• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Yeni kısıtlamalar olacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların merak ettiği yeni kısıtlamaların olup olmayacağı sorusunu yanıtladı.

Yeniakit Publisher
2020-11-25 22:26:00 - 2020-11-25 23:10:30

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, herkesin merakla beklediği 'Yeni kısıtlamalar olacak mı?' sorusunu yanıtladı. 

Bakan Koca, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi'ndeki Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu, soruları yanıtladı.  Geçen yıl aralıktan itibaren dünyayı etkisi altına alan bir salgınla mücadele edildiğini belirten Koca, dünyanın ilk defa pandemiyle karşılaşmadığını ancak bunun öncekilerden bir farkı olduğunu söyledi.

Anadolu'da hızlı artış yaşandı

Tatil nedeniyle memlekete dönüşlerin olduğu, ulaşımın arttığı Kurban Bayramı sonrasında Anadolu'da hızlı bir artış yaşandığını anımsatan Koca yeni kısıtlamalar olup olmayacağına dair açıklamlarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamaları şu şekilde:

Geçen hafta sonu başladı kısıtlamalar. Ortalama 2 hafta içerisinde sonucu değerlendirmek mümkün olur. Dolayısıyla şu an değerlendirmek için erken. Önümüzdeki hafta bu kısıtlamaların pandeminin seyrini nasıl etkilediğini görmüş olacağız. Ona göre de ilave tedbir alınıp alınmaması gerektiği öneri olarak sunulmuş olacak.

Biz hafta sonu 20 ile sabah 10 arası sokağa çıkma yasağı olacak' demiş olsaydık aynı algı olmazdı. Ama aslında olan buydu. Bu, gerektiğinde daha da genişletilebilir. Gelecek hafta Bilim Kurulu'nda zaten değerlendirmiş olacağız. Önemli olan vatandaşımızın bireysel olarak hassasiyetle uymaları gerektiğidir. Zorunlu olmadıkça, evden mümkün mertebe çıkmamalıyız. Ev ortamında bulaşların çok yoğun olduğunu biliyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdülhamit

Günlük vaka sayısı 28 000 olarak açıklandı ve Avrupa'da 1. sıraya oturduk. ..
 • Yanıtla

okur

bulaşma ev ortamında çok oluyor diyoruz insanları eve hapis ediyoruz.ne olursa olsun insanlar mecburen dışarı çıkmal zorunda,biz ekonomik olarak güçlü bir ülke değiliz,devlet vatandaşın tüm geçimini karşılayamaz,esnafın vergisini,ödemelerini iptal edemez,o yüzden dışarı çıkmak zorundayız,o yüzden evde kal demek çok gıcık ve hiçbir çözümü olmayan bir baskıdır.eğer kimse dışarı çıkmazsa bu iş bitecekse,bütün herkesi kapsayan tam yasağı bir ay uygulamalı,bunu yapamayacaksak,boşuna kısıtlamalarla kalan insanlara daha büyük sıkıntılar yaşatmamalıyız.haziran-temmuzda herkes dışarıda ve her yer açıkdı fakat bu kadar vaka yokdu şimdi kısıtlamalara rağmen vakalar yükseliyor,gerçi bu yükselende kovid değil GRİB VAKALARIDIR ne hikmetse yüzyılların hastalığı artık kimsede yok...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23