• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya ikiyüzlülüğünü sürdürüyor: Suriye rejimi Türk SİHA'sını düşürdü

Suriye’de Türkiye’yi oyalamaya çalışan ve ikiyüzlü tavırları dikkat çeken Rusya’dan skandal bir açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye hava sahasına giren ve Suriyeli askerlere yönelik saldırı hazırlığında olan bir Türk SİHA'sının rejim güçlerince vurulduğunu iddia etti.

2020-02-28 00:29:00 -
Rusya ikiyüzlülüğünü sürdürüyor: Suriye rejimi Türk SİHA'sını düşürdü

Suriye’de ikircikli tutumu büyük tepki toplayan Rusya’dan skandal bir açıklama geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin rejim güçleriyle savaşan muhaliflere destek vermek için İdlib'e silahlı İHA (insansız hava aracı) gönderdiğini belirtti. Bakanlık ayrıca Türkiye'yi muhaliflere topçu ateşiyle destek vermekle suçladı.

Açıklamada, Türkiye'nin Rusya ile Suriye konusunda yaptığı anlaşmaları ihlal ettiği öne sürüldü. Açıklamaya göre, Suriye hava sahasına giren ve Suriyeli askerlere yönelik saldırı hazırlığında olan bir Türk SİHA'sı rejim güçlerince imha edildi.

Daha önce Rus devlet televizyonu Rossiya 24, Türk askeri uzmanları ve Suriyeli muhaliflerin İdlib'de Rusya ve Suriye ordusuna ait uçakları "portatif hava savunma sistemleriyle" vurmaya çalıştığını iddia etmişti. Haberde, muhalif mevzileri bombalayan Rus ve Suriye savaş uçaklarının bu nedenle karşı önlemler almak zorunda kaldığı belirtilmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali BULUT

Biz Esede değil rusyaya karşı savaşıyoruz rusyaya ağır zayiat verdirmemiz gerekiyor 
 • Yanıtla

Mrt

Kimin ne olduğu zaten belliydi şimdi apaçık belli oldu, artık bu iş çığrından çıktı esedin kellesi alınacak gavur rusun uçakları imha edilecek
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı