Sinsi sinsi işgal ediyorlar! İstihbarat raporları yayımlandı

Türkiye, farklı isimler altındaki mason kuruluşları ve masonik örgüt FETÖ’nün “devlete sızma” girişimleriyle mücadele ederken, 1960 yılında kaleme alınan 2 ayrı istihbarat raporu ortaya çıktı. Milli Birlik Komitesi’ne de sunulan raporlarda bugün olduğu gibi “bakanlıklar ve kamu kurumlarının” sinsi sinsi işgal edilmek istendiği bilgisi yer alıyor.

11 Eylül 2019 Çarşamba 08:01
Sinsi sinsi işgal ediyorlar! İstihbarat raporları yayımlandı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile bağlantılı CHP’nin eski Genel Sekreteri Kasım Gülek’in arşivinde yer alan masonlukla ilgili şok belgelere ulaşıldı.Ortaya çıkan bilgilere göre 27 Mayıs darbesinden sonra yönetimi eline alan Millî Birlik Komitesi, dönemin İçişleri Bakanlığı’na bağlı, Emniyet Umum Müdürlüğü ile daha sonra adı Milli İstihbarat Teşkilatı olarak değiştirilecek Millî Amele Hizmet Teşkilatı’na (MAH) 2 ayrı yazı yazarak Türkiye’deki masonluk faaliyetleri ve masonlar hakkında bilgi talep etti.

Her yeri işgal ettiler

Emniyet Umum Müdürlüğü, 14 Eylül 1960 tarihinde komiteye cevap verdi. “Gizli” damgalı Müsteşar Hilmi İncesulu imzalı raporda masonlar ve FETÖ gibi masonik örgütlerin bugün olduğu gibi geçmişte te devleti ele geçirmeye çalıştığını ortaya koydu. Raporda şu ifadelere yer verildi. “Vekâletlerde (Bakanlıklarda), İktisadi Devlet Teşekkülleri (KİT)’nde ve diğer devlet müesseselerinde, kanunsuz ve yolsuz birçok işlerin müsebbipleri ve suçluları olarak tanınanlar halen kilit noktalarını işgal etmekte ve İnkılabın ilk günlerinde uzaklaştırılmış olanlarda perde arkasında çalışanların tavsiye ve himayeler ile maalesef gene sinsi sinsi diğer kilit noktalarını işgale çalışmakta ve muvaffak olmaktadırlar.”

Bir birlerini tutuyorlar

“Milliyetperver ve vatansever olarak bilinen şahsiyetlerin ifadelerine göre, her türlü vasfını kaybeden bu soysuzlaşmış klik, Siyonizm’inaleti olmakta ve bir maşa gibi kullanılmaktadır. Klik mensuplarına birbirlerini son derece tutmakta ve himaye etmektedirler. Halen kilit noktalarını ellerinde bulunduran bu teşkilatın yolsuz işlerde ün yapmış mensupları ve nasıl tayin edildikleri her gün hayretle müşahede edilmekte olan diğer emsalleri dikkat ve hassasiyetle kovuşturmayı icap ettiren sinsi ve tehlikeli bir cereyanın en yeni ve en canlı örnekleridir. Bu cereyan hemen hemen her vekâlet ve müesseseye nüfuz etmiş ve bazı vekâletlerde de kesâfet (çoğunluk) tesis etmiştir.”

İnönü’nün mason olduğu gizlendi!

Milli Birlik Komitesi’ne gönderilen 2 raporda da İsmet İnönü’nün korunması dikkat çekti. Gerçek Hayat’ın yayınladığı belgelere göre dönemin ünlü masonlarının ismi tek tek sıralanırken 1937 yılında “İstiklal-Areopage” adlı locaya kayıt yaptıran İnönü’nün adına yer verilmedi.

Ayrıca raporun hazırlanma aşamasında ilgili kuruma resmi bir yazı gönderen Milli Birlik Komitesi Üyesi Albay Mehmet Şükrü Özkaya, “Masonlarla ilgili hazırlanan raporda Sn. İnönü’nün isminin kesinlikle yer almaması gereği bilgilerinize arz olunur…” diyerek talimat verdi.

(Yeni Şafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 08:01

YORUM YAZ

 • mert mertüstünmert mertüstün4 gün önce
  İki ayrı mason locası bulunmaktadır Bunlardan biri inandığı dini kitabı üzerine yemin ederken diğer loca dinsiz dahi olsa kabul eder. Hem iş sanki Cumhuriyet zamanında çıkmış diye lanse edeceğinize osmanlı imparatorluğunda da bulunan erkanı yazmanız daha iyi olurdu.1861'de Türkiye'de, 33'ler konseyi kurmuş ve 33 derece hemen hemen ortak bir derece sistemi olmuştur. Buna rağmen günümüzde, yalnız dört dereceyi uygulayan bazı Alman Ritleri vardır.
 • başakherifbaşakherif4 gün önce
  masonlar dacemaatler de bu milletin başının belasıdır! araya birilerini koymaya gerek var mı ? "La ilahe illallah, Muhammedün Resulullah" o kadar!
 • ihsanihsan4 gün önce
  60 darbesini yaptıran abd idi gülen onun ajanı kim dokunabilriki
 • şenay doğanşenay doğan4 gün önce
  ey iman edenler allaha karşı gelmekten sakınırsanız o size iyiyi kötüden ayıracak bir anlayış verirve sizin kötülüklerinizi örter sizi bağışlar allah büyük lutuf sahibidir ENFAL 29 allaha emanet olun
 • AtamanAtaman4 gün önce
  Öyle ise, Sayın Erdoğan'ın bir numaralı vazifesi bunları derhal, tereddütsüz, bilaistisna topyekün yok etmelidir. Bunu ikinci bir vazife görmek dahi tam bir felakettir. Daha fazla zaman kaybına tahammülümüz yoktur. Bu parazit vatan hainlerinden, devlet, millet ve islam düşmanlarından gına geldi. Atatürk bunlarla yarım yamalak bir mücadele verdi: Çünkü, Atatürk Masonları 1937'de kapattı. 1939'da bunlar İstanbul'da Fakirlere Yardım Derneği adı altında bu defa daha fecisi olan B'nai B'rith kendisi olarak faaliyetlerini devam ettirdi. Ey Reis! Vatan senden yol-köprü, aş, iş hizmetinden de önce bu hizmeti bekliyor! Terörle ve casuslarla mücadele burada başlar ve işin % 99'u da budur. Bunların adları ifşa edilsin. Rezil olsunlar.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Masonluk zaten yahudi kafir olanlar hariç dinle ilgili gerçek bir hainliktir. Dinini dünyaya değiştirmek ve düşman ile dost olmaktır. Bu yönetim aşamasında Allahın ayetlerini satma boyutuna gelirki Dünyada gerçekte bundan büyük hainlik yoktur Allahın ayetleri hükümleri anandan anasından karısından karından vatandan büyüktür Tümünü kapsar. Gerçek bayrak sancak ise Allahın hükümlerinin hakim kılınmışlığıdır. Masonluk ise Allahın sancağını indirir orayı mandaya boyunduruk altına alınmış kullanılan bir alet yapar Kişiye ise dünyevi menfaat sunar islamım diyeni münafık yapar. ama Ahireti mahfeder hristiyan ve yahudileri dost edinen onlardandır Münafıklar cehennemin en altındadır. Allahın hükümlerini istemeyen o hükümlere teslim olmuş anlamındaki müslüman bile değildir Allahın hükümlerini getirmedene engelleyici her unsur gerçek ve büyük bir düşmandır.
 • AkiAki4 gün önce
  En sonunda akit olayı ismet İnönü ye bağlamış İnönü mason sa sizin reis ne hayatında birkez türküm diyememiş eldeki çöpü görür kendilerinde ki merteği görmez çok adaletsizsiniz siyasal İslamcıların çok
 • haber olsunhaber olsun4 gün önce
  Haberin basligina bak, resme bak habere bak....Ne alaka...Kel alaka...Yahu biraz bari müslümanca davranin. vaktimizi calmayin...Bana ne 1960 da ne olmus...Yani Inönünün zamaninin belgesi ne ya...Birakin Allahaskina yaa..
 • AbdullahAbdullah4 gün önce
  Bu sahte evrakları photoshopla yapmak çok kolay. İstediğin her türlü belgeyi hazırlayabilirsin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019