Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye açıklaması

Kıbrıs Rum Kesimi'nde temaslarda bulunan Suudi Dışişleri Bakanı İbrahim bin Abdülaziz, “Türkiye’ye karşı GKRY’nin yanındayız” mesajı verdi. Abdülaziz, yaptığı açıklamada “Bizi bir araya getiren her şeyden faydalanma konusunda hemfikir kaldık” dedi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 20:36
Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye açıklaması

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim bin Abdülaziz, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) ziyarette bulunarak “Türkiye’ye karşı GKRY’nin yanında olduklarının” mesajını verdi.

GKRY basınından Philenews’te yer alan habere göre, İbrahim bin Abdülaziz, GKRY’li mevkidaşı Nikos Hristodulidis ile bir araya gelerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Suudi bakandan Rumlara destek

Kıbrıs ve Arap dünyasının ekonomik meseleler ve coğrafi konumları dolayısıyla ortak bir tarihe sahip olduklarını söyleyen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim bin Abdülaziz,Bizi bir araya getiren her şeyden faydalanma konusunda hemfikiriz.” diye konuştu.

Suudi Arabistan gibi ülkelerin desteği arkamızda

GKRY’li mevkidaşı Nikos Hristodulidis ise “Suudi Arabistan’ın, GKRY’nin amaçlarının tam destekçisi olduğunu” söyleyerek, şunları kaydetti:

Ekonomik Münhasır Bölge’de yaşanan son gelişmeler ve Türkiye’nin faaliyetleri ışığında, Suudi Arabistan gibi ülkelerin desteği bizim arkamızdadır.”

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim bin Abdülaziz’in GKRY ziyaretini “son derece önemli” olarak nitelendiren Hristodulidis, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusunda kapsamlı bir çalışma içerisinde olduklarını bildirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 20:36

YORUM YAZ

 • Salih uzunbaşSalih uzunbaş2 gün önce
  Bu arablar bizimle hic dost olmadi bizi hep arkamizdan vurdular
 • OkurOkur2 gün önce
  Allah sizi bildiği gibi yapsın
 • alifaikalifaik2 gün önce
  Zati olay budur senin dostun Türkiye Sen OnaGider yapıyorsun Doslarınla Savaşırsan Yalnız Kalırsın
 • Bora Bora 2 gün önce
  Araptan dost olmaz. Bunu tarihde ve günümüzde gördük.  Bırakın Rumların yanında olsunlar...
 • Berat birelli Berat birelli 2 gün önce
  Yakındır zamanı var sıra sizi adam edeceğimiz günler gelecek . Şimdi böyle devam edin . Conilere hanslara güvenerek uzun atlama atletik yarışa devam edin.Nasıl kucagimiza düşürecek sizleri Hanslar coniler . Bu ingiliz selefilere bir güç te chp den fikir çıkar sa hiç şaşırmam :)
 • Nuri ncrNuri ncr2 gün önce
  Yemenindeki husilere silah fuze vermeliyiz ku bu suysuz kabilryi yok etsinler
 • h.sözenh.sözen3 gün önce
  Geçmişte haın idiniz, şimde de hainsiniz, gelecekte de hain kalacaksınız amerika ve ısraıl uşakları
 • İtsevmezİtsevmez3 gün önce
  Suudun it kallığından beklenen bir şey turp kafanınçanak yalayıcısından başka bir şey değil bu gün Türkiye'yi her fırsatta vurmaya çalışan bu çakal sistem yarın zora düştüğünde bdni kurtarın diye yine utanmadan bize bakacaktır.Ya tazı kraliyet ailesi yıkılsın ya da ona mensup hanedan itlere Türkiye'ye giriş yasağı uygulansın ihlal eden tutuklansın
 • Isa CIVANIsa CIVAN3 gün önce
  İşledikleri kaşıkçı cinayetine verdiğmiz haklı tepkimiz nedeniyle göya intikam alıyorlar. GKRK de suudi arabistan gibi ülkelerin desteği bizim için önmli dor yani Suudi arabistan gbi haydut ve katil ülkelerin desteğinin arkalarında olmasıyla gurur duyuyorlar seviniyorlar. Allah ıslah etsin boşuna demişler eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diye. Dünya eşkiya devletlerin elinde Allah yar ve yardımcımız olsun inşaallah
 • ihsanihsan3 gün önce
  bu suud iyice azıttı münafık suudu filistini sattınya
 • Ali Ali 3 gün önce
  Osmanlıyıda bu dinsizler yıkmadımı, ama olsun, bunlar ateş olsa ancak kendilerini yakar, bunlarda para var ama akıl yok. Yarın abd bu malları kullan at mendil gibi kullanıp atacak ve bunlara kimse sahip çıkmayacak
 • Tata Tonga Tata Tonga 3 gün önce
  Bu itleri biz koruduk... Hicaz nasıl ele geçirildi? Bir tarafta safevi tehlikesi diğer tarafta Portekiz tehlikesi... bunlar tutuştular ve bizden yardım istediler... tehlike geçince de başkaldırdılar...
 • Mehmet KORKMAZMehmet KORKMAZ3 gün önce
  allah belanızı versin müslüman gözüken 
 • HarunHarun3 gün önce
  Abtallar kendi kuyularını kazıyorlar. Arap Milleti bu Çolden gelme sonradan görmelerden nefret ediyor. Bizde nasıl Atatürkü koruma kanunu varsa oradada İngiltere'nin atadiği kendini Kıral zanneden ahmaklarıda koruma var. Bu olması gerek çökmeleri için.
 • Soru yorumSoru yorum3 gün önce
  Tam bir k..ek bu Arap yoneticileri. Iste mursi gibi gerçek Müslümanlar ın darbe ile devrilmesinin sebebi. Icimizde de çok vardi mursi karşıtı gavurlardan , devrilsin idam edilsin isteyen. Mısır'ın başında Suriye'nin başında Türkiye dostu müttefiki liderlerin olmasını istemeyen yavşaklar ordusu. Iste Size bu suud iti gibi köpekler lazım. Ikinizinde sahibi bir. Neymiş dostumuz kalmamış. Komşularla sorunlar varmış. Elbette olacak, cunku Eski Türkiye gibi k..eklik etmiyorsun. Başını kuma gömüp dışarıda olanlara kayıtsız kalmiyorsun. Mursi Türkiye'nin dostu idi hanginiz sahip çıktı bu adama gavurlar.
 • HayrettinHayrettin3 gün önce
  Eceli gelen it cami duvarina cislermis. Kafir ne zamana kadar arkanizda duracak bakalim.
 • mısamısa3 gün önce
  bu lehebin torununa biri şunu desin he rumun yanındasın ne olacak Türkün de çokda umurunda
 • Ke-mal Ke-mal 3 gün önce
  Bizimkilere kapak olmuştur sanırım. Bizimkiler de arabistan kralı nalları dikince ,bayrakları yariya indirmiş yas ilan etmemişmiydi ?!
 • İmanlı Ülkücüİmanlı Ülkücü3 gün önce
  Bize karşı hemen hemen bütün islam ülkeleri böyle hasmane bir tutum içindeler.Peki neden diye hiç düşündük mü?Elin gavuruyla anlaşabiliyorlar da bizimle aynı manevi kültürü paylaştığımız halde nedenhusumetlidirler?Bütün suç onların mı bizim siyasetçilerimizin bunda bir dahli bir hissesi yok mu hepsi ak kaşık mı?Evetİslam ülkelerindeki halkı bir kenara bırakıp onların iç işlerine karşır veonların idare ve idarecilerinidizayn etmeye kalkıışırsak işte olacağı budur.İşte tunus,cvezayir,tarplusgarp(libya)mısır veen nihayet suriye bunun birer yakın zaman misalidir.Neden bizim idarecilerimize BOP(Büyük Ortadoğu Kabusu Projesi)eş başkanlığını verdiler?neden bizim bazı idarecilerimiz “sayın trumpla hiç olmadık kadar yakınız,bizim sayın trumplagörünenden çok daha farklıve yakın olan samimi ilişkilerimiz var “diyorlar.Yani hep despotarap idarecilerini itham etmeyelim bunda bizim de suçumuz var.
 • HACI HACI 3 gün önce
  Allah belanızı versin satılmış ş.......er.
 • hasanhasan3 gün önce
  halkınız aynı dili söylemiyor ama sahtekar münafık suud yönetimi
 • ahmetahmet3 gün önce
  bu alcak yonetici zylumunden ve islama aykiri siyonist usakliginin utancindan kahrolan serefli ve onurlu arabistan halklarinin isyan etmesine az kaldi... kendi mumin onderlerinin veErdoganun/Turkiyenin isareti cok seyleri degistirecek insallah
 • Mason ingiliz pisliğiMason ingiliz pisliği3 gün önce
  Osmanlı düşmanları!Dün neyseler bugün de o!Yahudi İngiltere Osmanlı’yı çekemeyip içerden soktuğu kendi adamlarıyla ırkçılıkla ve DAEŞ benzeri fitneler sokup Osmanlı’yı böldü.Benzer isimlerle ve düşman ittifaklarıyla Amerika Birleşik devletlerini ve Suudi Arabistan’ı kurdu!Vehhabilik de İslam değildir,İslam’a karşı sonradan uyduruldu!
 • Osman Türk Osman Türk 3 gün önce
  Buna niye şaşanlar var ki ? Herkes kardeşini destekler.
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 3 gün önce
  ABD nin Deasla mucadelesi buyuk ısrail projesinin en orjinal parcasi olarak ABD nin bölgeye hızla nüfusunu sağlıyor. Bu yapılanmairanin bölgedeki etki sahasını,nüfusalanin kontrolünü de sahlar mahiyette. Bu basta suudları BAE ni de yakından ilgilendirerek Turkiye'ye dönük sozde öç politikaları izlemelerini sağlayarak büyük ısrail projesine hizmet etmelerini de sağlıyor. Buyuk ısrail projesine giden yolda suriye topraklarına yerleşip Turkiyeyi pkk ve ypg le zayıflatmayı çalisan ABDönce dünyanın başına bu şer ittifakı projesi kapsamında deas'imusalat etti.Dunya bu oyunu çok iyi anlayıp; çözünce kendi derin devlet stratejisi gereği dünya kamuoyu karşısında aklanmak için taktik değiştirerek deaslamücadeleye girdi.Eger Kuzeyde Suriye ve IrakGüneyde Yemen Doğudan Iran Batıdan Sudanın sevain adası stratejik yapılanması gereği üst olarak tutulursa büyük ısrail projesi biter. Bu proje kapsamında oluşturulan büyük ısrail yapılanması Mısır,BAE,Suudiarabistan ve diğerleri Israilin Eyaletleri konumunda kutsal topraklara tehlike getirmektedirler.Bu devletlerle uygun diplomatik seanslarla telkine gidilirse,Sisteme yeniden entegre edilebilirler..israilin muslumanlarla yaptigi her savaş organize sinsi ve gelecekteki yapilanmasini dogurarakseridir. Bu yapılanmafırsat,fesat menfaat iliskisiyle birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Israilin varoluşsal stratejik iradesi budur ve bu onlara özgüven telkin etmektedir. BU ZINCIR KIRILMALIDIR Oluşturmak istedikleri yeni dünya düzenin Suriye de ki ayağını İsrail lehine çeviremeyen ABD Akdeniz üzerinde pravakatorluge soyunarak Turkiyeyi koseye sıkıştırmak; ödün ve yeni imtiyazlar koparmanın ham hayalini kurmaktadır. Trumpun anlaşma stratejisi ön şartlı,yapıcılıktan uzakta ABD menfaatlerine bağnaz derecesinde düçar bir olgu ve yapılanmayı egosunda barındırır.gorevde kaldığı süre zarfında dünya stratejik, demografik insani varlık akıbeti barıştan uzak sürekli tehlike ve endişe arz ediyor.Rusyanin ve diğer ülkelerin hertürlü acil acil önlem tedbirleri gayri ihtiyari önemine binaen çok büyük zorunluluk ve sorumluk arz ediyor. Siyasi veergumanlar ne gerektiriyor ve bağımsızlığımızı,güçler dengesindeki yerimizi sağlayacak donanımların en iyi kazanımları milli menfaatlerimiz Için titizlikle yapmış ve yapacağız.bundan kimsenin şüphesi olmasın. ABD nin ortadoğu daki ileri karakolu ve uydusu ısrail in stratejik anlamda bağlarını bedbaht ve ferasetsiz tek dünya düzenin nizami köleleri bazı körfez ülkeleriyle girdiği sratejik ve ekonomik işbirliği ABD nın oluşturmak istediği tek kutuplu dünyanın saç ayaklaridir. Dünyanın her bölgesinde kendine askeri ve ekonomik bağlarla bağlı uydu devletleri kulanarak,tek kutuplu dünya liderliğine adım adım ilerlemektedir.bu süreçte herşey etik ve mübah mentalitesiyle ingiltereyi avrupa birliğinden ayirip; çini ticarî ambargolarla baskilayip malum olan paranoyak sratejik ,askeri,ekonomik tek kutuplu totaliter oluşumuna hızla ilerlemektedir.burada demokraside minarenin çalınan kılıfıdır.Mucadele ise doları pasifize eden ekonomik ve askeri oluşumları icine alan birlikteliklerdir . ABD 'ülkelerin milli kimlikleri üzerinden rant devsirmeye alışık bir ülke olduğundan sömürge mentalitesini kuresel ekonomi çarkıklarını işleterek gerçekleştir.Bu zorunlu uydu tabiliginin başka modelidir ki her türlüsünden bağımsızlık kavramına terstir ve hür doğmuş hür yaşamış bir millet olarak bize tarihi misyonumuz açısından da uymaz bunun en Iyi anlatımı (anlatımida)S-400 lerin alımından geçer milli savunma konseptine ileri teknolojilerle entegre edilmesi ise milli bekârmız ve varlığımız için onur kaynağıdır. ABD nin milli kimlikler üzerinden rant devşirmesi en amiyane tabiriyle aşağılık bir barbarlıktır. ABD NIN ortadoğuda irani hedef alan siyasi açılımı ırak takı eski baas ve suriyedeki simdiki esat yönetiminin katliamlarindan daha tehlikeli bir senaryoya imza atmasi cok tehlikeli gelişmeleri doğurur ki;Bu ABD nın hedeflerinin çok büyük olasılıkla sapmasına neden olan ve tüm dünyayı icine alan kaotik ortamı doğurur. ABD güdümündeki kendilerini dev aynasında gören körfez deki o malum devletçikler ABD askerlerini lejyoner sistemiyle ülke savunmasına katarak çakma motifiyle ABD nın ortadoğuda devam eden eyaletleri olarak sisteme entegre edilmişlerdir dahası kirilgan emirliklerinin statüleri ABD nın o bolgedeki girişeceği Macerayala bire bir ilintili olup ; dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayi gerektiren bir istikbal olgusunun tehlikesini de tasimaktadir.Dolayısıyla son ,söz, ses özgür iradeleri olan tam bağımsız körfez ve ortadoğu ki ülkelerin (!)değil..ABD nin oluşacaktır.
 • Bestami ERSÖZBestami ERSÖZ3 gün önce
  İçi haçlı dışı Müslüman görünümlü münafık ve hainlerden bizi koru Rabbim. Muslumanlara şuur ver Allah'ım.
 • abidinabidin3 gün önce
  BİZ NE ZAMANDAN BERİ İTLERİN SÖZLERİNE KIYMET VERİR OLDUK.
 • Tr.Tr.3 gün önce
  Normal tabii;Lawrence yaşasaydı ..leri ile gurur duyardı.İngilizleri Osmanlıya tercih etmişti dedeleriniz.Torunlarıda aynı yoldan ilerliyor.Armut dibine düşüyor.Katranı kaynatınca şeker olmuyor.
 • MüslümancaMüslümanca3 gün önce
   Çamlıca Caminde şükür namazı kılalım.
 • İdo1 İdo1 3 gün önce
  Bu gavur yardakçılığı nereye kadar . Hazmedemediğinizbu TürkiyeinşeAllah sizinde saltanatınızındasonunu getirecektir.
 • Kemal Kemal 4 gün önce
  Unutmayalim...RTErdogan bir konusmasinda, köpek lerin ismini nasil arap korlar türkiyede diye haykirmisti.. Bir garip arap sevgisi vardi.. Al sana Arab.... Osmanliyi da ingilizlerle beraber binlerce türk sehit oldu
 • FeritFerit4 gün önce
  kafir kafiri sever o iman sizde yokki müslüman bir devletin arkasında durasınız inşallah sizinde sonunuz gelmiştir.
 • ahmetahmet4 gün önce
  rumlarin yaninda ama evanjelik-siyonist ABD ve israilin ALTINA YATTI BU utanmaz rezil kaatiller!
 • SeymenSeymen4 gün önce
  Rabbimiz yanımızda
 • Gurbet kuşuGurbet kuşu4 gün önce
  Zavallı Araplar hem katiller hem teröristler onların parası,petrolü şanlı TÜRKLERE sökmeeeeez
 • Caner Caner 4 gün önce
  Eger dogru bir haberse yazıklar olsun Allah bunu yanınıza koymayacaktır
 • GurbetçiGurbetçi4 gün önce
  Zavallı Araplar,katiller ve teröristlleeeerr onlarada böylesi yakışır
 • MuratMurat4 gün önce
  Ebu sufyanin cocuklari .. neden guneydeki ulkeye laf soylemiyorsunuz , yemiyor tabii ..
 • EnverEnver4 gün önce
  Ben bu habere inanmıyorum Müslüman Arap kardeşlerimiz her zaman Türklerin arkasındadır.
 • MalatyalıMalatyalı4 gün önce
  Pislikler sizin gibi amerika ayaklari open adamlar bizi desteklerlerse kendimizde supe ederiz bizi alah sudi muslumanlari destekliyorlar
 • kazım çobanderelikazım çobandereli4 gün önce
  müslümanların acı hali! değil birlik olmak düşmanlık bile yapıyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019