• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Reşit olmayanlara sokağa çıkma yasağı!

Yeniakit Publisher
2024-04-18 15:00:00 -
Reşit olmayanlara sokağa çıkma yasağı!

Fransız hükümeti, ülkenin denizaşırı topraklarından Guadeloupe Adası'nda artan suç oranı nedeniyle 18 yaş altındakilere belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulayacak.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'nın Karayipler'deki denizaşırı toprağı Guadeloupe Adası'nda artan suç oranını gerekçe göstererek, Pointe a Pitre kentinde saat 20.00'den sonra reşit olmayanlara sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Adayı ziyaret eden Darmanin, hafta başında yürürlüğe girecek sokağa çıkma yasağının, 2 ay boyunca uygulanacağını belirtti.

Reşit olmayanların ellerinde silahlarla sokaklara çıktığına dikkati çeken Darmanin, bu gençlerin kent sakinlerini ve turistleri tehdit etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Reşit olmayanlar arasında suç oranı yüzde 12'den yüzde 38'e çıktı

Bu arada, Darmanin'in duyurduğu karar, kent yönetimi tarafından memnuniyetle karşılandı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kararın, Pointe a Pitre Belediye Başkanı Harry Durimel'in, Denizaşırı Topraklardan Sorumlu Bakan Yardımcısı Marie Guevenoux ile yaptığı toplantı sonrası alındığı öğrenildi.

Belediye başkanlığı görevini 2020'den bu yana yürüten Durimel, reşit olmayanlar arasında suç oranının yüzde 12'den yüzde 38'e çıktığını açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

A. Özçelik

PKK-YPG terör orgütleri yok olmadan ABD bu bölgeden gitmez. ABD gitmediği müddetçe ortadoğu huzur bulmaz. Irakın Suriye'nin kanını emiyor terör örgütü eliyle.

Kahrolsun fasıklar

Fransa ile ilgili sokağa çıkma yasağı haberi yapıyorsunuz görsele türk polisi ve türkiyeden bir bölge resmi koyuyorsunuz ne diyeyim Allah cc bu bakış açısını bu algıyı yaratanları bildiği gibi yapsın
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23