PKK’nın yayın organı Yeni Yaşam’ın yazarından itiraf gibi ifadeler! ‘HDP oy vermese CHP kaybetmişti’

Terör sevici Yeni Yaşam yazarı Sedat Şenoğlu, 31 Mart ve 23 Haziran belediye seçimlerinde HDP’nin CHP’ye destek verdiğini söylerken, “CHP, Kürtleri ve HDP’yi cesurca kutlamıyor, teşekkür etmiyor.” ifadeleriyle de CHP’nin bu desteğe gerekli karşılığı vermediğinden yakındı.

16 Ağustos 2019 Cuma 14:17
PKK’nın yayın organı Yeni Yaşam’ın yazarından itiraf gibi ifadeler! ‘HDP oy vermese CHP kaybetmişti’

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

PKK yayın organı Yeni Yaşam’ın yazarı Sedat Şenoğlu, 31 Mart ve 23 Haziran belediye seçimlerinde oluşturulan CHP-HDP ittifakına ilişkin itiraf gibi bir yazı kaleme aldı. “Kürtler ve HDP seçmeni, AKP’ye kaybettirmek için stratejik oy kullanmasaydı, CHP'de bu seçimin kaybedeni olacaktı. Bunu kavramış değiller.” diyen Şenoğlu, CHP’nin aldığı oylarda HDP’nin de payı olduğunu belirterek, HDP’ye gerekli karşılığın verilmediğini söyledi. 

“HDP AK Parti’ye karşı stratejik oy kullandı!”

Kürtlerin ve HDP seçmeninin CHP’ye verdikleri oy desteğini gündeme getiren Şenoğlu, “CHP kendi marifetiyle kazandığını sanıyor, öyle göstermeye çalışıyor. Seçim sonuçlarının, Kürt sorununda demokratik çözüm ve barış isteyenlerin iradesinin eseri olduğunu gizlemeye uğraşıyor. Kürtleri, HDP’yi cesurca kutlamıyor, teşekkür etmiyor. Hazırladıkları raporların mantığındaki kurnazlık gibi davranarak ama aslında akılsızlığını göstererek günü kurtarmaya çalışan şeyler geveliyor. Kürt sorunu başta gelmek üzere, Türkiye’nin geleceğini etkileyecek temel barış, demokrasi ve özgürlük sorunlarının çözüm yolunu değil, kendi olası iktidarının dikensiz yolunu bulma derdine düşmüş görünüyor. Ama, öyle de bir yol yok. Hayale kapılıyor.” ifadeleriyle CHP’nin HDP’ye gerekli karşılığı göstermediğinden yakındı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 14:17

YORUM YAZ

 • osmanosman5 gün önce
  asıl kaybettiren yıllardı koyun gibi akp'ye oy verenlerin yeter artık demesidir; istanbul seçiminde ilk fark 13 bin ikinci fark 800000 chp'nin aldığı değil akp'nin alamadığı oya bakacaksınız
 • NihalNihal5 gün önce
  Sapıkların sapkınların ve teröristlerin partisi=CHP
 • RealReal5 gün önce
  Kendi ekmeğine tecavüz eden akit yeniymiş gibigibi sürekli itiraf diye manşet yapyo hdp nin chp ye imamoglu na oy verdiği yer küresinde herkes biliyor katıl akit kendi ekmeğine tecavüz eden akitamansız her kes biliyor bu neyin algısı kanlı akit oku mayan satılmayan partisi akp mhp faşistleri çöp olmuş altın manuupulen boştur kanlı akit
 • LütfiLütfi5 gün önce
  AKP"ye oy verselerdi "kürt kardeşlerimiz" CHP"ye oy verince "terör sevici hain" oluyorlar.AKP"liler şunu anlasınlar.Devlet Bahçeli"den kurtulmadıkları sürece yapılacak ilk seçimde siyasi partiler mezarlığındaki yerini alacalardır.Reis bunu görüyor,Bahçeli"den kurtulmak için gerekirse AKP"yi kapatıp yeni bir parti ile yola devam edecek.Bugün hain dediğiniz HDP"yi yanına alacaktır.Onun için HDP hakkında fazla konuşmayın.İlk seçimde ortağınız olabilir.
 • aliali5 gün önce
  MHP DE AKP YE VERMEZSE AKP KAYBETMİŞTİ
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 5 gün önce
  adam doğru söylemiş kızmaya gerek yok bunu kendisine sağ seçmenim diyen ip düşünsün topu gelse ÜLKEMİZE ZARAR VEREMEZ AKPARTİ VE MHP BBP KISMEN SADET PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ KENDİSİNE ÜLKE VE MÜSLÜMAN TÜRK SEVDALISI DİYENLER BİR ARADA ÜLKE VE İMAN BİRLİĞİ YAPTIĞI SÜRECE TOPU GELSE ZARAR VEREMEZ.
 • MilletMillet5 gün önce
  BUNLARIN ŞER İTTİFAKI ERMENİ ,YAHUDİ VE KAFİR UŞAKLARININ İTTİFAKIDIR. RABBİM BU ŞER BİRLİĞİNİ EN KISA ZAMANDA BOZAR İNŞALLAH
 • TOZERTOZER6 gün önce
  Mütedeyyin kürt halkı ne imralı'daki caninin mektubunda söylediklerini yaptı, ne de TRT de konuşan Osman Öcalan ş.sizinin istediğini yaptı. PKK sempatizanlarının dışındaki kürtler ne Apo'yu ne de kardeşini dinledi. Adam doğru söylemiş bence.
 • şerefsiz alişerefsiz ali6 gün önce
  ukan yalamalar mhp oy vermese akape çoktankaybetmişti
 • ömerömer6 gün önce
  her iki tarafta Allah ın lanetine uğrayın
 • H. M. Y. H. M. Y. 6 gün önce
  Şöyle birbirlerine düşsünler. Tezgahladıkları oyun kendilerine dönsün.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019