• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

STK’lardan taciz-tecavüz skandallarına sessiz kalan CHP teşkilatlarına çağrı

Tecavüzün bir insanlık suçu olduğunu belirten STK temsilcileri, tacizleri karartmaya çalışan çevrelere ve CHP’deki teşkilat mensuplarına seslenerek, “Bana bir şey olmaz, diye düşünmeyin. Tecavüzlere sessiz kalmayın!” çağrısında bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-12-04 09:30:00 -
STK’lardan taciz-tecavüz skandallarına sessiz kalan CHP teşkilatlarına çağrı

 Hakkı Bilir  İstanbul 

CHP’deki taciz ve tecavüz rezaletlerinin üstünün örtülmeye çalışılmasına STK’lardan net bir tepki geldi. Türk kamuoyunun yakından tanıdığı kanaat önderleri, CHP teşkilatlarına çağrıda bulunarak, tecavüz vakaları karşısında susulmaması gerektiğini beyan etti. CHP’nin üst yöneticilerinin, yandaş medya ve paralı trollerinin olayı karartmaya çalıştığına işaret eden STK temsilcileri, başta partiye gönül vermişler olmak üzere tüm Türkiye’nin parti içindeki diğer tecavüz vakalarının da ortaya çıkarılması için tavır alması gerektiğini kaydetti.

Yüksek sesle tepki vermeliler

Milli Beka Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Avukat Hasan İlter, “Kullandıkları bir slogan vardı. Susma, sustukça sıra sana gelecek diye. Bunu kendilerine uyarlasınlar. Tecavüzcülerle işimiz olamaz gibi net bir söylem geliştirecekleri yere yandaş medya ve trolleriyle rezaleti savunuyorlar” dedi.

Yargı kararlarının ortada olduğunu beyan eden İlter, “Yapılan yargılamalar sonucu verilen cezalar CHP’deki tecavüz rezaletlerini ispatlar nitelikte. Kadın derneklerinin, STK’ların bu konuya sessiz kalmaları, duyarsız kalmaları anlaşılacak gibi bir şey değil. Benim tecavüzcüm iyidir gibi bir anlayış sergileniyor gibi ortada. Parti mensupları da içlerini temizlesinler. Böyle bir anlayış olamaz. Bunların kadın ve insan haklarından bahsetmesi tam bir komedya” ifadelerini kullandı.

CHP tam bir ikiyüzlü

Yeni Nizam Yeni İnsan Derneği (YENİNDER) Başkanı Burak Çileli ise, “Dindar kesimlerde meydana gelen münferit hadiselerde ortalığı yıkan, İslam’ın o konulardaki hükümleri belliyken birdenbire ahlâkçı kesilen CHP, skandallar karşısında sessizliğe büründü” dedi. CHP’nin karartma yapmaya çalıştığına dikkat çeken Burak Çileli, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP zihniyeti, söz konusu kenddi parti teşkilatları olduğunda suçluları hasır altı etme çabasına girmektedir. Benim tacizcim ayrıcalıklıdır mantığıyla, bünyesindeki taciz vakalarını normal gören bu tutumları, CHP zihniyetinin kurumsal olarak ne ahlâk, ne hukuk ne vicdan tanımadığını, fırsat bulduğunda dindar kesime yönelik karalamalarının ise tamamıyla ikiyüzlülük olduğunu ele vermektedir.”


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hakan

peki bu konular neden cnn türkte haber türk te ntv de açıkoturum konusu olmuyor bu tv kanalları tarafsız gibi görünüp chp değirmenine su taşıyor ordaki kadın proğram yapıcıları bu tecavüzleri gündeme getirmeli
 • Yanıtla

Neron11

Peki kadın üzerinden prim yapmaya çalışan HDP, chp, ip kadın kollarından, mor çatı denen kadın gruplarından, hatta kadın vekillerden chp içindeki taciz ve tecavüzlere tek ses çıkartmamış olmaları onlar adına utanç kaynağıdır, bu saatten sonra ortaya çıkıp kadına şiddet ve cinsel taciz hakkında tek kelime ederlerse terlikle vurun ağızlarına
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23