Şifa bulmaya gitti, belasını buldu! Sağlık simsarı sakat bıraktı

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yasa dışı olarak fizik tedavi hizmeti verdiğini iddia eden bir şahıs, uyguladığı yanlış tedaviyle, 3 çocuk babası Temel Aykut'u sakat bıraktı.

12 Eylül 2018 Çarşamba 14:25

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası 38 yaşındaki Temel Aykut, bel fıtığı şikayetiyle gittiği sağlık simsarının çekiç ve kazıkla uyguladığı sözde tedavi yüzünden sakatlandı. Tek amacının şifa bulmak olduğunu söyleyen Aykut, 'şifa bulmak için gittim, belamı buldum' şeklinde konuştu.

Skandal tedavi biçimini değerlendiren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Serpil Çelik, hastalara bir öneride bulunarak bu tür durumlarda ilk olarak direkt konunun uzmanı doktorlara muayene olmak gerektiğini söyledi. Çelik, 'bu yapılan tedavi, hastanın bel bölgesinde kırığa ve kanamalara yol açabilir. Bu durum da hasta da çok ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Eğer hastanın sorunu kas spazmı ise, yapılan bu işlem, spazmları çözmek yerine daha da artırabilir' şeklinde konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 14:25

YORUM YAZ

  • hasanhasan5 ay önce
    sanki doktorlar çok bilgili.. hastaneye sağlam girip sakat çıkan yuzlerce vaka vardır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Şubat 2019