Süresiz nafaka ikinci evliliği de sarsıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı “Ömür boyu nafaka” ödenmesine yönelik ortak çalışma başlatırken, bu prangaya mahkum edilmiş tarafların mağduriyetlerinin arkası kesilmiyor; yapılan ikinci evliliklere de büyük oranda zarar veriyor.

16 Eylül 2018 Pazar 12:17
Süresiz nafaka ikinci evliliği de sarsıyor

RESUL EKREM ŞAHAN / ANKARA

Ömür boyu nafaka” ödenmesine yönelik itirazları değerlendiren hükümet, bu konuda çözüm arayışı çerçevesinde harekete geçti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı çözüme yönelik ortak çalışma başlatırken, tarafların mağdur olmaması için çaba sarf ediyorlar. Akit’in gündemde tuttuğu konuya ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de geçtiğimiz gün açıklama yaparak, sorunun en kısa sürede çözüleceği müjdesini vermiş, “Mağdur taraf bırakmayacak şekilde sorunu çözeceğiz” demişti. Ancak mağduriyetlerin ardı arkası kesilmiyor.

EŞİMLE HUZURUMUZ BOZULUYOR

Gazetemize konuşan İsmet Turgut adlı mağdur: “Öğretmenim. Eski eşime mal paylaşım ücreti, 2 çocuk nafakası ve eş nafakası ödüyorum. Ancak mesleğimin gereği gibi yaşayamaz hale geldim. Kitap bile alıp okuyamıyorum. Sosyal faaliyetlere katılamıyorum. İkinci evliliğimi yaptım geçinmekte zorlanıyorum. Zaman zaman ikinci eşimle huzurumuz bozuluyor. İcra, borç, nafaka, dava vesaire ikinci evliliğimi sarsıyor. Sabır sabır nereye kadar bilmiyorum. Allah rızası için birisi ‘ömür boyu nafakaya’ dur desin. Boşandığım kadın 42 yaşında 90 yaşına kadar yaşarsa 58 yıl nafaka ödemek zorundayım. Böyle adaletsizlik olur mu? Bitmeyen bir borcun altında ezilmekteyiz” dedi.

Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 12:17

YORUM YAZ

 • gülgül1 ay önce
  ben buradan size soruyorum eş 28 evli kalmış ve eşinin aldatmasıyla sonuçlanmış evlilik ve kadın 54 yaşında hiç bir geliri yok Allah için böyle durumlar da ne yapılmalı en azından bana göre sınır getirilmeli 5 yıl 10 yıl gibi
 • hüs coşhüs coş1 ay önce
  bizde kanunlar işa yarasın diye yapılmıyor.kanun yapıyormuş gibi yapılıyor..ya batını kanunlarından birebir kopyalanıyor yadamuglak ifadelerle anlaşılmaz hale getiriliyor.
 • turkturk1 ay önce
  DEVLET HALKIN EVLENMESINI ISTEMIYOR DUZENLEMEDE YAPMIYOR. AMAC EVLENME HAYATINI YASA
 • iskandinavyadanFaruk emmiiskandinavyadanFaruk emmi1 ay önce
  huzur yabancı bir kadınla evlenmekte.......sadece cocuk icin nafaka veriyorsun oda 18 yasina kadar, üstelik bu paranin büyük kisminida vergiden kesiyorsun.kadin müslümandi ve halen müslüman.evlenmesine evleninde daha önce müslümanligi secmis birisiyle evlenin, sadece sözde evlilik icin FAKE müslüman olanlardan almayin.
 • Ali HaydarAli Haydar1 ay önce
  Beleş maaşı bulan / nafakaya konankadın ikinci evliliği yapmaz. Nafaka ödeyenin de hayatını zındana çevirir muhafazanallah. Hatadan dönmeli kanun yapıcı.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  İsmet Turgut adlı mağdur kardeşim bu yasa değişir diye bekleme.geçinmekte zorlanıyorsan tavsiyem bir an önce ikinci eşininde calışması. Eşin calışınca huzurbozmaya zamanı olmaz, gelirinizde artar.

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018