Şehit Mursi için 81 ilde gıyabi cenaze namazı

Mahkeme salonunda hayatını kaybeden şehit Muhammed Mursi, İslam alemini yasa boğdu. Dün Diyanet İşleri Başkanlığı’nca alınan kararla bütün merkez camilerde gıyabi cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, Ankara’da Hacı Bayram Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 12:55
Şehit Mursi için 81 ilde gıyabi cenaze namazı

 Yeni Akit  Ankara 

Mısır’da 2012 yılında yapılan halk oylamasında halkın yüzde 52 desteğiyle iktidara gelen, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013 tarihinde Batılı emperyalistlerin desteğindeki Mısır Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı kanlı askeri darbeyle tutuklanıp, hapse atılan ve geçtiğimiz gün çıkarıldığı mahkemede şehadete eren Muhammed Mursi için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hacı Bayram Veli Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

“Velinimete yapılan ihanet en alçakçasıdır”

Binlerce vatandaşın iştirak ettiği cenaze namazının ardından bir konuşma yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Darbeyle gelenler daha büyük darbelerle giderler her zaman. Tabii esas vatanına, milletine, Mısır halkına ve kendisini o göreve tayin eden velinimetine ihanet edenlerin ihanetinin büyüklüğünü ifade etmek isterim. Aslında bütün ihanetler kötüdür ama velinimete yapılan ihanet, bunlar içerisinde en kötüsü, en alçakçasıdır” dedi.

“Allah’ın nuru kesinlikle tamamlanacak”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise Allah’ın nurunun kesinlikle tamamlanacağını, bunun için peygamberlerin, Allah dostlarının ve milletinin iradesini temsil eden yiğitler ile kahramanların mücadele ettiğini belirterek Mursi’ye Allah’tan rahmet diledi. Erbaş, “Rabbim onun yolunda nice gençlerin yetişmesini ve o gençleri yetiştirmeyi bizlere ve bütün Müslümanlara nasip eylesin” diye dua etti. Cenaze namazına, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yanısıra çok sayıda milletvekili ve binlerce vatandaş katıldı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Temmuz 2019