• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selahattin Demirtaş'tan Abdullah Öcalan güzellemesi! 'Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir'

Yeniakit Publisher
2022-09-06 17:12:00 - 2022-09-06 17:48:15
Selahattin Demirtaş'tan Abdullah Öcalan güzellemesi! 'Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir'

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı güzellediği mesajında, "Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi karşılığında Öcalan ile görüşmelidir." dedi.

 Yeniakit.com.tr 

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden avukatları aracılığıyla açıklamada bulundu. Demirtaş, teröristbaşı Abdullah Öcalan güzellemesi yaptı.

Terör destekçilerini masumlaştırmaya çalışan Demirtaş, "Resmi ideolojiye uymuyorsa sanatçı da olsa, siyasetçi de olsa terörist kabul ediliyor. ‘Burası Türk yurdudur. Sevmeyen terk etsin’ diyorlar. Hayır burası hepimizin yurdudur. Kürt olarak benim Ankara’da, Trabzon’da hakkım var. Bölünmeyi engellemenin yolu tekleştirmek değil birleşmektir." dedi.

'Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birlik beraberlik mesajını isim kullanmadan hedef alan Selahattin Demirtaş, sözlerinin devamında da teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı övdü:

Birlik çokluktur. “Tek dil, tek millet” Hitler’in sloganıdır. Sene 2022’de savcı önümüze bir mütalaa koymuş. Mütalaanın temelinde Kürt sorunu, Kürtçe konuşma ve Kürtlükle ilgili meseleler. Herkes ders çıkarmalı. Yüz yıldır birbirimize çektirdiğimiz acılara son vermemiz lazım. Çözmek için birilerinin cesaretli davranması gerekir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Özgürlüğünden feragat etmesi gerekecek. Korkak ve kaypak siyasetçilerle bu iş yürümez. Bize fedai siyasetçiler lazım. Terörist yaftası yemeyi göze almanız lazım. Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi karşılığında Öcalan ile görüşmelidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan İnan

ALLAH BELANIZI ... ONCA DÖKTÜĞÜNÜZ KANDAN SONRA UTANMADAN HÂLÂ DEMOKRASİ DİYORSUNUZ..

Türkiyem

Amerika da bölücülük yababilir isiniz polise uzakdan da olsa birak silahi bicak gösdersen derorist olarak seni vurur sizler vatani bölmeye calişin sonra demokrasi diye kayrimüslim akrabalariniza şikayet edin yok oyle bu millet uyumuyor osmanliyi yikan kayrimüslimler şimdi Türkiye yi bölmeye calişiyor milledi dokadi ağir olur
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23