Rasim Ozan Kütahyalı sessizliğini bozdu: Eşeklik yaptım

Rasim Ozan Kütahyalı tepkilere neden olan Boşnaklarla ilgili sözleri için sessizliğini bozarak önemli açıklamalarda bulundu.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 00:55
Rasim Ozan Kütahyalı sessizliğini bozdu: Eşeklik yaptım

Bir televizyon kanalındaki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan ve hakkındaki zorla getirme kararına rağmen duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Olayın ardından ekranlardan 21 ay uzak kaldığını vurgulayan Rasim Ozan Kütahyalı yayımladığı yazılı açıklamasında “Bana ve aileme duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları kamuoyunun takdirine sunuyorum” dedi.

"21 aydır aralıksız süren bu linçlerden sonra..."

Kütahyalı’nın sosyal medyadan yayımladığı açıklaması şöyle:

"Son dönemde tuhaf biçimde bir anda yeniden benimle ilgili bir linç kampanyası başladı. 21 aydır aralıksız süren bu linçlerden sonra ilk kez bu konuda yeni bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Ben 21 ay önce tam anlamıyla bir eşeklik yaptım. O an internetten duyduğum bir şeyi ne olduğunu bile anlamadan bilmeden pat diye ekrandan söyledim. Şimdi bu metni kaleme alırken bile yine bu zevzekliğimden ötürü kendime çok öfkeleniyorum ve bu vesileyle yeniden tüm Boşnak kardeşlerimden bir kez daha özür diliyorum. Şimdiyse şahsıma yapılan kampanyayla ilgili bizzat Boşnak kardeşlerimin bana ulaşarak ilettikleri yeni bazı şok edici bilgileri de hem tüm kamuoyuyla hem de özellikle Boşnaklarla paylaşmak istiyorum. 21 ay sonra beni ve ailemi yeniden hedef alan linç kampanyalarının Boşnak kimlik hassasiyetiyle ilgili olmadığını ve başka olayların döndüğünü bana aktaran soylu Boşnak kardeşlerime çok teşekkür ederim. Bana ve aileme karşı duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için asil Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları ben de buradan tüm kamuoyunun takdirine sunacağım. Beyaz TV’de yıllar önce bir CHP milletvekili olan Barış Yarkadaş ile tartışma programı yaptık ve o kişi ideolojik çizgisi gereği Bosnak kasabı Miloseviç’i savundu. Binlerce Boşnak kardeşimizi katleden aşağılık Miloseviç’in vatanını savunan bir kahraman olduğunu söyledi Yarkadaş. Ben de Bosna soykırımı konusunda çok duyarlı bir insan olduğum için ayağa kalktım çok sert sözler söyleyerek programı terk ettim. Görüntüleri izleyin lütfen."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi 00:55

YORUM YAZ

 • muratmurat1 ay önce
  Rasim, en kutsalların neyse onlar üzerine söylüyorum ki lütfen sus.Evinde otur.Nagihanın kazandığı ikinize de yeter.o eşşekliği yapmmamış olsan bile emin olbeş para etmezsin.kişiliğin bozuk senin.o eşşekliğinden haberdar olduğumdan zerre şaşırmadım.Neden acaba?günahını bizden uzak bir yerde çıkart.valla bak. bu ülkenin kalitesi senin gibiler yüzünden düşüyor.illa para kazanmak istiyorsan medya dışında bir sektörde çalış
 • yalcın cossaryalcın cossar1 ay önce
  Kişinin ''Kendi eksiğini başkasının eksiğiyle örtme'' taktiğiçok aşağılıkbir durum bunun Farkına varır inşallah..
 • mustafamustafa1 ay önce
  SAFFET SANCAKLI DENEN BOŞLAK'LAK İLK ÖNCE GİTSİN BOŞNAKLARA ... SONRADA KATLEDEN MİLOSEVİÇ O..Ç.... NU VE ONU SAVUNAN CHP Lİ BARIŞ YARKADAŞ DENEN .... UNU MAHKEMEYE VERSİN. TABİ YERSE.
 • YavuzYavuz1 ay önce
  Adamı bi rahat bırakmadılar
 • Kemal YılmazKemal Yılmaz1 ay önce
  Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsine tükürdüğüm cinsine çeker??
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Su Memleketin haline bak bir vekil kasap olan müslümanları katleden serefsize kahraman diyor bu hangi partili diye sormaya gerek yok CHP li İstanbul il başkanı olan kadında PKK'lı yurt dışında öldürülen kaltaga sahip çıkıyor ondan sonra Cumhuriyeti kuran partiyuz diyorsunuz M.kemal vefatı ile o partide oldu düz şimdi HDP nin kölesi olmus bu ülkeye çivi çakması i beceremiyen bir partisiniz
 • erdoerdo1 ay önce
  ...ların sevmediği ,Ahmet keser de Rasim ozan kütahyalıda aramıza dönsün. yaniakit tv ye bekliyoruz .
 • YilmazYilmaz1 ay önce
  O barış yarkadas suriye ic savaşı başladığında esed içinde aynı şeyi söyledi halkı teröris ...esadi vatanını savunan kahraman yaptıkemal kilicdarogluna neler söyledi sarasun adamı dedi sonra milletvekili oldu sustu .barış yarkadas öyle biri rasim efendi çok fazla kousursan hata yaparsın vede yaptın beyaz tv de hep beraber arkadaşlarınla isin cılkını çıkarmıştınız o arkadaşların o gece seni o anda sattı bu sana ders olsun.birdaha çok yaygara yapma.
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Bırakın boşnakları Fetö ile ilgili söylediklerini yazın bu müslüman kardeşinizin.
 • Müh.Müh.1 ay önce
  Rasim ozan denilen müptezel mahluk artık insanlar seni görmek istemiyor bunu anlamıyor musun o beyaz tv denen kanalizasyona da yazıklar olsunki seni hala millete sövdürmek için ekrana çıkarmaya çalışıyor o kanalın spor müdürü olan kepaze beyaz tv yi tamamen silmekmiistiyorsun. Sn osman gökçek siz bu arada neredesinizhani o hamaseti söylemleriniz.
 • veysel cengizveysel cengiz1 ay önce
  ... Fetöcü. Sen bu kelimeyi kullanarak... riske atıyorsun...
 • Müh.Müh.1 ay önce
  Sn akit yöneticileri bu herifi gündeme getirmek size mi kaldı sırf bu yüzden gazetenizi 10 gün boykot ediyorum. O herif eşeklik yapmadı eşek çok faydalı bir hayvandır O herif gibilerine belhumadal deniyor. bilin istedim.
 • Raşit HürmüzRaşit Hürmüz1 ay önce
  Rasiiiimmmmm ettin bir eşeklik otur yerine sus bari biraz. Bugüne kadar televizyonda bağıra bağıra bedavadan kazandığın para yeter aslanım, git inşaata mı gireceksin, temizlik firmasına mı başlayacaksın, pazara mı çıkacaksın onu yap. Onurunla para kazanıp aile geçindirmek zor ama utanılacak iş değil aksine gurur duyulacak iş. Bırak şimdi ben eskiden şöyle derdim böyle derdim, Boşnaklar benim kardeşim olur laflarını. Bu milletin aklıyla oynama. Sen konuştukça "kusturmalı" videonun izlenme sayısı patlıyor. Kusturdun yeter.
 • ergun66 ergun66 1 ay önce
  Barış yarkadaşında senin de ta
 • bekirbekir1 ay önce
  bu karektersiz fetöcüyü bu gazetede görmek şaşırtıcı ...
 • KaankoçKaankoç1 ay önce
  Akit gazetesini saatlerce okuyorum çok değerli yazarları var Sn Dilipak gibi ama sayfayı bir çeviriyorum böyle saçma sapan bir tipin reklamı ya bu gazeteyi gençler çok okuyor lütfen biraz örnek insanlar ve haberler olsun toplum ahlakını dejenere edecek insanları görmek istemiyorum
 • HaticeHatice1 ay önce
  Rasim ozan kutahyali cezasini cekti dunya kafirleri munafiklar hergun dinimize imanimiza bizi yaradana onun resulu peygamberimize kufurun bini bin para biz musluman dini butunler hergun kufur yiyoruz kufur bunun anlamini bilen varmi tovbe hasa allaha peygambere etmedikleri kufur etmedikleri hakaret kalmiyor ona susan ahlaksizlar araplara kurtlere hergun kufur ediliyor bosnaklara alevilere laf edemezsiniz diye ortaligi velveleye veriyorsunuz kimsiniz bu ulkenin yarisinin sectigi baskana kufur chp li hdp lilere bir laf edemezsiniz sizler adisiniz yeter ya boyle kac kisinin hayatini kararttiniz belkide bir bildigi vardi bosnaklari elestirdi kufur etmedi insallah yeniden isine doner dua edecegim insanlarin bir laftan dolayi ekmegi ile oynanmaz bu kadar terbiyesizlik yeter herkes kendine gelsin eger muslumansaniz once dininize kufredenlere laf edin munafiklar kafirler sizi
 • MUZAFFER TANDOĞANMUZAFFER TANDOĞAN1 ay önce
  bunun karısıda geçenlerde bir kanalda aynı lafları etti.
 • GerceklerGercekler1 ay önce
  Ne diye Özür diliyecen öğün ne dedin bir söylesem sonra özürünü duyarım. ..cidden ne demiştin. ..bi de bakalım. ..siyasi linç miste mis mış
 • Operasyon şike Operasyon şike 1 ay önce
  Sen hep böylesin ROK 2011de fetönün kıymetli savcısı zekeriya öz seni çağırıp FENER e operasyon yapilacak dedi. Sende elimde belge var diyerek paçavraları kameraya gosterdin.sen busun işte. Sahi baransu içerde sen nerdesin.
 • DdffcvDdffcv1 ay önce
  Bence Türkiye deki Boşnaklar seni değil yarkadaş mahkeme ye verseler daha iyi olur du odam onları kat edeni savunuyor ses etmiyorlarsa Boşnaklar demek sorunları ideolojik
 • MEDENİMEDENİ1 ay önce
  Şu adamı buraya alıyorsunuz ya Akit gazetesi pes diyorum. Bu lafı bilmiyormuş da söyleyivermiş buna kargalar güler. Bilmediğin lafı söylerken zevkten dört köşeydiniz oradakilerle beraber. On yaşında çocuk biliyor bu lafları. Bari dürüstçe söyle, Boşnaklar onurlu insanlardır böyle hakaretleri unuturlar mı hiç. Alnına bu leke yapıştı bir defa.
 • sahirsahir1 ay önce
  bu ben dönüyorum mesajı
 • Tr.Tr.1 ay önce
  .. ekranda at koşturuyordun.Her türlü rezilliklerine rağmen sana göz yumuldu.Boşnak asıllı bir milletvekili senin yanında kâr kalmasın diye tüm boşnakların desteği ilesana karşı bir tutum içindeler,saygıyı hak ediyorlar,rezil herif...
 • YunusYunus1 ay önce
  Bence ...
 • serkan5serkan51 ay önce
  zaten merkepsin, savunmayı bırakın şunları.
 • CemCem1 ay önce
  Sen tam anlamıyla zaten bir omurgasız...sin. Her halin her tavrın..
 • YusufYusuf1 ay önce
  Insanlar aklin almayacagi suclari islemelerine ragmen serbest birakiliyor ve bir kac gun icerisinde unutulup gidiliyor. Ama ROK bir dil surcmesi yuzunden linc ediliyor. Sahsen ROK’a haksizlik yapildigini dusunuorum. Adam epeydir ekranlarda yok ozur’de diledi daha ne yapsin.
 • Meloş boş hoştMeloş boş hoşt1 ay önce
  Rasim isteyen istediğini konuşacaksa senin oturduğun koltuklara çıktığın kanallarabizim ahırdaki hayvanları çıkarırdık ( hayvanlardanözür dilerim) en azından onlar kimseye çirkin iftiraatmaz kalp kırmazhavuz medyası milletin parasıylahalkın güzel kesiminepislik atmaz bu sizin meşrebinizi gösterirtoplumda kalite kalmadığı için siz ve avradınız gibi mahlukatlar TV lerde arzı ı endam ediyorbu TVyerin dibine batsın
 • Oluyor böyle,Oluyor böyle,1 ay önce
  Bu kadar uzatmaya gerek yok, tamam olmuş bi kere, özür yeterli.
 • NurNur1 ay önce
  O sırp kasabını savunan kim varsa Allah bin türlü belasını versin Allahın lincine uğrasın
 • hercaihercai1 ay önce
  Barış Yarkadaş, IRKCI BIR ERMENIDIR!KESINLIKLE TURK DEGIL!
 • ergun66ergun661 ay önce
   ekranlara dönmek için kıvırıyor. Eh bunuda ekrana çıkaran varsa o da ...dir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019