Sözünü yarıda kesen Başkan Erdoğan bakanı böyle uyardı: Murat, buna dikkat et

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen programda konuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u uyaran Erdoğan, şu ifadeleri kullandı. "Murat, buna dikkat et! Biz kendi arkadaşlarımıza söylüyoruz. Diyoruz ki dikey mimari yok yatay mimari..."

08 Kasım 2018 Perşembe 15:25
Sözünü yarıda kesen Başkan Erdoğan bakanı böyle uyardı: Murat, buna dikkat et

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda konuştu.

"Murat, buna dikkat et!"

Konuşmasında yatay mimariye dikkat çeken Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a dönerek, "Murat, buna dikkat et! Biz kendi arkadaşlarımıza söylüyoruz. Diyoruz ki dikey mimari yok yatay mimari... Önce mescit, sonra sosyal donatı alanları, onun ardından da oralarda çevrecilik yeşillendirme onun ardında oralarda inşalara devam edeceğiz." dedi.

"Şehirlere yeterince sahip çıkamamış olmamız..."

Mimarinin ihtişamı ile manevi derinliğin aynı anda buluştuğu şehirlere yeterince sahip çıkamamış olmamız, en büyük kaybımızdır. Siyasi parti olarak icraatlarımızın önceliğini elbette milletimizin ihtiyaçları belirliyor. İcraatlarımızın önceliğini elbette milletimizin öncelikleri belirliyor. TOKİ vasıtasıyla 837 bin konut inşaa ederek özel sektöre de örnek oluşturan bir şehircilik hamlesi başlattık.

"Sıkıntılı yerler imar barışından faydalanacak"

53 farklı ilimizdeki 229 adet riskli alanda çalışmalar sürüyor. Sıkıntılı yerlerin yaklaşık yarısı imar barışından faydalanacak gibi görünüyor. Çevrenin korunması konusunda da çok önemli icraatler geliştirdik. İktidarlarımız döneminde bakın bu çok önemli... 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 15:25

YORUM YAZ

 • ömerömer4 ay önce
  yatay mimarı demek 10 liralık evin 400 lira olması demek 100m2 yere 5 katlı bina yaparsan 1 daire 80 bin tl ye 10 katlı yaparsan 65 tl ye gelir yok 3 katı aşmayacaksın dersen 200 bin iki katı aşmayacaksın dersen 350 bine alırsın kim alır parası olan kiralarda ona göre artar
 • atalayatalay4 ay önce
  komple yalan, büyükşehir belediye başkanı iken, kazlıçeşmedeaynı sözü demişti yatay yapılanma dikey değil dediği yerin arkasında şu anda 16 9iki adet büyük gökdelen var, bu birincisi diğeri, iseistanbulun muhtelif, yerlerinde gökdelenleri ne yapacağız ,yalanı bırakılım eskiden böyle degilde reis
 • derman05derman054 ay önce
  Sayın başkanım siz bunu yaklaşık 4.5 senedir vurguluyosunuz .Malesef sızın belediye başkanları bir kere buna uymuyor.Dağa taşa 6-7 kat bina yapıyolar.Bu imar işini belediyelerden alıp .Yetki tamamen çevre ve şehircilik de olmalı .Hemçift başlılık ortadan kalkar,hem de belediyeler asalak mutahhitlerden kurtulur.
 • serdarserdar4 ay önce
  yani 16 yıl boyunca her allahın günü 684931 tane ağaç mı dikildi bu ülkede?4 000 000 000 / 16 /365 =684 931 adet ediyor.Ben demiyorum matematik diyor. ALTIYÜZSEKSENDÖRTBİNDOKUZYÜZOTUZBİR adet.Her gün.Hemde 16 yıl boyunca.
 • müftülümüftülü4 ay önce
  ah be reisim yatay mimari diyorsun da senin memleketin rize de dikey mimari bir avm dikiliyor ve müftü mahallesi sakinleri de per perişan. canımız feda sana lakin bunlar oy kaybı demek. yerel yöneticiler uyuyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019