“Savaş istemeyiz ama.."

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı El Cubeyr, bölgede savaşı istemediklerini, fakat savaşa zorlanmaları durumunda da tüm güçleriyle yanıt vereceklerini ve topun artık kendilerinde olduğunu söyledi.

19 Mayıs 2019 Pazar 14:50
“Savaş istemeyiz ama.."

Münübe Yılmaz

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyr, bölgede savaşı istemediklerini, fakat karşı tarafın savaşı tercih etmesi durumunda da tüm güçleriyle yanıt vereceklerini söyledi. El Cubeyr, Suudi petrol tankerlerine "sabotaj" düzenlenmesine müdahil olmak konusunda İran’ı suçlarken, artık topun Suudi Arabistan’da olduğunu ve gerektiğinde karşılık vereceklerini dile getirdi. "Krallığımız bölgede bir savaş istemiyor ve bunu amaçlamıyor. Suudi Krallığı savaşı engellemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak eğer karşı taraf savaşı seçerse tüm gücüyle karşılık verecek, kendisini ve çıkarlarını da savunacaktır" diyen Cubeyr, mevcut kritik durumun Arap ve Körfez ülkelerini kendilerini tehdit eden risklere karşı birlik olmayı gerektirdiğini vurguladı. Konu ilgili Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ise, Körfez'deki gerilimin tırmanmasını engellemek için 30 Mayıs’ta Mekke'de iki acil toplantı için Körfez ülkelerinin liderlerine davette bulundu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 14:50

YORUM YAZ

  • Grigos TaşıryanGrigos Taşıryan1 ay önce
    Fuzuli toplanmasınlar siz Abdye karşı olmadıkca. Toplantınız önemini yitirir.
  • YEGUNINOYEGUNINO1 ay önce
    SUUDI DENILEN ISRAILIN KÖPEKLERI SEN TEK BASINA AMERIKA ISRAIL OLMASA SENIN SAVAS GÜCÜN SIFIR BE KAFIRIN CIKMASI SUUDI VAHABILER INGILIZLERIN PROJESI BU KÖPEKLER.
  • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
    yahud, ve amerikalılarla bir olup müslüman kanı akıtacaksınız bu savaş sizin içinde son olur arabitan siizn işgalinizden kurutulur. kutsal topraklar tam bağımsızlığa kavuşur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019