Soylu: Terör örgütleri çaresizlik içinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütlerinin telsiz konuşmasını dinleseniz çaresizliklerini çok net şekilde anlarsınız. Biz hangi çaresizlikler içerisinde olduklarını biliyoruz." açıklamasında bulundu.

16 Haziran 2019 Pazar 12:29
Soylu: Terör örgütleri çaresizlik içinde

Bahçelievler Kocasinan Sanayi Sitesi'nde Trabzonlularla buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ile sabahtan akşama uğraşanlar bulunduğunu söyledi.

"31 Mart'ta beceremediklerini 23 Haziran'da becermek istiyorlar. İşin özeti budur." diyen Soylu, Türkiye üzerinde oyunlar planlayanların, "Biz 31 Mart'ta bu fırsatı nasıl kaçırdık." diyerek dövündüğünü dile getirdi.

Soylu, "Bugün İngiliz televizyonunun, BBC Türkçenin Türkiye'de sabahtan akşama kadar borazanlık yapması, Alman Deutsche Welle'nin borazanlık yapması, bugün Kandil'in seçim tekrarı belli olur olmaz hemen bütün unsurlarıyla 'AKP-MHP faşizmine karşı biz ayakta duracağız.' diye beyanatları ardı arkasına yayınlamaları, Amerika'nın 'Bu seçimi not ettik' demesi... Sen not ettiysen biz de 15 Temmuz'u not ettik Amerikan efendi ya. Ardından FETÖ'nün aynı şekilde bu seçimde sosyal medya dahil, Amerikası, Avrupası dahil bu işe yüklenmek istemesi... Geçmişte başaramadıklarını hep beraber başarmak arzusunun bir sonucudur. Bu kadar açık ve net." diye konuştu.

"Türkiye'nin istikrarını ve huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat vermeyin"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisinin İstanbul'da bulunmasından rahatsız olduğuna vurgu yapan Soylu, şunları söyledi:

"Doğu ve Güneydoğu'daki olaylardan sonra orada vücut bulamayan, nefes alamayan, orayı huzursuzluğa bir şekilde getiremeyen PKK'nın dönüp onun üzerinden İstanbul'a sızmak istediğini görmüyorum yani.  Türkiye'nin istikrarını ve huzurunu bir vesileyle bozmaya çalışanlara ne olursunuz fırsat vermeyin. Derdim şu, İstanbul güçlü bir şehirdir. İstanbul'un gücü üzerinden Türkiye'nin istikrarını bozmak isteyenlere müsaade etmememiz gerekir. 23 Haziran'da İstanbul bir karar verecek ve vereceği kararı da elbette ki geleceğimize çok önemli bir adım olarak görecek. Ben de merak ediyorum İstanbul'un kararını. Biz kazanmak için elimizden geleni ortaya koyuyoruz. Çünkü Türkiye için ne karar vereceğini İstanbul'un merak ediyorum, hakikaten merak ediyorum. İnşallah ülkemizi geçmişlerde badirelere getirenlere İstanbul'u teslim etmez İstanbul. Düşüncem, inancım, duam, çalışmam, gayretim, mücadelem de bu."  

"Yılbaşından bugüne kadar 542 terörist yurt içinde etkisiz hale getirildi"

Türkiye'nin dağlarında 1990'lı yılların sonunda 12-15 bin terörist bulunduğunu, bugün bu sayısının 600'e düştüğünü kaydeden Soylu, "Terör örgütlerinin telsiz konuşmasını dinleseniz çaresizliklerini çok net şekilde anlarsınız. Biz hangi çaresizlikler içerisinde olduklarını biliyoruz. Kafalarını çıkartamıyorlar. Yılbaşından bugüne kadar 542 terörist yurt içinde etkisiz hale getirildi. Hiçbir şekilde bunlara hareket alanı tanımadan büyük bir mücadeleyi gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Soylu, Türkiye'deki Suriyelilere ilişkin de şu ifadelere yer verdi:

"Elbette ki orası düzeldiği andan itibaren şunu da ifade edeyim, bunlar kendi memleketlerine gidecekler ve Türkiye'de ev sahipliği yaptıklarımız Allah nasip ederse Suriye'nin inşasında ve ihyasında ana aktör olacaklar. Burada doğan çocuklar yıllar sonra 'Bize Türkiye sahip çıktı' diyecek. Biz şu anda Afganistan'a, Pakistan'a medyun-u şükranız, niye? Kurtuluş mücadelesinde bizi yalnız bırakmadılar diye. Hanımlar ellerinden bileziklerini sıyırdılar buralara gönderdiler ve bizim kurtuluş mücadelemizde bizle beraber oldular."

"Suriyelilerin, Afganların, Pakistanlıların Türkiye'de ağır işlerde çalıştığını hepimiz biliyoruz"

Türkiye'deki Suriyelilerin iş hayatına katkı sağladığına değinen Soylu, şunları kaydetti:

"Buradaki problem ne? Şehir hayatına uymakta sıkıntı çekiyorlar. Evlerde, bazen dükkanlarda yatıyorlar. Ama işin bir rengi daha var. Ben söylüyorum hiç TÜSİAD'dan ses çıkmıyor. Bir gün kalksın desinler ki 'Ya bu adamların da ekonomiye, bizim iş hayatımıza şöyle katkıları var.' Bir gün daha demiş değildir. Şu anda Afganistan'dan gelenler Türkiye'nin hayvancılık meselesinin önemli bir yükünü çobanlıkla kaldırıyorlar. Suriyelilerin, Afganların, Pakistanlıların Türkiye'de nasıl ağır işlerde çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bunların ekonomiye katkılarını da şu anda biliyoruz."

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Kocasinan Sanayi Sitesi Başkanı Durmuş Korkmaz, Bahçelievler Trabzonlular Derneği Başkanı Timur Şahin da selamlama konuşması yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 12:29

YORUM YAZ

 • komünistkomünist1 ay önce
  madalya mı bekliyorsunuz, işiniz asayişi sağlamak değil mi
 • NurNur1 ay önce
  Amerika öyle bir çökecekki dünya tarihinde yaşanmamış bir çöküşle yaptığı katliamlar soykırım aldığı beddular arşı alemi titretiyor Rahmanın intikamı yakındır
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Kacak isci ve mültecilerle ilgili adam gibi planlar projeleriniz yok. Türkiyeyi tevekkelu Taalallah idare ediyorsunuz. Ne sınır, ne kacak göcmenleri ki sayıları milyonlar geri gönderecek ve adam gibi barındıracak projeleriniz yok. Ortalık mezbelelelik. Acizliginizi coban buluyoruz diye bahanelendirmeyin. Bakın bu sorunlar milleti burnundan solutuyor, AKPden sogutuyor ama Türkiyenin her yerinde. Allah kolaylik versin
 • EmeklEmekl1 ay önce
  2002 terör bitme noktasındaydı yılda 1-2 olayla sınırlandırılmıştı asker 50 kişilik timler halinde dağda her yerdeydi kaldıki Suriye’de pyd yoktu abd yoktu abd ıraktaydı ancak pkk yardım eden 2 helikopteride tarafımızdan vurulmuştu şimdi sınırlarımızda devlet kurma aşamasına geldiler 6 aydır Ordu Suriye’de pyd ise güçlenmeye devam ettiriliyor biz ise bekliyoruz ordunun %30 da terhis ettiriliyor ben hiç bir şey anlamıyorum anlamayada çalışmıyorum artık
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz1 ay önce
  Sayın Soylu bütün soysuzların hakkından geliyorsunuz. Chp'lileri de dağa göndersek mi? Sayılarını azaltasanız diyoruz hani malum iha ve sihalardan çok rahatsızlar. kardeşlerini dağlara poster gibi sermenizden çok rahatsızlar. Sana inanıyoruz paşam sen bu şerefsiz namertleri inşaallah en kısa zamanda bitirmenizi ümit ediyoruz. Allah Size devletimin başındaki Reis-i Cumhur'a güvenlik güçlerimize yardım etsin. Askerimizin bir attığı bin leşi sersin dağlara. Amin deyiniz bu duaya!!!
 • SelçukluSelçuklu1 ay önce
  Mehmet ağar gazetecilerin dövülmesi olayının neresinde ondan haber ver. Ankarada teröristler kullandığı müddetçe o terör bitmez boşuna millete masal anlatmayın. Bu tunceli nasıl bir yer öldürüyorsunuz mağaralarını başlarına yıkıyorsunuz onlar yine ayakta niye acaba..
 • meltemb41meltemb411 ay önce
  ssuriyeliler afganlar olmasa inşaatlarda çalışacak işçi bulamayız artık gençlik o işlere dönüp bakmıyor bile sonra da suriyeliler gitsin ee ev inşaatlarında git çalış yok çalışmam o zaman mağarada yaşarsınız

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019