• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Serok Ahmet iş başında! Oy kaygısıyla Kürtlere oynamaya başladı

Doğu bölgesinde yaptığı mitinglerde vatandaştan beklediği ilgiyi göremeyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, oy kaygısıyla Kürt vatandaşların üzerine oynamaya başladı. Ülkede 'Kürt sorunu' olduğunu iddia eden Davutoğlu, "Sorunun doğrudan muhatabını anlamadan, onunla oturup konuşmadan sorun çözülmez." dedi.

Yeniakit Publisher
2021-10-16 00:05:00 -
Serok Ahmet iş başında! Oy kaygısıyla Kürtlere oynamaya başladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Van'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Davutoğlu, ülkede adalet, insan hakları ve gelir dağılımında devrim niteliğinde yenilikler yapacaklarını söyledi.
Cesaret, samimiyet, dürüstlük ilkeleriyle yola çıktıklarını anlatan Davutoğlu, ülkede 'Kürt sorunu' olduğunu iddia ederek şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanına göre Kürt sorunu yok. Kürt sorunu ne zaman biter biliyor musunuz, Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşlarımız 'biz bu ülkenin eşit, onurlu vatandaşları olarak sorunlarımızı hallettik' dedikleri zaman biter. Sorunun doğrudan muhatabını anlamadan, onunla oturup konuşmadan sorun çözülmez. Kürt sorununu hiçbir şekilde milli beka sorunu haline getirmeyin. Kürtler de Aleviler de Sünniler de Türkler de Yörükler de hepsi, bu ülkenin eşit vatandaşı."

"Kürtçenin her yerde özgürce konuşulabildiği ve bu bağlamda kimsenin dili, dini, ırkı, adeti, geçmişi, kimliği dolayısıyla ötekileştirilmediği bir dönem başlatacağız." diyen Davutoğlu, "Bu aynı zamanda tüm toplum kesimi için olacak. Bunu yapmak zorundayız. Cumhuriyetimizin demokrasi ile taçlandırılması ancak ve ancak böyle olur." ifadesini kullandı.

Sivil toplum örgütü temsilcileri ile kanaat önderleri de ülkenin ve kentin sorunlarını dile getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

EEE NEDE OLSA DAVİD OĞLU
 • Yanıtla

Bay b

Anlamak istemiyor bunlar, bu memlekette tek sorun Kürt meselesi değil hdppkk meselesi, törör meselesi birde bunlar başbakanlık ve bakanlik yapmışlar bunlar sadece Tayyip Erdoğan'a değil hem vatana hemde İslam dinine hiyanet ediyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23