Diken'le ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

12 Temmuz 2018 Perşembe 21:40
Tahliye edilen FETÖ hakimiyle ilgili flaş gelişme

Hakkında tahliye kararı verilen eski Balyoz hakimi, Ömer Diken, yapılan itiraz sonrası cezaevinden çıkamadı.

TAHLİYE KARARI İPTAL EDİLDİ

Balyoz Davası'nın eski İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev alan Ömer Diken'e, İzmir 16. Ağır Ceza Mahkemesi öğle saatlerinde tahliye kararı vermişti. Savcılığın itirazı üzerine İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

TSK'yı hedef alan Balyoz operasyonuyla gündeme gelen Ömer Diken, Silivri'de gerçekleşen davada İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev almıştı.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016'da düzenlediği operasyonda eski hakim Ömer Diken'i gözaltına almıştı.

Diken hakkında "Silahlı terör üyesi olmak" suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 21:40

YORUM YAZ

 • TeomanTeoman8 ay önce
  Kripto hakimler hala görevlerinin başında... 15 Temmuz dan sonra iyi soruşturulmayan hakim adaylarında bylock çıkıyor. Bu adamlara referans olanlara dikkat edilmelidir...Halen Fetocular çeşitli kurumlarda görev yapıyor. Yanlış ihbarlarla hedef saptırarak işlerini yürütüyorlar..
 • cemcem8 ay önce
  bu mahkemenin hakimleri incelensin kripto olmasın
 • HsnHsn8 ay önce
  daha olağanüstü halin kalkacağı duyulue dıyulmaz fetöcüler serbest kalmata başladı savcılarımız dikkat etmeli ve 44 salıverilem fetöcü geri içeri alıbmalı
 • AyhanAyhan8 ay önce
  Omer diken denen Feto haini dilerim Allahtan icerde olursun sahte belgelerle bizim ve sevdiklerimizin hayatini mahvettin Buna tahliye karari veren hakimde 100% Feto beslemesidir bu kadar delillere ragmen nasil birakir HELAL OLSUN BU BASSAVCIYA ITIRAZ ETTIGINE yoksa bu alcak hainde solugu almanyada alacakti
 • imamimam8 ay önce
  İleride görevine dönse bile hiç şaşırmam. Çünkü olup bitenleri görüyoruz. Olan ilk karambolde fetöcülerin tutukladığı masum garibanlara oluyor. fetönün ablaları serbest dolaşıyor, onlar ise işten atılmış avare ve işsiz dolaşıyor. adalet is-ti-yo-ruz! tek suçlama olmaksızın aylarca yatıp sokağa atılanları çocuklarını "aaah!"ı tutarsa kimse acındırmaya kalkmasın.
 • nn8 ay önce
  Kusurabakmayın hakim yalan yanlış cezaveya tahliye veremez verdigine buna yaptırım olmalıveya hakim kasten vermişse hakimi içeri alinmasgerekir .
 • Yunus 16Yunus 168 ay önce
  HALA FETÖ CÜ KRİPTO HAKİMLER VAR? 15 TEMMUZ DAN SONRA ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE 28 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINMIŞTI ÇOĞU FETÖ PLANI İLE YEM OLARAK ATILDI?? BİR KISMI GERİ DÖNDÜ.!! YİNE ÇOK HIZLI 4 BİN HAKİM SAVCI ATILDI (BUNLARIN İÇİNDEDE FETÖ NÜN YEMLERİ OLABİLİR Mİ? KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANMIŞ OLABİLİR Mİ? ASIL KAŞARLARA KRİPTO HAKİMLERE ULAŞILMASIN DİYE??

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019