Paralel Cemaat'i deşifre etti, hapse atıldı!

Gülen Cemaati'nin içerisinde 35 yıl boyunca yer alan ancak daha sonra ayrılarak örgütü ifşa eden Nurettin Veren'in 1.5 aydır cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

29 Mayıs 2014 Perşembe 20:01
Paralel Cemaat'i deşifre etti, hapse atıldı!

YENİAKİT.COM.TR - 17 Aralık darbe operasyonunun ardından Paralel Cemaat'i deşifre eden herkese dava yağdırılıyor. Pensilvanyalı Fetullah Gülen'in başını çektiği dava yağmuru ilk neticesini de verdi.

HERKESTEN SAKLANDI
 
Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir, Nurettin Veren'in 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yattığını duyurdu.
 
Sosyal paylaşım hesabından açıklama yapan Yükselir, "Gülen Cemaat'inin ilk çözüleni Nurettin Veren'in Gülen'e hakaretten cezaevine girdiğini duyunca paralel yapının gücünü birkez daha anladım++
 
Nurettin Veren 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yatıyor.Ve güzide basınımızdan hiç kimsenin bundan haberi yok!Yuh olsun hepimize" ifadelerini kullandı.

NURETTİN VEREN KİMDİR

İzmir doğumlu olan Nurettin Veren, meslek lisesi öğrencisiyken, 16 yaşında Fethullah Gülen ile tanıştı. Makine mühendisliği mezunu. Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Kurucu Başkanı. Zaman Gazetesi Kurucusu ve eski genel müdürü, aynı zamanda Samanyolu TV kurucusu, eski yönetim kurulu üyesi ve ortağı. Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Moğolistan, Arnavutluk ve Romanya'da açılan okulların, üniversitelerin kurucu başkanı.

35 yıl içerisinde yer aldığı Gülen Örgütü'nü şu sözlerle eleştirerek ayrılmıştı:

Cemaate bağış yapan işadamlarına, benimle irtibatlarını kesmeleri için yemin ettirildi

ABD’ye Vatikan’ın desteğiyle gitti, tepkiden çekindiği için hastalığı uydurdu

Yanında kalanların çoğu ondan dayak yemiştir, biliyorum çünkü falakanın bir ucundan da ben tutuyordum

Yıllarca ütüsüz pantolon giyerken, şimdi tavşan tüyünden iç çamaşır kullanıyor

Şömine demiriyle bana vurmaya kalktı. Kendimi sakınmasaydım, ölebilirdim

Karımı ve çocuklarımı benden uzaklaştırdı. Gülen, insanı inleterek öldürüyor

Nurettin Veren Paralel Cemaat'i böyle deşifre etmişti:


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 20:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2019