• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan Haydar Baş açıklaması: Şu andan itibaren...

Rusya Federasyonu Meclisi Devlet Duması Uzman Konseyi Başkanı Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin, geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş ile ilgili taziye mesajı yayımladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-20 19:58:00 -
Rusya'dan Haydar Baş açıklaması: Şu andan itibaren...

Rusya Federasyonu Meclisi Devlet Duması Uzman Konseyi Başkanı Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatı üzerine yayımladığı taziye mesajında, Prof. Dr. Haydar Baş'ın İslami eğitim, Türkiye'nin refah ve gelişimi yönünde rolünün paha biçilmez olduğunu vurguladı.

Rusya Federasyonu Meclisi Devlet Duması Uzman Konseyi Başkanı, Milli Ekonomi Modeli kongrelerinin seçkin katılımcılarından Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımladı.

Lisiçkin, mesajında şunları kaydetti:

"Rusya Devlet Duması Uzman Konseyi ekibi, büyük siyasi lider ve düşünür Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatı ile ilgili haberi derin üzüntü ile karşıladı. O'nun Milli Ekonomi Modeli, Milli Devlet ve Sosyal Devlet çalışması ve diğer eserleri, bu zamanın önünde olan ve dünya ekonomik düşünce hazinesine dahil olan çok değerli eserlerdir. Prof. Dr. Haydar Baş'ın öngörüleri özellikle bugün, küresel kapitalizmin yaşadığı kriz sırasında net olarak çıkmaktadır. Şu andan itibaren, O'nun dünya düzeninin çalkantılı süreçlerine dair yeni ve sıra dışı görüşlerini hepimiz özleyeceğiz."

Rolü paha biçilmez

Taziye mesajında Prof. Dr. Haydar Baş'ın İslami eğitim, Türkiye'nin refah ve gelişimi yönünde rolünün paha biçilmez olduğuna işaret edilerek, "Prof. Dr. Haydar Baş'ın akrabalarına, yakınlarına, arkadaşlarına ve tüm Türkiye halkına en içten başsağlığı diliyoruz. Prof. Dr. Haydar Baş'ın düşünce ve fikirleri gelecek nesillerin zihinlerine yol gösterecektir. Onun hatırı sonsuza kadar kalplerimizde yaşayacaktır" denildi.

Kaynak: Yenimesaj

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mustafa

RUSYANIN İÇİMİZDE FİNK ATMASI İÇİN AZ ÇALIŞMADI. RUSLAR ÖZLEMESİNDE KİM ÖZLESİN.
 • Yanıtla

Nostalji

Merhum Haydar BAŞ ı sevıyoruz. O bır ATaTURK seven ıdı. Ruhu şad olsun.Cenent Mekanı olsun. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23