RTÜK düzenlemesi sonrası Netflix'ten alçaklık! Türkiye'ye yönelik kara propaganda

Yayınladığı dizi ve filmlerle her fırsatta Türkiye'yi hedef alan Netflix'te yine bir yapımda Türkler aşağılandı. '13 Commandments' isimli dizide M. Kemal ve Cumhurbaşkanı Erdoğan fotoğrafları kullanılarak Türkler barbar ve katil olarak gösterildi. Kara propagandanın RTÜK düzenlemesi sonrası gelmesi 'intikam alıyor' yorumlarına neden oldu.

15 Eylül 2019 Pazar 23:41
RTÜK düzenlemesi sonrası Netflix'ten alçaklık! Türkiye'ye yönelik kara propaganda

Film platformu Netflix, bir kez daha Türkiye hazımsızlığını gösterdi. Daha önce aleyhimizde yapılmış dizilere yer veren platform, rezaletlerine bir yenisini daha ekledi.

Platformun yeni dizilerinden, Belçika yapımı '13 Commandments' adlı dizinin ilk bölümünde, M.Kemal ve Erdoğan fotoğrafları kullanılarak, Türkler barbar ve katil olarak gösterildi.

Duvarda M. Kemal ve Erdoğan fotoğrafları

'13 Commandments' adlı film bir Türk'ün boğaz keserek cinayet işlemesiyle başlıyor. Suç temalı dizide, katilin Türk olduğunu vurgulamak için, duvara asılmış M. Kemal ve Erdoğan fotoğraflarına yer verildi.

Daha öncelerde ise Collateral isimli dizide de, "Kırıkkale dünyanın en berbat yeri. Türkiye'de olmadığım için şükrediyorum" sözlerine yer verilmişti.

Netflix'in Türkiye hazımsızlığı bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2019 Pazar 23:41

YORUM YAZ

 • ihsanihsan27 gün önce
  retük ne halt edşiyorsun yasakla bunların yayınını
 • Vatan sevenVatan seven28 gün önce
  Bu ülkede yasanilmaz diyenler yasanilmaz denilen ülkeyi yaşanmaz hale getirenler dur.... Mesela hasan isimli yorumcu gibi..
 • abdullahabdullah28 gün önce
  RTÜK e hemen şikayet yağmuru, herkes!
 • NE İŞŞŞNE İŞŞŞ28 gün önce
  Kessinler yayınını kardeşim neyi bekliyorlar anlamadıkki
 • Can başkanCan başkan28 gün önce
  Ne olacak öyle gösterdiyse. İzlediğimizher 10 Amerikan filminden dördünde Amerika kendini katil gibi gösteriyor.
 • Ne var bunda?Ne var bunda?28 gün önce
  Cinayet işlemez mi Türk’ün evladı? Film işte film icabı her milletten insan katil oluyor.
 • adem tekinadem tekin28 gün önce
  o zaman çıtayı yükseltsin rtük. dahada çok yasaklamalar getirsin mesala
 • ayıp ayıp ayıp ayıp 28 gün önce
  Sizin bu ülkenin kurucusuna saygınız yok ki elin yabancısının olsun. Güya Netflixi eleştiriyorsunuz maalesef aynısını sizde yapıyorsunuz. Mustafa Kemal'in soyadı ATATÜRK neden bunu yazmaktan bu kadar imtina ediyorsunuz.Cumhurbaşkanı içinR.Tayyip demiyorsunuz aynen Erdoğan diye yazmışsınız. Ayıp yahu nasıl bir haber yayınlama şekli.
 • Emin EmreEmin Emre28 gün önce
  tayyibin adini tam yazip, Atatürk diyememeniz ne olacak peki?
 • KafkasKafkas28 gün önce
  Avrupanın Google ve Facebook gibi şirketlere yaptığı gibi Netflix'e multi milyar dolarlık vergi cezası kesin, ödemezlerse ulusal firewall uygulamasında ip'lerine erişimi yasaklayın, fişlerini çekin. vpn, proxy v.b. ile yine de erişiriz diyorlarsa tüm dünyadaki vpn ve proxy ip aralıklarını tespit edip ulusal firewall'da yasaklayın. bu kadar basit. Biraz zaman alabilir ama sonuç kesin. Ha cezayı öderlerse Avrupanın yaptığı gibi birkaç ay sonra tekrar ceza kesin, onu da ödesinler. Ülkemiz zenginleşir. Hainlere ceza kesmeyi öğrenin. Nezaketten kırılıyorsunuz.
 • editörlereeditörlere28 gün önce
  şu millet devlet ve islam düşmanı çoğu hain fetöcü veya disiz solcu şerefsizlere , niçin yorum hakkı veriyorsunuz !!! bol bol küfür etsinler diye mi !!! müptezellerin basın organları milli olanların hiçbir yorumunu yayınlamıyor...okuyucunuza hakaret ettirmek marifet mi !!! amacınız ne olursa olsun, pisliğe çanak tutulmasını şiddetle kınıyorum...
 • AyhanAyhan28 gün önce
  Netflix uyesiyim ve gayet memnunum. Türk TV lerinde saçma sapan film ve diziler yüzünden yaşasın Netflix.
 • AkilAkil28 gün önce
  Türkiye'de yaşamak dan utanç duyan istediği yere gidernetflik le ne alakası var yaşamanın bir an önce ... git tschuss
 • MustafaMustafa28 gün önce
  Zorunluluktan bir kere Diriliş Ertuğrul'u izledim. İdama götürülen adamın ağzını burnunu idam öncesi bir güzel kırıyorlardı. Hz.Muhammed çok açık bir emir vermiş. Esirlerin elini çözün, ekmeğinizi paylaşın... Demiş. Bence Ertuğrul Gazi bu emre uyuyordur. Fakat sen devlet televizyonunda bunu yaparsan elin oğlu neler yapmaz?
 • hasanhasan28 gün önce
  bizde turkiyede yasadigimiz icin utanc duyuyoruz
 • ÇapanoğluÇapanoğlu28 gün önce
  Bu soysuzların Türkiye'deki bütün faliyetlerine evidikle SON verilmeli...Anladıkları dilden konuşmalıyız...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019