• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savcı Sayan'dan 'suikast yalanı' açıklaması: Ekrem İmamoğlu suç işlemiştir!

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Odatv'nin ortaya attığı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'suikast' yalanıyla ilgili açıklamalarda bulunarak İmamoğlu'nun gizli kalması gereken belgeleri ifşa ettiği için suç işlediğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-12-04 00:55:00 - 2020-12-04 00:57:32

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, CNN Türk ekranlarında Hande Fırat moderatörlüğünde gerçekleşen 'Gece Görüşü' programında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'suikast' iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Sayan, telefonla bağlanarak katıldığı televizyon programında Odatv tarafından ortaya atılan ve sol meydanın köpürtüp gündemi değiştirmek için büyük bir gayret gösterdiği 'İmamağlu'na suikast' iddiasıyla ilgili suç işlendiğini söyledi.

'İmamoğlu suç işlemiştir'

İmamoğlu'na gönderilen belgenin birçok siyasetçinin yanı sıra kendisine de gönderildiğini ancak belgenin gizli tutulması gerektiği vurgusunu yapan Sayan,  'Emniyetin verdiği bilgi sızdırılmamalı.' dedi.

Sayan; belgenin açığa çıkarılmasıyla devletin zaafa uğratıldığını söyleyerek İmamoğlu'nun suç işlediğini söyledi.

Sayan şu şekilde konuştu:

"Devleti zaafa uğratıyor. PKK'yı ve diğer terör örgütlerini neşelendiriyor. Sayın İmamoğlu suç işlemiştir. Bize tebliğ edilen belgede bu var. Gizli kalması gereken bilgiyi sızdırmak suçtur. Buna yargı karar verir. Türkiye'de boşu boşuna bir endişeye neden oldu. Belki de Türkiye düşmanları, Tükriye'yi karıştırmak isteyen bunu istiyordu. Suikast felan yok."

Sayan'ın bahsettiği o paylaşım:

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İstanbul kendini iyi kolla

Savcı bey onun derdi kendi Mahallesi'ndeki yazarları konuşturmadan konuşturmuş gibi şey yapmış birde CHP her bölgede her binasında aman aman Amanda aman tecavüzcü coşkun çok masum kalır onun için yol arıyor
 • Yanıtla

Memduh

Bence bu iddia CHP de meydana gelen taciz olaylarını örtbas etmek için ortaya atıldı, CHP li koyunları başka gündemle meşgul etmek için yani.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23