• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sen misin İmamoğlu'nu eleştiren! Fırat Tanış'a büyük linç

Her Allah'ın günü "fikir özgürlüğü ve demokrasi" naraları atan solak çevrelerin eleştiriye ne denli kapalı olduğu bir defa daha belgelendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da yapımı onaylanmayan projeler için "tiyatro" demesini eleştiren solcu oyuncu Fırat Tanış, sanat camiası tarafından adeta tefe konuldu.

Yeniakit Publisher
2022-01-18 18:34:00 -
Sen misin İmamoğlu'nu eleştiren! Fırat Tanış'a büyük linç

 

Her Allah'ın günü "fikir özgürlüğü ve demokrasi" naraları atan solak çevrelerin eleştiriye ne denli kapalı olduğu bir defa daha belgelendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da yapımı onaylanmayan projeler için "tiyatro" demesini eleştiren solcu oyuncu Fırat Tanış, sanat camiası tarafından adeta tefe konuldu.

 

İstanbul'daki projeler için borçlarda yasal sınırı aşan İmamoğlu, hükümetin metro hattını engellediğini iddia ederek "İstanbul'a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar." ifadelerini kullandı. Oyuncu Fırat Tanış da, Twitter hesabından "Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz" paylaşımı yaparak İmamoğlu'nu eleştirdi. 

Fırat Tanış, bu açıklamaları sonrası kendisine sanat camiasından destek gelmesini beklerken sert eleştirilere maruz kaldı.

İmamoğlu'nu eleştirdiği için sert tepki gören Fırat Tanış'a karşı sosyal medyadan da linç kampanyası başlatıldı.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

XxxMann

Bunada şükür, en azından hapse atmamışlar başkası gibi. 

hsn

saadet, ip işte payanda olduğunuz chp.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23