Sezai Temelli’den alçak tehdit! ‘Bu zemini terk etmeyeceğiz, hesap soracağız’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanmalarına skandal açıklamalarda bulunarak, "Tüm Türkiye'ye sesleniyoruz: İradelere sahip çıkma zamanıdır; gelin bu soysuz siyasete beraber karşı çıkalım" dedi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 15:58
Sezai Temelli’den alçak tehdit! ‘Bu zemini terk etmeyeceğiz, hesap soracağız’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanmalarına skandal açıklamalarla yüklendi. Demokratik yöntemlerden ayrılmayacaklarını ve demokrasi mücadelesini sürdürmeye devam edeceklerini vurgulayan Temelli, "Demokrasiden yana, demokratik siyasetten yana inisiyatif alma zamanıdır. Halkların iradesine sahip çıkma zamanıdır; gelin bu soysuz siyasete karşı hep birlikte yan yana duralım" çağrısında bulundu.

‘Hesap soracağız’

Temelli, "Biz demokrasi mücadelesinin peşindeyiz. Mutlaka ve mutlaka bu iktidarın yaptıklarından hesap soracağız. Şimdi demokratik siyaset zemininde buluşma zamanıdır. Asla bu zemini terk etmeyeceğiz. Demokratik siyaset içinde kalarak meşru mücadele hakkımızı kullanacağız.  Demokrasi mücadele ile kazanılacak. Demokrasiyi birilerinden beklemeyeceğiz. Kaybettiler, yine kaybedecekler. Kazandık yine kazanacağız!" dedi.

Öte yandan kayyım atamaları sonrası Halkevleri, İHD ve KESK, HDP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, Sezai Temelli ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Temelli'nin açıklamarından satır başları şöyle:

Bu sabah yine kara bir güne uyandık. Maalesef bu hükümet, AKP-MHP bloğu Türkiye tarihine kara bir sayfa, bir utanç sayfası daha ekledi. 19 Ağustos Türkiye tarihine yeni bir sivil darbe ile geçti. Bu sabah kalktığımızda üç büyükşehir belediye başkanımız görevden alındı ve yerlerine kayyım atandır. Kayyımsız ülkeyi yönetemeyecek hale gelmiş bu iktidar siyaseten “ben acze düştüm yönetemiyorum artık” diyor. Evet yönetemiyor ve kendi meşruiyetlerini yitirdikçe de tüm Türkiye halklarına şiddeti, baskıyı, kayyım rejimini dayatmaya devam ediyorlar.

Kendi meşruiyetini kaybettikçe tüm Türkiye halklarına, kayyum rejimini dayatmaya devam ediyor. 19 Ağustos sivil darbesi, 12 Eylül darbe geleneğinin devamıdır. Uzun süre OHAL rejimi altında yaşadık. KHK ile ihreç edilenler, kayyumlar, demokratik siyasetin tasfiyesi, eş genel başkan arkadaşlarımızın tutuklanması gibi... Bu OHAL rejiminin üzerinde iktidarlarını şekillendirenler Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin dayatırken şimdi de örtülü bir OHAL rejimi dayatırlar. Bugün karşı karşıya kaldığımız tablo rejimin kendisini deşifre etmesidir. Bugün halk iradesine sahip çıkmaya devam ediyor. Belediyelerine sahip çıkmaya devam ediyor ama Diyarbakır sokaklarında şiddet ve zulüm vardır. İradesine sahip çıkan halka TOMA'larla gazlarla saldıran bir devlet vardır. Devlet hukukunu yitirmiştir. Devlet anaysal bir devlet olmaktan uzaklaşmıştır. Yerel yönetimlerde iktidara gelmemizi içine sinderemeyen iktidar, yerel ynetimler yoluyla demokrasi beklentisini açığa çıkaran HDP'ye saldırılarına ara vermiyor.

Yüzlerce arkadaşımızı gözaltına aldılar. Cezaevlerindeki 5 bin arkadaşımızda olduğu gibi gözaltına alınan arkadaşlarımızın da bir suçu yok. Uydurulmuş, hukuken karşılığı olmayan bir gerekçe metni ile belediye başkanlarımız görevden alındı. Bu kayyumcu, yönetemez hale gelmiş zihniyet, hukuen siyaseten meşruiyetini yitirmiştir. Tüm yerel yönetimlerde ve meşru demokratik zeminlerde demokrasi mücadelesine devam edeceğimizin altını çizmek istiyorum. OHAL döneminde hukuku yok saydılar kendi yasalarını yok saydılar. OHAL döneminde demokratik siyaseti tasfiye etmeye çalıştılar. Kayyumlar eliyle bölge ekonomisi çökerttiler. Adeta bir yağma talan düzeni kurdular. Şimdi aynı talana ve yağmaya sahip çıktıklarını gösteriyorlar.

Üç belediye başkanımız görevden alındı, yerlerine kayyum atandı. Bu saldırı sadece HDP’li belediyelere yönelik değil, bu saldırı Türkiye halklarına bir saldırıdır. Bu saldırı demokraside buluşmuş insanlara bir saldırıdır. Alınanlar Diyarbakır, Van, Mardin belediye başkanıdır ama saldırı İstanbul'adır, İzmir'edir,  Adana'yadır, Mersin'edir, Ordu'yadır...

Tüm Türkiye'ye sesleniyoruz: Demokrasiden yana, demokratik siyasetten yana inisiyatif alma zamanıdır. Halkların iradesine sahip çıkma zamanıdır; gelin bu soysuz siyasete karşı hep birlikte yan yana duralım. Gelin, demokratik siyaset zemininde geçmişte olduğu gibi yine buluşalım. Nasıl 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanlarına mazbatalarını vermediler, hileyi sandığa karıştırdılar hatta hızlarını alamadılar İstanbul'a kayyım atadılar ama nasıl ki tüm bu uygulamalara 23 Haziran'da sadıkta hep beraber demokrasi zemininde buluşarak vermişsek yine vereceğiz. Demokrasilerde ilk önemli adım sandıktır.

Bu iktidar demokrasiden kaçıyor. Ama biz demokrasi mücadelesinin peşindeyiz.Mutlaka ve mutlaka bu iktidarın yaptıklarından hesap soracağız. Şimdi demokratik siyaset zemininde buluşma zamanıdır. Asla bu zemini terk etmeyeceğiz. Demokratik siyaset içinde kalarak meşru mücadele hakkımızı kullanacağız.  Demokrasi mücadele ile kazanılacak. Demokrasiyi birilerinden beklemeyeceğiz. Kaybettiler, yine kaybedecekler. Kazandık yine kazanacağız!

Kayyumlar talimatla hareket eden atanmış kişilerdir. Kendilerini oraya atayanın fotoğrafını asarak biat etmişlerdir. Orada halkın iradesi yoktur.

Türkiye Kürt meselesini çözmeden demokrasi meselesini çözemiyor. Demokrasi zeminnide buluşmak bu açıdan önemli. Çözümsüzlüğün kaynağı Kürt meselesine olan yaklaşımdır. Bugün Kürt illerine yönelik bu hamlenin nedenini görmek mümkündür. Ya demokrasiden yanasınızdır ya karşısınızdır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 15:58

YORUM YAZ

 • S. ERSOYS. ERSOY1 ay önce
  BEN YAZMAKTAN ÇEKİNMİYORUMDA SİZ NEDEN KORKUYORSUNUZ,BARİ YORUMLARI TERE YAĞINDA KIZARTIP İNCELEYİN. KALİTEYİ DÜŞÜRMEYİN.
 • S.ERSOYS.ERSOY1 ay önce
  DUYARLI TÜRK HALKININ İÇİNDE,HER MAHALLEDE OLDUĞU GİBİ BİR İKİ TANE UYUZ,KUDUZ İT’LER BULUNUR,BUNLAR İÇİN ELİMİZDEKİ YETERİ KADAR BAYRAMDAN KALMA KEMİK VAR,ATARIZ ÖNLERİNE SUSARLAR.VELHASILI İT ÜRÜR,KERVAN YÜRÜR.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Demokratikleşme..lafını..ağzına..alma..Teröre..hiç..bir..avrupa..ülkesi...hatta..Hizmet..Verdiğin..İTrail..devleti..nasıl..bakıyor..Sen..de.,.TERÖRİST..destekçisi..bir..itsin..PKK..da..İtrail-ABD..terör..devletlerinin..uşağı..katil..siyonisttir.
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  VAY VAY VAY BABAYİĞİDE NASILDA KONUŞMUŞ KIZIL PAPAZ....
 • HARUNHARUN1 ay önce
  Rahmetli ERBAKAN hocamızın partisini kapatan sayın savcılar.Bu ve bunlar gibiler sizlerin eseridir.ESERİNİZLE ÖVÜNEBİLİRSİNİZ....
 • ersoyersoy1 ay önce
  Askerlerimizesıkılan silahların kurşunları bu hdp belediyeleri vebüyükşeytan veriyordu. Davutoğlu ,Gül ,Karamanoğlusiz kimden yanasınız. Koltuklarınızdandüşünce travma mı geçirdiniz. Bu şehitler kimin için toprağa düştü…Tek kelimeyle yazıklar olsun…Tekrarkoltuklaraçıkabilmek için her şeyi söylemeye razı mı oldunuz… Demokrasi deyipbu ülkeyiparçalamayıamaçlayankişilerin sözcüsü mü oldunuz!.Abd’ye,pkk ya, bir tek bir şey söyleyemiyorsunuz neden!. Yoksaonlardanoy alamaz mısınız!. Vatanseverlikhekoşuldaadamgibidikdurmaklaolur … Oyiçinboynu bükmekle olmaz…
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ1 ay önce
  Dur bakalım ermeni uşağı siyonist köpeği, hesabı artık biz sormaya başladık ve daha yeni başladık
 • hercaihercai1 ay önce
  Ula adi, kurtlerin yuzde 50 si guneydoguda yasamiyor! Turkiye de kurt sorunu yok, sorun siz ermeni siyonist yaratiklarsiniz! Gecen haftalarda da Israilin Buyuk Israilinin savunuyordun! Korkak it! Gidin buyuk seytani israili amerikada kurun! Bol toprak var orada, sende bir mahallenin muhtari olursun, is biter! Anlastik mi bay kirmizi?
 • hercaihercai1 ay önce
  Ula adi, kurtlerin yuzde 50 si guneydoguda yasamiyor! Turkiye de kurt sorunu yok, sorun siz ermeni siyonist yaratiklarsiniz! Gecen haftalarda da Israilin Buyuk Israilinin savunuyordun! Korkak it! Gidin buyuk seytani israili amerikada kurun! Bol toprak var orada, sende bir mahallenin muhtari olursun, is biter! Anlastik mi bay kirmizi?
 • racoraco1 ay önce
  akıllı ol,  kaçacak delik ararsın bak
 • ABDULLAH TANRIKLULUABDULLAH TANRIKLULU1 ay önce
  DİYORUM Kİ; MÜSLÜMAN KÜRTLER BU EŞKIYALARIN ELİNDEN KURTARILMALI ARTIK.. YASALAR HER KONUDA ÇOK GÜÇLENDİRİLMELİ.. SİCİLİ BOZUK OLANLAR MİLLETVEKİLİ, BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLAMAMALIDIR. BU NE YA.. İTİ KOPUĞU MECLİSE GİRİYOR. SONRASINDA UĞRAŞ DUR.. BU TEMİZLENEN TERÖRİSTLER DE TESLİM EDİLMEMELİDİR.
 • Tr.Tr.1 ay önce
  Lan Sezai ibinesi asıl soysuz siyaseti sen ve tayfan yapıyor.Süleyman Soylu kardeşim alayınızı zikti....Benden küçük ama ellerini öpüyorum.Kesinlikle Reisin veliahtı olmalı....
 • V.GV.G1 ay önce
  Hangi çözümden bahsediyorsun sezai.cozum süreç yapıldı guneydoguyu cukur,bomba tarlası yaptınız.Biz bir kere aldaniriz ikinciye asla.
 • HadraHadra1 ay önce
  Kabahat Temelsiz Temelli de değil! 1) Şu TBMM hangi hallerde ,Kim ve Kimlere karşı ne zaman acil toplanır? 2) Dört bir etrafımız savaş hali, Kıpkızıl Kapitalizm,Komünizm,Faşizm ,Terör ve Teröristler sarmışken , 3) Her an Her Türlü Hal Vukuu Bulacağı durumla karşı karşıya bulunmuşuz iken, 4) RUsyanın Sıcak Denizlere iniş hayalai ve Projesi,SiYONİZM'in (ABD ve İSRAİL) ARZ'I MEVUD Projesini Uygulamaya hedef hedef koymuş iken bu Milletvekilleri ne yapar* Ne ZamanAldıklaarının karşılığını vecekler? Bu Güne Kadar Yıkıcı,Dökücü,Bölücü Tahrip edici, Hainler ,Teröristler , Katiller, Hırsızlar vb vb hakkında hangi caydırıcı, Ciddi ve önemli sayılacak Kanunları Çıkardılar ? Boşuna Yazılı Yasa: YASAMA, YÜRÜTME, YARGI NERDE???? Kendimizi kandırmayalım . %(!& sayılı kanun Heykeli koruma Kanunu ??? İnsan Hetkelmi?İnsan Memleketine hayırlı bir iş yaptı ise Hayırla Anılmalı, Yanlış iş yaptı isede Yanlışı Söylenmeli, Lafa gelince Hz Peygamberden(SAV) önceki Mekke dönemini Puta Tapmakla Kötüler,Kınarız da Biz ne yapıyoruz?
 • HaktanHaktan1 ay önce
  O.çocuğu pkklı şerefsiz ama sizinde sonunuz yakın sadece emir bekliyorlar vatansever Türkler
 • Ali BULUT Ali BULUT 1 ay önce
  Dünyanın hiç bir yerinde terörizme ve teröriste destek fikir özgürlüğü olamaz hele fiilen destegi söylemeye gerek yok, idam olan ülkeler bu kişileri sallandirir idam olmayanlarda ise bu kişiler hapiste intihar! eder bizde ise içeride besleniyor bu şerefsiz gibilerde böyle konuşabiliyor bu ne rezilliktir
 • osman özdemirosman özdemir1 ay önce
  sanada bir hesap cikaracagiz merak etme.söyledigin her söz hesabina yaziliyor.az kaldi soysuz mahluk!!!!
 • ergun66 ergun66 1 ay önce
  Bu soyu bozuk kim diye araştırdım Erdal İnönü’nün akrabası çıktı ya laa.
 • davincidavinci1 ay önce
  yavuz sultan selim bu gibilerin hepsini iran öldüreceğindetürkler kendilerini kardeş saydığı kürtleri iranla savaşarak kurtarmışlardı.inanmayan açsın çaldıran savaşı okusun.bizi bu pkk destekçilerinden ırak ve suriye gibi olmaktan ancak oradaki vatansever kürtler bunlara haddini bildirirlerse kurtulacağız.bir politikacımız çıksında doğudaki insanlarımız bunlara karşı olmak için çağrı yapsın yahu.bizmi izmirden konyadan gidip pkk yı kovalım.bu iş doğulu vatandaşlarımıza düşer.şunları atatürkün yunanlıları denize döktüğü gibi ırakın kuzeyine geldikleri yere döksünler tüm türkiye destekler.
 • MuslihunMuslihun1 ay önce
  Siz sırtınızı nereye yasladıysanız gidip oradan medet bekleyin!.. Ha bu arada bigin olsun sezo " batı ve ABD hep satar"
 • Şahin Şahin 1 ay önce
  Vallahi canımıza yettiniz.Bir kürt olarak diyorumki sizin allah belanızı versin sorospu çocuklarıbırakın kürtlerin yakasını.kendine dikkat et bir kürt senin leşini serecek haberin ola yahudi dölü.
 • Ahmet Ali ŞahinAhmet Ali Şahin1 ay önce
  Ooooh Pooh Çok güzel olduğu.. İstanbul daki pisliğinizi de temizleyeceğiz.. Size hayat hakkı yok artık! Sizi meclisten de sutlayacagiz.. Serefai oğlu şerefsizler...
 • DallıDallı1 ay önce
  BU ADAMA MECLİSTE KİMLER HESAP SORAR.ALENİ PKK DESTEKCİSİ.SAHİ ARAŞTIRILSA BELKİ KÜRT DE DEĞİLDİR.
 • SABIRSABIR1 ay önce
  ALLAAŞKINABU HDP DE KAÇEŞ BAŞKAN VAR SAYISINIBİLEN VARMIIIIIIII.....ÖNÜNE GELENEŞBAŞKANOLMUŞŞŞŞŞŞ.........ADAMLARADAMAKILLI BİR BAŞKANBİLE SEÇEMİYORLAR KALKMIŞLAŞ DEMOKRASİDEN BAHSEDİYORLARRRR.... HER NEYSE ADAMLAR BİZ DEMOKRATİKHAKIMIZIKORUYACAGIZ DİYEREK ÇIGIRKANLIGA BAŞLADILARRRR......MADEM HALKSİZEBUHAKKIVERMİŞKENNİYE İYİYEKULLANMADINIZ BUVATANINVARLIGINI VE BİRLİĞİNİBOZUCU TAVIRLAR İÇİNE GİRDİNİZ BUNDAN BAHSEDENYOK AMA ..... SİMDİDEBELEDİYELERE KAYYUM ATANINCA HEMEN DEMOKRATİK HAKLARA SIGINIYORLARRR.....İKİYÜZLÜLERRRRRR.... HEM BU MEMLEKETİN KAYNAKLARINDAN BESLENİRLER HEMDEBUMEMLEKETEHAYİNLİKVE NANKÖRLERRRRRRRR.....YAPARLAR DEVLET ONLARIUYARMIŞTI DOĞRUDÜRÜS OLUNDİYEEEEE.... GÖREVLERİNİİYİYAPSAYDILAR DURUMBÖYLE OLMASAYDI ARTIKÇOK GEÇMİŞOLSUN OLANLARRRRRRRR MEMLEKETİMYARARINA OLMUŞTURRRRR.....BURALARDAKİHALK DA BUNA SEVİNMELİLERYATIP KALKIPDUA ETSİNLER DERİMMMMM...
 • samsam1 ay önce
  Lan sante kürt kime hesap soruyorsun, bu teröriste parçasi ne zaman hakettigini bulacak…..
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)1 ay önce
  Havlatmislarda havlatmislar pis PKK itini.."Bilal" bir PKK diye kanli bir insan düsmani bir örgüt var duymamissan söyleyim dedim..üc maymundan ikisini baya beceriyorsunuz!!!
 • KayamanKayaman1 ay önce
  Mücadelenin adı demokrasi, ama onların anlatmak istediği her türlü terör örgütlerine desteğe devam. Demokrasi ve barış dillerinden düşmez onlara gire silahlı terör örgütünün yaptıkları haklıdır demek istediklerinden tezleke hazırlanmalı, milletvekillikleri düşürülüpömür boyu hapis...
 • alparslanalparslan1 ay önce
  elinden geleni ardına koyma. bir avuç azgın azınlıktan ibaretsin ve dayılığınız çarşı karışana kadardır. çarşi karıştiktan sonra evleriniz ve yurtlarınız olan ağababalarınızın yada atalarınızın ülkelerine kaçarsınız.
 • a.vahit Kayıbaya.vahit Kayıbay1 ay önce
  ..şerefsiz yaratıklar....
 • 1 isi1 isi1 ay önce
  Ulan i...senin partin sen ve desteklediklerindir soysuz kökunuz kazınacak sizin bu daha başlangıç sizi taaaaa ananizin ....na sokacagiz.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bırakın kayyumu, bunların partisinin derhal kapatılması gerekir.Yasalarımıza göre resmen terörizmin bayraktarlığını yapan bu soysuzlara verilen, tanınan imtiyaz, ne demokrasi ile bağdaşır oldu ne de insan hakları ile. Mevcut kanunlarımızda bu suçların cezaları ne ise, birebir uygulanması gerekir, dünya kamu oyuna nasıl anlatırım derdine düştük. Hangi devletin ana yasasında böylesine toleranslı bir yaklaşım var Allah aşkına, Fransa da sarı yeleklilerene yaptıklarını bütün dünya görmüş iken !...
 • Bilal Bilal 1 ay önce
  Bazı yorumcular Kürt Bile değil diyor adama fark eder mi siz Kürt’leri çok mu seviyorsunuz, yıllarca dillerini müziklerini yasakladınız işkenceler ettiniz evlerinden alınıp birdaha dönmeyenlere sevindiniz şimdi kalkıp seçtikleri adamları içeri aldıklarında terörist diyip geçiştiriyorsunuz, Mert olun içiniz deki kini kusun sizin için her Kürt terörist bırakın bu iki yüzlülüğü, adam olan yanlışa yanlış der bu görevden almalar yanlıştır mahkemeler ne güne var açarsın dava araştırılır sonuca göre alırsın görevden, okadar devletin parasını yiyen çarçur eden Akp li belediye başkanları neden yargılanmıyor, böyle adalet olmaz bunda yanlışlık var.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  ... gücün yetiyorsa sorda gorelim
 • iboibo1 ay önce
  soysuz sen ve senin gibilir.
 • davincidavinci1 ay önce
  iyi güzelde bu birlik çağrısını neden yıllardır ormanlarımızı ateşe veren pkk itlerine karşı yapmıyorsunuz.hadi pkk ya eylemlerine karşıda çağrıda bulunun tüm türkiye destek verelim.güzelleme yapıyorsunuz.belediyelerinizin pkkya yaptığı yardımlarıda anlatın.yok yapmıyorsanız mahkemeler var KENDİNİZİ AKLAYIN.türk insanının ödediği vergilerle alınan belediyedeki araçları pkkya verip yolları kepçelerle kazıp altına tonluk bombalar yerleştirenler ak partimiydi chp miydi mhp miydi...suçsuzsanız mahkemeye gidin yanlış varsa düzeltilsin
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  Ha gayretsalyalarını ertır sarı domuz artı ki seninde kuyruğun kesilsin birde tehdit ha topunuz gelin alçaklar topunuz gelin istisnalara saygılar selamlar sözüm sarı domuz gibi alçaklara
 • yediemirleryediemirler1 ay önce
  Sıra bu kanı bozuklar da...
 • AlpAlp1 ay önce
  Türkiye cumhuriyeti yönetimini dış bağlantılı, DEVLETİN TEMELİNİ OYMAYA ÇALIŞANLARA TESLİM ETMEK SUÇTUR. Adalet geç ye olsa yerini bulmuştur. Bu adamlara başkan olma insiyatifini vermek ta baştan problemdir.
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Lan i.... kani bozuk soysuz sen ve senin partidir sana hodri meydan hesap soruyum derken senden hesap sormak türk devletine farz oldu haberin olsun
 • teraziterazi1 ay önce
  HDP'li milletvekilleri dahil tüm seçilmişleri halk seçmedi Kandil seçti. Halk "seçimde mecburen seçiyoruz ama Kayyım gelsin" diyor.
 • Devamı gelmeliDevamı gelmeli1 ay önce
  Pisliklerden temizleninceye kadar.. Halkı kandırmaya çalıştılar.
 • hayrihayri1 ay önce
  nah hesap sorarsın temeli bozuk
 • cihadcihad1 ay önce
  hesapmı çıkında hesabınızı görelim artık öyle geride itlik yapmayı bırakın teröristler sizi. meclis asıl yapması gerekeni yapsa güzel olacak lakin anca pay çıkarma derdinde vek ler var salla başı al maaşı bu vekil sistemi kalkmalı suç işleyen halktan biri olunca kurumlara giremiyoda bu vekilcikler nasıl buluyo bu bir belediyeler madem tam anlamıyla işini yapmıyo hepsini kastetmiyorum neden hala bu sistem üzerinden devam ediyoruz. şehirlerimizde valilik ve kaymakamlıklarımız var bunu biraz güçlendirerek belediyeleri kaldırmalıyız ve şehirlerimize hizmet getirmeliyiz. özellikle birkaç parti yüzünden çıkar koltuğu haline gelmiş durumda. hükümetin işi fazlasıyla yoğun bunun farkındayım sağolsun mhp ve birkaç parti yanında destek oluyo diyeceğim bu partiler bu konu üzerinde çalışma yaparlarsa bu halka büyük bir hizmet yapmış olurlar çünkü her defasında insanların bir kısmı işsiz kalıyo ve diğer kısmı işe giriyo her beş yılda bir daha altındaki usulsüzlüklere değinmedim bile teşekkürler
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM1 ay önce
  Hesabın kuvvetli ise sorarsın. Anadolu Türklerin ER MEYDANI dır. Gücün yetiyorsa sor. Biz bu topraklarda 1000 yıldır Moğolu Farisi si haçlısı Ermenisi 1000 yıldır savaş veriyoruz. Sizin gibi Haçlı Emperyalizminin Sosyalist köpeklerinden mi çekineceğiz?
 • Üç hilalÜç hilal1 ay önce
  Engerek yılanı sezai elinden geleni ardına koymazsan namertsin hodri meydan senin gibi devşirme çakallara bu meydani dar etmek biz ülkücülerin vatanseverlerin boynunun borcudur
 • NurNur1 ay önce
  Siz ne devletten ne halktan hesap soramazsınız biz size hesap sorarız terbiyesiz kefere seni pkk taşronlarısus kapa çeneni çok azdınız defol israile git kandile git al ysnındaki it sürülerini katiller sizi hadi oradan ağzımı bozdurma rezil herif seni
 • klmklm1 ay önce
  Boşa havlama... Bu kayyum la dağdaki ve gandil deki köpeklerin pardon teröristlerin otu ve suyu kesilmiş oldu.. Darısıda senin başına bekliyoruz..
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  yeryüzünde ki bütün prof'ları toplayıp şu sivil darbe postalsız nasıl oluyor bir açıklasanız
 • KültigenKültigen1 ay önce
  VATAN HAINLERININ ulu orta sözde demokrasi adinaÜLKEMI tehdit etmeleri ve emperyalistve siyonizmin köpekligini yapmalari ve herhangi bir cezai islem görmemeleri baska bir ülkede yoktur sanirim.,Bu emperyalist ülkeler TÜRKIYE güclenmesin diye bir KÜRT kartini cikariyor bir SÜNNIALEVI kartini cikariyor simdi birde DEAS denilen soysuzlari basimiza bela ettiler. Ama yinede ben inaniyorumkiMüslümanTÜRK MILLETI hepsiyle bas edecek güce ve imana sahiptir.. Bu soysuzlarin ve vatan hainlerinin hepsinin hesap verecegi günlerde yakindir vesselam.
 • 145314531 ay önce
  Arz-ı Mevud topraklarında ki hakimiyeti kaybetme korkusunun böğürmesi bu değil mi Temeli bozuk Sezai !
 • m.turkm.turk1 ay önce
  Bu adamın dili çok uzun.
 • sedatsedat1 ay önce
  keske türkiye biraz rusya gibi olsaydi, vatana ihanet edenleri tek tek, hastalik, kapkac, kaza süsü verip bunlari yok etselerdi.... yokmu bunu yapacak yürekli bir babayigit ?
 • ataata1 ay önce
  sana da biatına da....
 • milletin ta kendisimilletin ta kendisi1 ay önce
  Ey devlet sustur bu soysuz kafir uşaklarını Arkanda Millet var devam sonuna kadar hodri meydan soysuz köpekler
 • ketoketo1 ay önce
  yiyiyorsa büzzügün çıkarsın sokaga görürsün ne olacagını aklı sıra ekim vari olay çıkacagını sanıyor adamı alırlar sonra sı muamma
 • Ebu Harun Ebu Harun 1 ay önce
  Elinden geleni ardına koyma.. Temelo... Ateş olsan ne yazar.. Vesselam
 • ParsPars1 ay önce
  Tek çare icsavastir başka çare yoktur
 • serhatserhat1 ay önce
  ha işte şimdi bu şerefsizi......... içeri atıp 50 yıl verecen halkı isyana teşvikten bu namussuzu asacaksın ... ermeni ingiliz ajanı senkimsin puşt
 • hamido hamido 1 ay önce
  Soyun soylansın, boyun boylansın süleyman soylu. Köpekler zırlasın dursun Rabbim seninle, millet seninle.
 • mehmet mehmet 1 ay önce
  kürt değilsin türk hiç değilsin ne ayaksın erkeksen dağa çık kankalarının yanına erkekliğini görelim bakalım buradan atıp tutma kızıl sakallı ermeni bozması
 • TürkiyemTürkiyem1 ay önce
  Sen mi hesap soracaksın... REIS'imiz ne dedi tüm dünyaya karşı TOPunuz gelin dedi demi!.. de hadi papaz bozması seni...
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Yahudi uşağı havlamaya devam et.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Kusura bakma turkiyede senin borunu öturmezler siz birazdaha ileri guderseniz sizinde ipiniz cekilir hic bir devlet icinde terör propogandasi yabtirmaz zaman geldiginde sizde o meclite olmuyacaksiniz
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Bence başörtüsünü yasaklayanlar ihllerin kapatan ve önünü kapatanlar din düşmanları bir an önce hesap vermelidir Allahın hükümlerine geçilmeli dost ve düşman kuran ile belirlenmeli suç ise kuran ile tanımlanmalı ceza ise gene Allahın indirdiği ile bir an önce verilmelidir
 • YILMAZYILMAZ1 ay önce
  Sonuna kadar hakkın haklının adaletin yanında olacağıma söz veriyorum
 • Deli İboDeli İbo1 ay önce
  Has....ir lan Ermeni dölü irade kim sen kim.Sanki iradeniz varmış gibi konuşma.Sizin iradeniz ABD, ALMANNYA, PKK, KANDİL, Devlet sizin iradenize değil ğil, yukarıda saydığım efendilerinizin iradesine gem vurdu, sizde öylece baka kalın, uyuz tasmalı basİT ler.
 • İslamİslam1 ay önce
  Milletin seçtiği ysk nın onayladığı belediyelere kayyım ancak 80 darbesinde olurdu
 • receprecep1 ay önce
  size bu ülkede nefes almak bile haram
 • MidyatlıMidyatlı1 ay önce
  ALLAH aşkına şu suratlara bakınız nur diye bir belirti var'mı ben göremiyorum
 • NurNur1 ay önce
  Soysuz siyaset değil soysuz sensin pkklı itlere desteğiniz ayağınıza dolansın Allah kahru prişan etsin sizi sizi oraya çıkaranları da kahru perişan etsin catan hainleri iblisin yaratıklarıdefol ! Devletimizin arkasındayız destekleliyoruzey türk milleti şunlara ağzının payını verinEy sivil toplum kuruluşlar hakimler savcılar pkk ya açıkça destek veren bu adamlar daha ne yapmalı da bunların haddini bildiresinizçok azdı bu guruhhdp partiymiş ne partisi ya adamlar pkknın ta kendisi chpöyledoğum günü kutluyorlar demirtaşın karısının kılıçdaroğlunun karısı imamoğlunun karısı medya bunları yayınlıyor pkk mecliste pkk belediyelerde milleti kudurtmayın haddinizi bilin
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  TERÖRİSTLERE DEMOKRASİ Mİ? HANGİ ÜLKEDE VAR?
 • MülayimMülayim1 ay önce
  Bunların hain terörist olduğunu devlette millette biliyordu. Herkesin söylediği bir şey var "bile bile neden aday yapılıp seçilmelerine ses çıkarılmadı". Siyasiler milletin aklıyla hayatıyla dalga geçiyor farkında değil misiniz? Olan millete oluyor. Siyasiler her türlü işin içinden sıyrılıyor. Yasa çıkarmak çok mu zor terör şüphesi soruşturması olanlar aday olamaz diye? Peki milleti böylesaçmalıklar için birbirine düşürmek neyin nesi. Kasıtlı yapılıyor arkadaş her şey.
 • Asil KANAsil KAN1 ay önce
  Soysuz köpek çok sesin çıkıyor merak etme senide inşaAllah çukurunuza l...ğm dökeceğiz az sabret.
 • ahmetahmet1 ay önce
  sadece ABD/NATO malı pkk/dhkpc/ fetö deyince "baris, demokrasi, adalet" akillarina! gelen butun malum lobileri harekete bekliyoruz!!! gecmeyen...
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Kürt olmayanlar kürt kelimesini agzına alamaz bu haine inanda tam bir ahmaktır bu ülked kürt sorunu var diyen bu ülkeyi terk etsin sabrımızı taşırmayın 15 temmuzu unutmayın.
 • HasanHasan1 ay önce
  Hadi ordan pkkli! Kanun nizami şimdi mi hatırladınız? Devlete tabi olmakla yükümlü herkes. Biz size nasıl vatandaş olunur öğreteceğiz!
 • SadeddinSadeddin1 ay önce
  HOOOŞŞT
 • SoyluSoylu1 ay önce
  Ayaküstü laf cambazlığı ile soylu ya da laf çakmış. Hain.
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  yargı neyi bekliyor bu iti konuşturmayın....
 • hasan alihasan ali1 ay önce
  ermeni ismetin torunu yahudinin uşağı haçlı sezai senin gibi O biçimden başka ne beklenirki
 • AviniAvini1 ay önce
  gelin bu soysuz siyasete beraber karşı çıkalım" Diyorsunuz temel efendi.belediye imkanlarını dağlara “soysuzlara “peşkeş kesiyorsunuz
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Hesabi asil siz vereceksiniz
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  SENİNBU SOYSUZ DEDİĞİN SİYASETE OY VERDİK SOYSUZ 61 YAŞINDAYIM BU GÜNE KADAR ÇOK İKTİDAR GÖRDÜK BEN AK PARTİYE VE REİSE AK SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEMİYORUM ELBETTE İNSANLAR HATA YAPACAKLAR AMA BU ÜLKEYE YAPTIKLARI İŞLERİ BU İMKANSIZLIKLA BUNLARI BAŞARMALARINI SENİN GİBİ YÜZ BİN SOYSUZ GELSE YAPAMAZ BU KADAR YAPILAN GÜZELLİKLERİ BU MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ UNUTMAZ BİR FİNCAN KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VARDIR BÖYLE SALDIRMAKLA BUNLARI KÖTÜLEYEMEZSİNİZ GÜÇÜNÜZ YETMEZ.
 • abidinabidin1 ay önce
  zaman temelli gibi PKK itlerine hesap sorma zamanıdır.bu itlere hattini bildirmelidir devlet.
 • CEVAT CEVAT 1 ay önce
  BU KAFIR DUNBUK MUSRIK ADAM YAHUDIDIR....KRIPTO YAHUDIDIR....VADEDILMIS TOPRAKLAR DIYEREK KENDINI BELLI ETMISTIR........HDP YIMOSSAD YÖNETMEKTEDIR.............VE HDP NIN ICINDEKILERIN COGU YAHUDI SIONISTIR....ERMENI GORUNTUSU...VERENLERDE YAHUDIDIR.............KUDUS MERKEZLI BUYUK ISRAILIN KURULMASI ICIN YOLA TAS DOSUYORLAR.........KÖKLERINIZ KAZINACAK..BITECEKSINIZ .......CEHENNEME YUVARLANIP GIDECEKSINIZ ....AZ KALDI..AZ.....EL EMIN SAW..ONLARLA SAVASMADIKCA KIYAMETKOPMAZ..TASLAR DILE GELIP ARKAMDAYAHUDI VAR ONU GEBERT..DIYECEK.........KÖKLERI KAZINACAK......AZ KALDI....SIYAH BAYRAKLI FITNE CIKTIISLAM DECCALI FETO CIKTI............MEHDI...ISA.AS......NUZULI...BUYUK ALAMETLERDENDIR.......ISTANBUL ELE GECTIYAHUDI PARTISICHP ELE GECIRDI........TAKIP EDIN.....RASULULLAH NE DEMISSE AYNEN CIKACAKTIR....IST FETHININ 1453.TECIKTIGI GIBI..........HDP DE YAHUDIPARTISIDIR...TC NIN DOGUSU ....FIRATLA DICLE VE NIL IN ARASINDADIR..........YAHUDI ITIKADINA GORE BUYUK ISRAIL KURULMADAN SULEYMAN MABEDIYAPILAMAZ ...VE INANDIKLARI MESIH DE GELMEZ..........SIONISTLER DURMADAN CALISIYOR..................AMMA SONLARI EVELALLAH GELECEKTIRRRR..................INSALLAH......
 • Muhammed arslanMuhammed arslan1 ay önce
  Bu makris Leninist Ermeni dölünüde içeri Selo nun yanına tıkılsın.
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Ulan ajan provokatör!bu ülkede bu devlet / milletin önündefare kadar değerin yok. O maaşlı olduğu yabacı istihbarat örgütleri seni kurtaramayacak. Kürt Türk Ve tüm etnik yapılar üzerinde ayrımcılık yaparak Batının köpekliğini yapmanınbilehesabı olacak her halde. Devlet uyuyor musandın. Ah yesinler senin fahişe kılıklı demokrasini fahişe kılıklı iradesini.Yemezler. Artık
 • ErgenekonErgenekon1 ay önce
  Ermeni soysuzu hiç Kürt değildir. İlaçlama firmasının telefonu kaçtı? Evi zararlı haşaratlar bastı...
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  bunlar içimizdeki % 5 lik allahsız kitapsız hırtistiyan bilhassa yahudivatan hainleridir kaşınanı tıkın içeri
 • hsnhsn1 ay önce
  hükümet ve diğer partiler bu bölücü vatan hainlerini mecliste barındırmayacaklardı zamanında yanlış ve hep yanlış
 • Ali koyuncuAli koyuncu1 ay önce
  Çok korktuk chp sp ip ortaklarınızıda alın gelin onları destekleyinide alın gelin ekoyuda alın getirin korkan dünyanın en adisidir
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 1 ay önce
  Maalesef demokrasi!!!
 • Kürt oğluKürt oğlu1 ay önce
  Ulan adam sen Kürt bile değilsin kimin adamısın sen kürdün hakkını savunamasın ancak sana geçici verilen hain görevi yerine getiriyorsun.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Bu teröristi de alın içeri. Görevden alınan başkanları İÇERİ atın, çünkü suç işlediler. Yok eğer içeri atmazsanız, demek ki suçları yok. Biraz MANTIKLI olun.
 • hercaihercai1 ay önce
  SIYASETTE SOYSUZLUGU SIZ YAPIYORSUNUZ, NEDENI DE SOYSUZ OLDUGUNUZ ICIN TEMELLI PAPAZI!
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  arkadaşı da alın çok götü kalktı kendini bir halt zannediyor şerefrsiz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019