Saadet Partisi ile Ahmet Davutoğlu birleşiyor mu? Temel Karamollaoğlu duyurdu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Türkiye’nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri” programı kapsamında, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Karamollaoğlu görüşmenin ardından bir açıklama yaptı.

11 Ekim 2019 Cuma 00:45
Saadet Partisi ile Ahmet Davutoğlu birleşiyor mu? Temel Karamollaoğlu duyurdu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la başladığı lider ziyaretlerini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, bugün ise eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile sürdürdü.

Görüşmenin ardından konuşan Temel Karamollaoğlu, “Sayın Davutoğlu da bir harekatın başlangıcında, umarım başarılı olurlar. Yeni çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum. Bizim de kapımız her zaman açık. Umarım bu çalışmalarda zaman zaman bir araya gelerek ülkemizin problemlerinde fikir teatisinde bulunmamız ufkumuzu açacaktır. Fikirlerimizde bağnazlaşırsak problem çözemeyiz” diye konuştu.

"Kapımız her zaman açıktır"

Karamollaoğlu, bir basın mensubunun kendisine yönelttiği 'Hem Ali Babacan için hem de Sayın Davutoğlu için parti kurmalarına gerek yok Saadet Partisi kendi evleridir buyursunlar gelsinler şeklinde bir açıklamada bulunmuştunuz. Bugün resmi düzeyde böyle bir talebinizi oldu mu?" sorusuna espirili bir üslup ile şöyle cevap verdi:

"Hemen cevap vereyim gerek yok demedim. Bizim kapımız her zaman açıktır dedim. Oradaki nüans bilinsin diye söylüyorum bunu. Her halükarda bizim bir araya gelmemiz diyalog içinde bulunmamız önemli."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 00:45

YORUM YAZ

 • Hadi ordanHadi ordan8 gün önce
  Ne kadar çok asparagas haber yapıyorsunuz birazcık akıl izan ya hu yada edep yahu
 • Gerçek adaletGerçek adalet9 gün önce
  Siyasetcilerin ağzı bozuk olunca, seçmenlerininde ağzı bozuk ve kaba oluyormuş demekki lütfen eleştirinizi düzgün bir üslupla yapınız! Müslümana kötü söz yaraşmaz toplumave gençlere kötü örnek olmayınız! Kısa yoldan hakaret etmek yerine düzgün cümlelerle rahatsız olduğunuz durumları tesbitlerinizle anlatabilirsiniz bu daha faydalı olur kanımca.....
 • ilhamiçöğenderilhamiçöğender9 gün önce
  Hayırlıcumalardiliyorum önce .Hayırlısı neyse o olsunİNŞALLAH . Saygısızlığagerek yok kotu sözsahibini bağlar .
 • SeyfullahSeyfullah9 gün önce
  Hacı hacıyı mekkede , Hoca hocayı tekke’de ,İt iti dakkada bulur muş
 • mehmet soylumehmet soylu9 gün önce
  cumhur ittifakının karşısını millet ittifakı ve yeni ittifakla çıkmayı deneyecek gavur. zira hdp ile dolaylı kurulan ittifak tabanı rahatsız edince, kendini kandırmaya çalışan tabanı rahatsız etmeyeceğini düşündükleri model parçalı ittifak bu. tepedekilerin mide her türlüsünü kaldırırda, tabanın midesinide görürüz yakında
 • AhmetAhmet9 gün önce
  Sahtemolla "ona kapım açık, buna kapım açık" demişsin, senin gibi bilge partiyi cehapenin kuruguna taktı ya, sen en iyisi partiyi kapat, toplu halde cehapeye katılın, kanal5 sabahtan aksama kadar cehapenin propagandasını yapıyor, onun da adını değiştirin Halk tv2 olsun.
 • zaferzafer9 gün önce
  Zaten bunların dünya lideri karşısında ayrı ayrı ayakta kalma şansları olmadığı için bunlar eninde sonunda birleşecekler. Önce mağduru oynayarak AKPARTİ ne koparırsak kar hesabı ayrılmadılar, şimdi de ayrı ayrı parça koparmanın peşindeler. seçim yaklaşınca üst akıl çevresinde nasıl birleşecekler görülecek!
 • CabirCabir9 gün önce
  Bence de Davutoğlu'nun başka parti kurmasına gerek yok Rahmetli Erbakan'ın partisinde siyasete devam etmeliler,Ülkemizde İnşaat değil FABRİKALARyapacak İşsizlik ve yoksulluk gibi bir bela ile mücadele edecek yiğitler lazım
 • ismettismett9 gün önce
  birleşirse itler sonları olur hitler bu halk da onlara kitlersoy adları oğlu olanların çoğu biraz bozuk oluyor nedense
 • Hüsnü küçükarslanHüsnü küçükarslan9 gün önce
  Kısa ve öz yazayım.Ülke nerede siz neredesiniz.Bu hırsla yerelde özellikle istanbul neticesi eserinizle övünün.şimdi tam sırttan vurma zamanı bunu ülkemiz için ingilizler çok yaptı.hatta İngiliz oyunu bu olsa gerek.....
 • Dadaş Dadaş 9 gün önce
  Hırsın insanı esir alması böyle bir şey temel liderler ziyareti yapıyoruz dedi peki Partisi dahi olmayan Davutoğlu ve babacana neyin ziyaretini yapıyor temel çok tehlikeli bir adam ümmeti bölmek için çok ustaca manevra yapıyor Madımak olayları sırasında yoldan geçen alınıyor Sivas belediye Başkanı alınmıyor olacak işmi CHP iktidar ortağı oyun büyük
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir9 gün önce
  Birleşsinler bit pazarından aluşveriş gibi
 • SELAMİSELAMİ9 gün önce
  2 çıplak bir hamamda "YAKIŞIR YAKIŞIR". ÇOK UYUMLU ÇİFİT OLURLAR...
 • Hıfzı OğuzHıfzı Oğuz9 gün önce
  Soytarı ile şaklaban çiftleşirse ne doğabilir ki?
 • SahinSahin9 gün önce
  Devlet ve millet olarak bizim derdimiz ne bu iki sefil akbananin derdi ne?bunlar herseylerini koltuk icin satarlar.Allah bu ve benzeri hainlere firsat vermesin.ölene kadar kapi kapi dolassinlar ama hic bir sey olamasinlar
 • Ülkenin sorunları mı?Ülkenin sorunları mı?9 gün önce
  Sen kim ülke sorunları kim temel? Git ülke sorunlarını reşat nuri erol ile karşılıklı tavla atar gibi konuş bana ne! Sen kimsin yaa?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019