Soylu: Biz bunu kabul etmeyiz

Bakan Soylu, "Selahattin Demirtaş'ın hapisten çıkması için bir taraftan Temel Karamollaoğlu, bir taraftan güya milliyetçi Meral Akşener, bir taraftan Muharrem İnce hepsi beraber kampanya yürütecekler. Bu kabul edilebilir bir şey değildir, biz bunu kabul etmeyiz" dedi.

17 Haziran 2018 Pazar 00:24
Soylu: Biz bunu kabul etmeyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Ortaköy'de esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Burada vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşan Soylu, bol bol fotoğraf çektirdi. Soylu, esnaf ziyaretinin ardından Ortaköy sahilinde vatandaşlara hitap etti.

Soylu, herkesin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, Türkiye'nin büyük bir millet olduğunu söyledi.

İsrail'den geçmişte insansız hava aracı istediklerini anımsatan Soylu, "Amerika'dan istedik, senatosu vermedi. Çünkü bizim terörde galip gelmemizi istemiyorlar. Ondan sonra İsrail bizi ilk önce reddetti sonra yüksek parayla beraber verdi. Bozuldu, tamir için gönderdik, göndermediler. Terörde yarım kaldık ve işimizi yapamaz duruma geldik. Şimdi ben insansız hava aracının nasıl yapıldığını nasıl sahip çıkıldığını Tayyip Erdoğan'ın bizatihi bununla nasıl ilgilendiğini ve şu anda biz teröristlere nasıl aman vermiyoruz zannediyorsunuz. Bir tarafta aslanlarımız, evlatlarımız, kahramanlarımız, bir tarafta da o insansız hava araçlarımızla Cudi'de, Gabar'da, Tunceli'de, Pülümür'de, Ağrı Dağı'nda, her tarafta havada duruyorlar ve teröristlere gram adım attırmıyorlar." diye konuştu.

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir devrimci olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de minik minik hastaneler varken şu anda dünyanın hayranlıkla baktığı ve 2021'de 28 tanesinin tamamlanacağı şehir hastanelerini kurdu. Erdoğan'ın devrimciliğinin bir tek şeyi daha var. Şimdi bu eski sistem değişti. Bu ülkenin bir evladı olarak 25 Haziran gününün gelmesini iple çekiyorum. Sonuç olarak elbette ki milletimiz takdir edecek ama 25 Haziran'da yepyeni bir sistem başlayacak. Artık 10 yıllık işi 3 yılda göreceğimiz, artık herkesin topu birbirine atacağı meclis, hükümet, hükümet, meclis diye birbirine atacağı bir sistem değil, kimin sorumlu olduğunu milletimizin bildiği, reyiyle, oyuyla, sandığıyla onu denetleyebileceği yepyeni bir sisteme adım atıyoruz. Bu sistemle Türkiye çok hızlı büyüyecek. Artık geçmiş kavgaları, 'bugün git yarın gel' diyenlerin egemen olmadığı, bir taraftan da çatışmaların özellikle uluslararası sermayede faiz lobilerinin etkilenmediği, onların kendi ceplerini doldurmadığı, yepyeni bir sisteme adım atıyoruz."

"BİZ BU ÜLKEYİ HAİNLERE TESLİM ETMEDİK"

Türkiye'nin 24 Haziran seçimlerinden sonra yolunun açık olduğunu kaydeden Soylu, Türkiye'nin yatırım cenneti olacağını ve çocukların çok daha rahat iş bulabilecekleri bir ülke olacağını söyledi.

Soylu, Türkiye'ye çelme takmaya çalışanların dumura uğrayacaklarını ifade ederek, "Bize her şeyi söyleyebilirler ama bize tek bir şeyi söylemeye müsaade etmeyiz. 16 yıldır bu kadar bizi zorlamalarına rağmen, üzerimize gelmelerine rağmen, içimize hainler yerleştirmelerine rağmen Allah'a yemin olsun ki biz bu ülkeyi hainlere teslim etmedik" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yönelik yapılan saldırıya ilişkin de açıklamalarda bulunan Soylu, şöyle konuştu:

"Türkiye'de PKK siyasete karıştığı ve siyaseti yönlendirdiği hadiseyi HDP üzerinden yapar. Bu açık ve nettir. Biz bunlarla büyük bir mücadele gerçekleştiriyoruz. Eğer bunlara yüz verilirse, bunlar şımartılırsa bilesiniz ki 7 Haziran'la 1 Kasım arası ne yapmışlarsa daha büyük felaketini ortaya koymaya çalışıyorlar. Bir şeye bu ülkede ülkenin İçişleri Bakanı olarak itiraz ediyorum. Eğer burada CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kalkar Edirne cezaevinde Demirtaş'ı ziyaret eder ve 'Biz senin çıkmanı istiyoruz' derse. Sonra Afrin'de Afrin'i PKK ve PYD'den temizleyen komutana 'Senin apoletlerini sökerim' derse. Türkiye Cumhuriyeti devletinin 'Bu arada Kandil'de ne işi var, ne yapacakmış, Kandil zaten boşmuş' diye Kandil'e arkalanmaya çalışırsa PKK da onun sözde siyasetteki temsilcileri de şımarır, onları meşru bir hale getirir. Bu olanların sebebi bunların attığı adımlardır. Siyaset o kadar ucuz değil.

Sen Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceksin. Sana bir önerim var onu sök şerefine o yakışır git onu Demirtaş'ın omuzuna takıver. O zaman biz terörle mücadele etmeyelim, evlatlarımızı şehit vermeyelim. İsteyen istediği gibi adım atsın bu ülkede. 3 tane oy alacaksın, Avrupa'ya yalakalık yapacaksın diye. Selahattin Demirtaş'ın hapisten çıkması için bir taraftan Temel Karamollaoğlu, bir taraftan güya milliyetçi Meral Akşener, bir taraftan Muharrem İnce hepsi beraber kampanya yürütecekler. Bu kabul edilebilir bir şey değildir, biz bunu kabul etmeyiz. Burada İçişleri Bakanı olarak da Süleyman Soylu olarak da söylüyorum görev yaptığım son günün son dakikasına kadar bilmenizi istiyorum, siyasete şiddet ve terör kim karıştırırsa kafasını ezeriz. Hiç kimse endişe etmesin."

Soylu, konuşmasının ardından vatandaşlara, gül ve karanfil dağıttı. Çocuklara da oyuncak hediye eden Soylu, fotoğraf çektirdi. Bakan Soylu'ya eşi Hamdiye Soylu'da eşlik etti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Haziran 2018 Pazar 00:24

YORUM YAZ

 • AlparslanAlparslan9 ay önce
  digerlerini bosver onlar acik dusman ama, su karaoglu denilen tiksinti verici munafik varya onu diskalifiye edecen ilk etapta ve bu devrin gulam bin bagurasi ve adini duydukca istifra edecegim geliyor ve bu zat en tehlikelileri. bu zelil zatin adini anmayin lutfen sanki zulüm ve iskence gibi geliyo insana. ALLAH"im tez vakitte bunlarin defterini dürer INSALLAH ama karaoglu denilen zati rezil rusvay ederek ve insanlik önünde perisan ederek ve rezil olarak defterini dürsün ALLAH. karaoglu denilen zat bir vücudun icindeki kanser gibi sanki sinsi ve potansiel tehlike arzediyor. ALLAH senin belani versin ve kemalist köktendinsizler ile birlikte yargilasin seni INSALLAH.
 • Ali HaydarAli Haydar9 ay önce
  Feto enikleri Meral 'Abla' da toplandi ve kendilerinine guzel ifsa ettiler, alayi infaz edilmeli
 • KürşatKürşat9 ay önce
  Adamsın sayın bakanım. Bu ülkede yemek yediği kab'a pisleyen o kadar namert hainler varki sayıları bayağı kabarık. O hainleri CEBBAR olan KAHHAR-I ZÜLCELAL RAB'bime havale ediyorum. Hidayet'e liyakatları ver ise Hidayet versin,yok ise KAHHAR-I ZÜLCELAL ismi şerif'inin tecellisini göstersin İNŞAALLAH'U TEALA.
 • komünistkomünist9 ay önce
  soylu şu suruç katliamının müsebbibi incedir cümlesini açıklar mısın, inceye oy verecek birisi olarak anlayamadım, suruçtaki katliamı o mu yaptırdı, yoksa oradaki güvenlik güçlerine ince mi engel oldu, neden müsebbibi oluyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019