• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Başkan Erdoğan'dan çağrı

Koronavirüste vaka artışı sonrası vatandaş yeni yasaklara odaklanırken ‘sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ sorusu gündeme geldi. Önemli açıklamalar yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tedbirler konusunda Bilim Kurulu'na da çağrıda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-09-18 15:06:00 -
Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Başkan Erdoğan'dan çağrı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası basına önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsün Türkiye’de artış göstermesi sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları vaka artışına karşı uyararak ‘salgının son dönemlerine yaklaşıyoruz’ dedi.

Basına Doğu Akdeniz’le ilgili gelişmelerden, Libya’daki son duruma kadar yorum yapan Erdoğan, koronavirüs ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Vaka artışına bağlı olarak halkımızın uyarılara dikkat etmediğini belirten Erdoğan, ‘Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük’ dedi.dedi.

Başkan Erdoğan tedbirler konusunda Bilim Kurulu'na da çağrıda bulundu.

Toplu taşıma, düğün ve nikah salonlarındaki yaklaşımların daha kararlı hale getirildiğini belirten Başkan Erdoğan, yeni koronavirüs yasaklarının yolda olduğunun işaretini verdi.

'Sokağa çıkma yasakları geri mi geliyor' dedirten açıklamada Erdoğan, "Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız. Bunları keyfimizden yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizofren savar

ekrem otobus seferlerini yine yarıya indirir virüsü yayar millete...
 • Yanıtla

Remzi-1461

Ak partiye oy vermiş bir vatandaş olarak korkarım ki koronavirüs üzerinden birileri amaçlarına ulaşabilir mi?Recep Tayyip Erdoğan'ın oylarını ne yaptılarsa bir türlü düşüremediler.Bunu fırsat bilip bir takım yasaklar uygulansın bahanesiyle ekonomiyi durdurup ekonomi üzerinden amaçlarına ulaşabilirler mi diye bazı sorular bir vatandaş olarak aklıma takılıyor. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23