• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Süleyman Soylu'nun sözleri İBB'yi harekete geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, olası bir deprem anında, 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem beklediklerini açıklamıştı.

Yeniakit Publisher
2020-01-28 15:05:00 -
Süleyman Soylu'nun sözleri İBB'yi harekete geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı.

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu.

İBB'nin sitesinden ulaşılabilir

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, sehirharitasi.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Soylu, 7,5 şiddetinde deprem beklediklerini açıklamıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen depremle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ''Her çalışma grubunun kendine ait yöneticisi ve ilgili birimleri mevcuttur. Hem bunları tekrar gözden geçirmek hem de İstanbul'daki hangi grubun ne çalışmayı ne şekilde yaptığını incelemek için şuna kadar değerlendiriyoruz. Deprem oldu Topkapı Sarayı'ndaki bütün hazinelerin nasıl korunacağından tutun vatandaşlarımızın toplanma yerlerindeki ihtiyaçlarına kadar çok kompleks bir çalışma bu. İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5 depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasan

Hukumet uyeleri ve bakanlar uyumadan calısmaya devam ederken ekremcik kayak tatilinde.. 7,5 deprem icin ekrem ne yaptı istanbula? Adam tatil yapmaktan belediyeye ugradıgı yok.. Elazıga gitti şovunu yaptı , Sanki elazıglıların ona ihtiyacı var. Şimdide kayak tatilinde.. Her sey cok guzel oluyorrrrrrr.
 • Yanıtla

Hatice

Sanmiyalimki ibb baskani deprem icin hazirlik yapacagini o ilgilenmez bu islerle o tatil yapar,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23