• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Süleyman Soylu’nun sokak hayvanları düzenlemesine karşı çıktığı iddiası doğru değildir

Yeniakit Publisher
2024-05-26 12:22:00 - 2024-05-31 14:56:19
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Süleyman Soylu’nun sokak hayvanları düzenlemesine karşı çıktığı iddiası doğru değildir

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi iddia edilen sokak köpekleri hakkında açıklamaların eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ait olmadığını belirtti.

AK Parti’nin sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifi hazırlıklarında sona gelindi. Teklife göre, sokak hayvanları için İngiltere modeline benzer bir yöntem uygulanacak. Sokak köpekleri önce sahiplendirilmeye çalışılacak. Bunun için 30 gün beklenecek. Bu süre zarfında sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak.

Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken dikkat çeken bir değerlendirmenin de eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldiği iddia edilmişti. Basında yer alan haberlerde eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Köpeklerin uyutulması ülke toplumunda büyük yaralar ve geri dönüşü olmayan travma yaratır. Avrupa’nın yapmış olduğu uyguladığı kötü örnekler bizim merhametli Türk halkının örf ve adetlerine uygun değildir. Köpeklerin uyutulması, yok edilmesi böyle pervasızca kabul edilmesine gönlüm razım değildir” ifadelerini kullandığı öne sürülmüştü.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI İDDİAYI YALANLADI

Eski Bakan Soylu’nun başıboş köpeklerle ilgili düzenlemeye yönelik yorumlarda bulunduğu iddiasını yalanlayan İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden dikkat çeken bir paylaşım geldi. İletişim Başkanlığı açıklamasında “AK Parti İstanbul Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu’nun sahipsiz sokak hayvanları düzenlemesine ilişkin iddia edildiği gibi bir açıklaması olmamıştır. Bahse konu haberlerde geçen ifadeler, Süleyman Soylu’ya ait değildir.

“ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

Süleyman Soylu’ya atfedilen açıklamanın, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından kurgulanarak sosyal medyada paylaşıldığı tespit edilmiştir. Kamuoyunu manipüle etmeyi amaçlayan asılsız iddialara itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

 
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Realist

Sn Soylu yanlış düşünüyor Reis milletin sesine kulak verip doğru olanı yapacaktır

İki ayaklı mı dört ayaklı mı

Ben iki ayaklılardan bahsediyor sandım ama yanılmışım.Onlar bellerinde ruhsatsız silahlar, ellerinde bıçaklarla dolaşmaya devam ediyor. İki ayaklıların katlettiği insanların canı yok mu? Bu ülkede hergün kadınlar öldürülüyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23