• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sisi, Kızıldeniz’de şov yaptı! Türkiye’yi böyle hedef aldı

Sisi, Kızıldeniz sahilindeki Bernis askeri üssünün açılışına davet ettiği misafirlerle aklınca Türkiye’ye mesaj verdi.

2020-01-16 19:40:00 - 2020-01-16 19:43:25
Sisi, Kızıldeniz’de şov yaptı! Türkiye’yi böyle hedef aldı

 yeniakit.com.tr 

Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Türkiye’yi her fırsatta hedef almaya devam ediyor. Türkiye’nin Kızıldeniz’de artan varlığına karşılık Kızıldeniz sahilinde bölgenin en büyük askeri üssü olan Bernis Hava-Deniz Üssü’nü faaliyete geçiren Sisi, aklınca çağırdığı misafirleriyle Türkiye’ye mesaj verdi.

Yanına Türk düşmanlarını aldı

Açılışa Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Silahlı Kuvvetleri Başkomutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov katıldı.

Askeri üssün açılışıyla, Mısır ordusunun tarihinde düzenlenen en büyük tatbikatlardan biri olan  ‘Kader 2020’ isimli tatbikat da başlatıldı.

Aklınca mesaj verdi

Mısır medyası, Sisi’nin açılışa çağırdığı isimlerle Türkiye’ye mesaj verdiğini kaydetti. Suudi Arabistan’ın yanı sıra BAE’li Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed, Ortadoğu’daki en büyük Türk düşmanı olarak tanınıyor. Haberlere göre açılışa davet edilen Türkiye’nin iki komşusu Ermenistan ve Bulgaristan ise yıllardır Türkiye ile ihtilaflı duruşlarıyla tanınıyor. Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Kızıldeniz kıyısında bulunan Mısır’ın yeni “Bernis” askeri üssünün açılış törenine katılan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u uğurlarken “Size çok teşekkür ediyorum, bu törende bulunmamanız benim için şerefti” dedi ve “Anlaştığımız gibi, çok yakında Bulgaristan’da görüşeceğiz” sözlerini ekledi.

“Bernis, İsrail’in menfaatine!”

Öte yandan İsrail’de yayın yapan Kanal 12 ise Sisi’nin kullan,Eıma açtığı Bernis askeri üssünün Siyonist İsrail rejiminin menfaatine olduğunu belirtti. Kanalın Arap yayınları analisti Ehud Yaari, İsrail’in Kızıldeniz’deki varlılığının sınırlı kapasitede olduğunu belirterek Mısır’ın bölgedeki varlığının güçlenmesinin İsrail gemilerinin de güvenliğini sağlayacağını belirtti. Yaari, ayrıca bölgedeki Mısır varlığının İran varlığına set çekeceğini belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1453

Hepsinin hakkından geliriz Allahın iziniyle
 • Yanıtla

osman

bu münafıkları tek tek temizlemekten başka çare yok..bunlar çok şımardı,bir ekip kurup bunlar yok edilmeli
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23