• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şamil Tayyar sonunda patladı: Bunlar kime, niye batar?

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 11 milyon fidan dikiminin bazı çevreler tarafından eleştirmesine tepki gösterdi.

2019-11-12 11:26:00 -
Şamil Tayyar sonunda patladı: Bunlar kime, niye batar?

Türkiye'de dün gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi hakkında AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, muhalefet tarafından yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

Ülke genelinde ağaçlandırma faaliyetlerinin en büyüğü dün 11 milyon fidan dikimi yapılarak gerçekleştirildi.

Yarkadaş rezil oldu

Gazeteci Barış Yarkadaş katıldığı televizyon programında 11 milyon fidan dikimi hakkında flaş bir açıklama yaparak, Kasım ayın dikilmesi yanlış olan fidanlar arasından 9 milyon fidanın tutmayacağını dile getirmiş ve ardından Orman Genel Müdürü canlı yayına bağlanarak bilimsel açıdan fidan tutacağı mevsimin Kasım olduğunu belirterek Yarkadaş'ı utandırmıştı.

11 milyon fidan niye batar?

Yarkadaş başta olmak üzere muhalefetin tepki gösterdiği fidan dikimi hakkında AK Parti eski Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, "Ülkenin her köşesine toplam 11 milyon fidan dikildi. Çok şık yeşil çevre harekatı. Gurur verici. Üstelik en uygun dönemde, Kasım’da... Bunu bilmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Azıcık ülkeyi tanımak, birazcık akıl yeter. O halde. 11 milyon fidan, kime, niye batar?" diyerek karşılık verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Metin

Sırf seçim yatırımı için olmasın şamil efendi. Koç ormanda okul yapar sesi çıkmaz sahilleri akp liler talan eder sesi çıkmaz.
 • Yanıtla

Cemal

Bunlar ülkemin iyiliğine ve kalkınmasına yapılan hertürlü hizmet bunlara batıyor.bunlar ülkemin kalkınmasını istemeyen yobazların ta kendisidir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23