• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savcı Sayan’dan ‘darbeci’lere can alıcı uyarı!

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yeni darbe girişimi iddialarına ilişkin çarpıcı bir paylaşım daha yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-02-19 13:45:00 - 2020-02-19 13:47:18
Savcı Sayan’dan ‘darbeci’lere can alıcı uyarı!

Türkiye gündemi, günlerdir yeni darbe girişimi olacağına dair iddialarla meşgul ediliyor. ABD menşeli Rand şirketinin Pentagon için hazırladığı raporda, Türkiye’deki “gidişattan” memnun olmayan askerlerin darbe planı yapıyor olabileceğini iddia etmişti. FETÖ’yü kucağından indirmeyen ABD’den darbe girişimine yönelik bir iddiada bulunulması, Türkiye’deki gazetecileri tedirgin etti. Birçok gazeteci, yeni darbe girişimi tehlikesine karşı hükümeti ve vatandaşları uyarmaya başladı.

Yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir açıklama yaparak, “Darbe söylentileri yeni kampanya oyuna gelinmesin, vatana millete ihanettir. Bu ülke 15 Temmuz'u yaşadı. 15 Temmuz'u yaşatanlara da gereken cevabı benim milletim verdi. Bundan sonra da böyle bir şeyde bunlar bunun katbekat fazlasıyla bedelini öderler. Böyle bir şey söz konusu değil. Bunun bir defa adını bile anmak bize haramdır.” şeklinde konuştu.

Savcı Sayan’dan darbe severlere açık uyarı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da, darbe iddialarına ilişkin dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Sayan; zalim, kafir ve azgın kişilerin tedrîcî olarak felakete yaklaştırılması ve bu esnada kendilerine bazı geçici imkân ve başarıların sağlanmasıyla ilgili ayet ve hadislerden yola çıkarak yazdığı, “Cenab-ı Hakk bir topluluğun, bir azgın grubun helâkını murad ederse, onları daha da azgınlaştırır. Yoldan çıkarır.” cümlesiyle, darbe severleri uyardı. Savcı Sayan, “FETÖ’cülere, darbe severlere ve aklında yeni bir darbe girişimi  planlayanlara ithaf olunur...” diye yazdı.

Sayan’ın paylaşımı şu şekilde:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Tum ihanetlerin karsiindayiz ne olursa olsun
 • Yanıtla

Mesut

Laik kamalist batı uşakları son zamanlarda yavaş yavaş eski faşist zalimliklerini hatırladılar kaşınmaya azmaya kudurmaya başladılar  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı