• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Survivor izlemek caiz mi? Ünlü ilahiyatçıdan bomba cevap

Yeni Şafak gazetesi yazarı ilahiyatçı Hayrettin Karaman, yarışma programı Survivor'a katılma ve izlemeyle ilgili bir soruya köşesinde cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2022-05-22 13:01:00 -
Survivor izlemek caiz mi? Ünlü ilahiyatçıdan bomba cevap

 

Yeni Şafak gazetesi yazarı ilahiyatçı Hayrettin Karaman, bugünkü köşesinde TV8'de ekrana gelen yarışma programı Survivor'la ilgili soruyu cevapladı. "Sorular cevaplar" başlıklı yazısında Karaman'ın okuyucusu "Survivor, kadın erkek beraber bir adada yaşayan bir yarışma programıdır. Mahrem olan kadın ve erkek aynı yerde yatabiliyor, mahrem yerleri açık ve vücutlarını görebiliyor, yarışmayı kazandıklarında birbirlerini öpebiliyor, sarılabiliyor. Bu tür programlara katılmak veya izlemek caiz mi, kazanılan para helâl mi?" diye sordu.

Karaman bu soruya şöyle cevap verdi: "Tarif ettiğiniz davranışlar İslam dini ve ahlakına ve bizi biz yapan değerlerimize aykırıdır, ayıptır ve günahtır. Bu davranışları içeren bir faaliyete katılmak ve bunu izlemek elbette caiz değildir. Günah işleyerek kazanılan para da helâl olmaz."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ersan

hadi len

ersan

ickiden,kumardan alinan vergilerle yapilan camii,kopru,hastahaneleri kullanmak caizmi.unutma icki ve kumardan alinan vergilerle imamlar ve yandas medyanin kalemsorleri maas aliyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23