• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya’dan kritik adım! Yeni askeri güç oluşturuluyor

Rusya'nın Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri oluşum örgütlediği bildirildi. Silahlı güçlere aylık 150 bin Suriye Lirasının ödeneceği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2019-12-15 10:47:00 -
Rusya’dan kritik adım! Yeni askeri güç oluşturuluyor

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Rus güçleri Suriye'nin kuzeyi Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri güç oluşturmaya başladı. Gönüllülerden oluşacak silahlı güçlere aylık 150 bin Suriye Lirasının ödeneceği öğrenildi.

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Rus güçleri Suriye'nin kuzeyi, Amude, Dirbesîyê ve Til Temir şehirlerinde yeni bir askeri güç oluşturmaya başladı.

Yeni askeri gücün YPG'nin yerini doldurmasını amaçladığı dile getiren kaynaklar, bu güçlerin Türkiye ile birlikte sınırın korunması görevini üstleneceğini ileri sürdüler.

Eğitime başladılar

Yeni oluşturulacak silahlı güç, Rusya'nın gözetimi altında bulunacak ve Rus kuvvetlerine tam bir bağlılık içinde görevlendirilecek.

Rus güçlerin söz konusu gönüllüleri kontrolleri altında bulunan Kamışlı Havaalanı'nda eğitmeye başladıkları dile getirilirken, henüz görevlendirilecek gönüllülerin toplam sayısı hakkında bir bilgi edinilemedi.

Rusya'nın eğitimlere başladığı Kamışlı Havaalanı'na askeri takviyeleri de devam ettirdiği gözleniyor. Dün, Suriyeli komutanların da eşlik ettiği Ruslara ait 11 askeri aracın daha Kamışlı Havaalanı'na girdiği bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

celil yağmuroğlu

Orta doğuda ve Dünyada RUSLAR Türkiye'nin Tarih botunca en büyük düşmanıdır Türkiye Ruslara karşı çok yumuşak davranıyor..Türkiye Orta Doğuda Durdurması için BALKANLARI VE KAFKASLARI Devreye sokması gerek,,, TÜRKİYE KUŞATILIYOR..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı