• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Strese karşı doğal ilaç kırmızı pancarın inanılmaz faydaları

Genellikle turşu olarak tüketilen kırmızı pancar, insan sağlığına birçok fayda sağlıyor. Kırmızı pancar vitamin ve mineral deposu olmasının yanı sıra stresi de anında bitirebilen bir besin olarak biliniyor. Peki kırmızı pancar nelere iyi geliyor? İşte detaylar...

Yeniakit Publisher
2020-06-05 00:41:00 -
Strese karşı doğal ilaç kırmızı pancarın inanılmaz faydaları

Ispanakgiller familyasına ait olan kırmızı pancar, genellikle turşu olarak tüketilmektedir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan kırmızı pancar, strese karşı doğal bir ilaç olarak bilinmesinin yanı sıra sağlığa birçok fayda sağlar. Bağışıklıktan sindirime kadar vücudun hemen hemen her yerini yenilemede etkilidir.

Kırmızı pancar içeriğinde A, B6, B12, C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra niyasin, riboflavin, kolin, betain ve pantotenik maddeleri barındırmaktadır. Yapılan birçok araştırma kırmızı pancarın strese karşı birebir geldiğini göstermiştir. Peki kırmızı pancarın faydaları nelerdir? İşte uzmanlar tarafından tavsiye edilen kırmızı pancarın sağlığa faydaları...

- Kötü kolesterolü düşürüp iyi kolesterolü yükseltmesi sebebiyle kalp ve damar sağlığına birebir gelmektedir.

- Güçlü bir antioksidan olması ile birlikte mide, safra kesesi ve böbrekleri temizler. Karaciğerdeki toksinleri temizlemede de çok etkilidir.

- Vücuttaki trombosit hücreleri dengede tutarak ödem gibi rahatsızlıkların yaşanma riskini önemli ölçüde azaltmaktadır.

- Sinir hücrelerinin deforme olmuş alanlarını iyileştirir; stres yorgunluk ve depresyon gibi rahatsızlıklara birebir gelir.

- Yapılan birçok araştırma, pigmenti maddesi bakımından zengin olan kırmızı pancarın cilt, akciğer ve kolon kanserlerini önlediğini göstermiştir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı