• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sözleşmeli sağlık personeli alımı | Hangi hastane sağlık personeli alımı yapıyor?

Sağlık personeli alımı 2020 | Koronavirüs salgını sürecinde sağlık personellerine olan ihtiyaç bir hayli arttı. Bu sebeple pek çok kuruluş sağlık personeli alımı yapıyor. İş arayan vatandaşlar “Güncel sağlık personeli ilanları” , “Hangi hastanede sağlık personeli alımı var?” , “2020 sağlık personeli ilanları” , "Hemşire alımı var mı?" , "2020 hemşire iş ilanları" konularını inceliyor. İşte, sağlık personeli alımı ilanları.

Yeniakit Publisher
2020-07-07 12:55:00 -
Sözleşmeli sağlık personeli alımı | Hangi hastane sağlık personeli alımı yapıyor?

Koronavirüs salgını sebebiyle sağlık çalışanlarına duyulan ihtiyaç arttı. Bu sebeple hastaneler doktor, hemşire, sağlık teknikeri ilanlarını güncel tutuyor. İşte, güncel sağlık personeli ilanları…

Sözleşmeli sağlık personeli alımı | Hangi hastane sağlık personeli alımı yapıyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 103 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İşte, detaylar.

Yayınlanan ilanda, “Üniversitemiz Hastanesine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır” ifadeleri yer aldı.

Sağlık personeli ilanı başvuru şartları

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alınacaktır.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler , hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması .

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Sağlık personeli başvuruları nasıl yapılacak?

Müracaatlar ilanın resmi gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Üniversitemiz Hastanesince onaylanmış) Üniversitemiz Hastanesine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, Fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır.

SAĞLIK PERSONELİ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı