• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rus askerlerine görülmemiş tehdit: Silahlarınızı bırakıp çekilin yoksa hepinizi öldüreceğiz

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri, ülke için kritik bir nokta alan Terhune'de harekete geçti. Bölgede Hafter için savaşan paralı Rus askerlerine çağrı yapılarak, "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı yapıldı.

Yeniakit Publisher
2020-04-19 16:15:00 -
Rus askerlerine görülmemiş tehdit: Silahlarınızı bırakıp çekilin yoksa hepinizi öldüreceğiz

Trablus hattındaki Hafter güçlerine kapsamlı askeri harekat başlatan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri, stratejik bölge olan Terhune'ye kapsamlı bir operasyon başlattı. Bölgede Hafter saflarında savaşan askerler için havadan Arapça ve Rusça broşür dağıtıldı. Rusça broşürlerdeki "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı dikkati çekti.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçler, Halife Hafter milislerinin başkent Trablus'a saldırılarındaki harekat ve ikmal merkezi olarak kulllandığı Terhune'ye harekat başlattı.

Harekat planında Terhune kentinin, kuzey, doğu, batı ve güneybatısındaki 7 önemli cephe üzerinden kuşatılması, güneyinde ise Hafter ve Kaniyat milislerinin Beni Velid kentine kaçması için açık bırakılmasına odaklanıyor.

Şehir merkezinde bulunan Hafter cephesindeki güçlere havadan Arapça ve Rusça broşürler dağıtılarak son uyarılar yapıldı.

Bölgede Hafter için savaşan Wagner askerlerinin olduğu bilinirken, Rusça broşürlerde "Size verilen paranın tadını çıkarmak istiyorsanız, geri çekilin. Silah bırakmayan herkesi öldüreceğiz" uyarısı yer aldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alparslan

Katil caniler , emperyalist .......... Mazlumların kanında boğulasınız .Elleriniz kırılsın , beyinleriniz kurusun. İslâm toprakların dan defolun.

Gayret

helal olsun. bize Allah ve müminler yeter.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23