• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması

Yeniakit Publisher
2024-04-16 16:16:00 -
Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması

Karadeniz'de gemilerin güvenliğinin sağlanmasına dair anlaşma konusuna ilişkin iddiaları yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türk ortaklarıyla Karadeniz dahil birçok konuyu istişare ettiklerini söyledi.

Peskov, başkent Moskova'da güncel konularla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna ile Karadeniz'de gemilerin güvenliğinin sağlanmasına dair anlaşma konusunda iki ay müzakereler yürüttüğü ve Ukrayna'nın hazırlanan anlaşmadan vazgeçtiği yönündeki iddiayı değerlendirdi.

Peskov, "Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok. Türk ortaklarımızla gündemimizde Karadeniz dahil pek çok konu var. Çeşitli konuları istişare ediyoruz." şeklinde konuştu.

İngiliz haber ajansı Reuters'ın isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberde, Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna ile Karadeniz'de gemilerin güvenliğinin sağlanmasına dair anlaşma konusunda iki ay müzakereler yürüttüğü ancak Ukrayna tarafının hazırlanan anlaşmadan son anda vazgeçtiği ileri sürülmüştü.

"Çin'in Ukrayna ile ilgili yaklaşımı dengeli ve yapıcı"

Sözcü Peskov, Çin'in Ukrayna krizi çözümüne ilişkin uluslararası konferans düzenleme teklifine değinerek, "Pekin'in bu konudaki yaklaşımı iyi biliniyor, oldukça dengeli ve yapıcı. Pekin'in diplomatik açıdan oldukça aktif olmaya devam ettiğini biliyoruz. Pekin'in dengeli yaklaşım sergilemesini memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Ukrayna'nın Rusya ile müzakerelerden vazgeçtiğine dikkati çeken Peskov, bu konuda herhangi bir değişiklik görmediklerini söyledi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Putin'den ilk açıklama" target="_blank">
Mazbatasını alan Putin'den ilk açıklama
Mazbatasını alan Putin'den ilk açıklama

Dünya

Mazbatasını alan Putin'den ilk açıklama

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mevhibe inal

Karadeniz-Akdeniz-Ortadoğu..Güvenliğimiz Komşularla Barıştan geçiyor. BARIŞ sadece Türkiye değil bütün NORMAL insanların DEvletlerin hayrına
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23