PKK'da büyük panik: Parayla kandırıp dağa çıkardılar

TSK'nın darbesi sonrası sona yaklaşan terör örgütü PKK, Suriye'nin kuzeyindeki aileleri parayla kandırıp çocuklarını kaçırmaya başladı.

18 Nisan 2019 Perşembe 23:14
PKK'da büyük panik: Parayla kandırıp dağa çıkardılar

TSK'nın operasyonları sonrası eleman bulmakta zorlanan terör örgütü PKK, Suriye'nin kuzeyinde bulunan aileleri parayla kandırıp çocuklarını kaçırıyor. Çocuklarını görmek isteyen aileler ise örgütün ölümcül eylemlerine maruz kalıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yapmış olduğu başarılı operasyonlar sonucu paniğe kapılan ve eleman bulmada zorlanan terör örgütü PKK/PYD/YPG, gözünü Suriye'nin kuzeyinde yaşayan masum çocuk ve gençlere dikti.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/PYD/YPG, kurduğu sözde özel birimle, Suriye'nin kuzeyinde örgütün kontrol ettiği bölgelerde çocuk ve gençleri tespit ederek, zorla silah altına almaya çalışıyor. Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi amacıyla askeri harekatın gündeme gelmesi ve son günlerde yaşadığı büyük kayıpların ardından siviller üzerindeki baskısını arttıran terör örgütü, özellikle Arapların yoğun olarak yaşadığı Haseke bölgesinde her evden en az 1 genci zorla silah altına alıyor.

Aileleri kandırıp çocukları kaçırıyorlar

Bölücü terör örgütünün çocukları kaçırması, uluslararası raporlara da yansımıştı. Rapora göre, terör örgütü PKK/YPG, aileleri parayla kandırarak çocukları kaçırıyor. Kaçırılan çocuklar, ailelere verilen sözlerin aksine bir daha ailelere gösterilmiyor. Söz konusu çocuklar ve gençler, uyuşturucuya alıştırılıyor, intihar saldırılarına yönlendiriliyor ve çatışmalarda ön saflarda ölüme gönderiliyor. Çocuklarını görmek ve geri almak isteyen aileler ise tehdit ediliyor, hatta örgütün ölümcül eylemlerine maruz kalıyor.

Bölge halkı Türkiye'den yardım bekliyor

Bölgede yaşayan, terör örgütünün baskı ve zulmünden bıkan sivil halkın, bölgenin teröristlerden temizlenmesini beklediği, çocuklarını örgüte teslim etmek istemediği ve bu yönde Türkiye'den yardım beklediği öğrenildi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 23:14

YORUM YAZ

 • hüs coşhüs coş1 ay önce
  evet Türkiye yardım etmeli. ama önce bu ülkedeki yetişkin erkekler ülkelerini savunmk için geri gitmeli. veya gönderilmeli. pkk deaş ve esede karşı ülkelerini avunmayıp Türkiye ye gelenler(kaçanlar) hain sayılırmı sayımazmı. bu ülkedeki yetişkin suriyeli erkeklere soruyorum. yaşlılar ,kadınlar ,çocuklar bize emanet biz bakarız.
 • Sömürüye açıkSömürüye açık1 ay önce
  Çocukları verip parayı alırken Türkiye ye sormuş mu? Sonra gelin bizi kurtarın. Sizi amerika kurtarsın dedirtmeyin şimdi.
 • sünni kürtlersünni kürtler1 ay önce
  genelde sünni olan ve kürdistan hayaline sempatisi olan sünni kürtlerin önce çocukları sonra k..ları elden gidiyor
 • IRKÇIYIM _Allahınakadar IRKÇIYIM _Allahınakadar 1 ay önce
  HepsiSatılıkPKK lı şerefsizlerin ! BİJİAPO diye bağıran onlar değilmiyid? Abd onları Surt iyede YPG olarak satın aldı. TİCARET adamların genlerinde var. !Hepsinden nefret ediyorum ,neymiş Asli unsurmuş neymiş Kardeşlerimizmiş yesinler.... Üvey bile olamazlar. Türkün kardeşi TÜRK tür. aisl olmayan Türke kardeş olamaz. Din bile bunu örtbas tetmeyeyetmez.
 • ParsPars1 ay önce
  Sen aç sefil issiz caresiz birakIlip namlu zoruyla toplayıp para verip asker uzman erbas lari haber ysp

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019