Paçavralar, 'hafızlık' eğitiminden rahatsız! "Amaçları Türkiye'yi 28 Şubat günlerine yeniden götürmek"

Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü Orta Öğretim'de Hafızlık eğitimine ilişkin sol medya tarafından atılan küstah başlıkları eleştiren emekli İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, "Hafızlık çalışılarak kazanılan büyük bir nimettir." dedi ve ekledi: "Bunlar Türkiye'yi 28 Şubat Türkiye'sine püskürtmek istiyor."

21 Eylül 2019 Cumartesi 19:59
Paçavralar, 'hafızlık' eğitiminden rahatsız! "Amaçları Türkiye'yi 28 Şubat günlerine yeniden götürmek"

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

"Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortaklaşa çalıştığı proje kapsamında Orta Öğretim öğrencilerine istekleri dahilinde 'Hafızlık' eğitimi verilecek. İmam Hatip 6. Sınıf öğrencilerinin ders çizelgesine, 'Hafızlık eğitimi için kayıt dondurulup Kur’an eğitimine devam edilebilir.' notu düşüldü.

Paçavralar Hafızlardan neden rahatsız?

Yaşanan bu gelişme din karşıtı çevreleri rahatsız etti. Sözde özgür basın organlarından Birgün, MEB ve Diyanet'in ortaklaşa gerçekleştirdiği proje için, "Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın eğitim alanındaki gerici uygulamalarının son halkası olan ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ kapsamına alınan ortaokulların ders müfredatı 'Kuran eğitimine göre' yeniden düzenlendi." şeklinde küstah ifadeler kullandı.

'28 Şubat Türkiye'sini istiyorlar'

Birgün ve benzeri yayın organlarının rahatsız olduğu Hafızlığın İslam'daki önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan emekli İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, "Hafızlık çalışarak kazanılan büyük bir nimettir." diyerek şunları söyledi:

"Kur'an-ı Kerim'i baştan sona ezberlemek kadar güzel bir şey olabilir mi? Bakın araştırmalara göre hafız insanlar beyinleri sürekli çalıştığından Alzheımer bile olmuyorlar. Türkiye'de hafızların her zaman değeri ve itibari var. Bu tip yayın organlarının kudurma sebebi bundan kaynaklanıyor."

"Türkiye sanki Müslüman bir ülke değil." değil diyen Kavaklı, 28 Şubat Türkiye'sini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Bu başlıkları atanlar Türkiye'yi 28 Şubat günlerine yeniden püskürtmek istiyor. Tabii ki çabaları nafile. Su akacak ve mecraını bulacak. Onlar da içlerindeki sıkıntıyla ölüp gidecekler."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 19:59

YORUM YAZ

 • HARUNHARUN26 gün önce
  Laik kafalara sesleniyorum.Kuranı kerim 6666 ayetten oluşmaktadır.Sizin anlayacağınız dilden yazıyorum (6666 cümleden) oluşmaktadır.En kral'ınız çıkıp ta laikliği anlatan 6666 cümlelik bir kitabı ezbere KAÇ KERE okuyabilir? Açıkça biz inanmıyor vede inkar ediyoruz deyinde safınızı belli edin. O hafızlar bir gün size'de lazım olur . Mesela ölmeden belki'de tövbe istiğfar etmenize vesile olurlar.Cenaze namazınızı kıldırırken yakınlarınızdan helallik isteyebilirler.ana babanız öldüğünde evinize misafir eder bir hatmi şerif okutursunuz.Belkide İslam'a inanan bir çocuğunuz hafızlardan birisini yanına alıp'ta mezarınızda bir YASİN i ŞERİF okutur.Ne dersiniz .
 • İs-hakİs-hak27 gün önce
  İt ürür kervan yürür öylede oluyor şimdiye kadar hep öyle oldu Türkiye itsuz hiç kalmadı
 • Bu pisliklere itibar etmeyinBu pisliklere itibar etmeyin27 gün önce
  Avrupanın beslemelerine itibar etmeden dini faaliyetlere devam edin.
 • AlpAlp27 gün önce
  Talebelerimiz de diyanet ve eğitimimiz de MİLLİ . Bu Osmanlı yadigarı bir devlet için gayet normal.
 • Ömer Ömer 27 gün önce
  Böyle gazeteler halâyayın yapıyor.. ülkemde çıkan gazete paçavrasına bak
 • ÖmerÖmer27 gün önce
  Size neisteyen gider hafız olur ne büyük nimet hamdolsun böyle gazete yazılara itibar etmeyelim boş verin it ürür kervan yürür
 • ÖzgürÖzgür27 gün önce
  Tc vatandaşı azınlıkların hangi dersleri aldıklarını, milletlerarası okullarda hangi derslerin verildiğini de söylesinler,Müslüman vatandaşın dersine karışmasınlar.
 • Özgür Özgür 27 gün önce
   Okuyan herkes hakim doktor mu oluyor da o bin çocuk doktor hakim olmadı diye debeleniyorsunuz. Ama yırtınsanız da, kuran nuru, hem de rağmınıza, parlayacak kıyamete kadar devam edecek. Siz de ebedi cehenneme gideceksiniz. Şu ki siz kendinize yazık ettiniz. Dağların yürütüleceği bir kitap olsa, o kuran, olan sevgili ilahımızın ballar balı sözünden şimdi bile mahrum kalmayı seçtiniz. Cehennemde bu hafızalardan nur isteyeceksiniz de, alay ettiğiniz için size bakılmayacak. Vay halinize. Bu arada okumak iman ilmi ile başlar. Yunus ne demiş, sen kendini bilmezsin, bu nice okumaktır.
 • Menfatül MüsliminMenfatül Müslimin27 gün önce
  Laiklerin 28 Şubata kadar 80 yılda yapamadıklarını, sözde islami AKP iktidarı 17 yılda yaptı. Müslüm adına çok acı, laikler adına gurur verici. Çok üzülüyorum.
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM27 gün önce
  İKİ senedir O kadar uyardık. Ne yazıkki bazı dini TV lerde bile sözde İLAHİYAT PROFESÖRLERİ adı altında çıkıp tarikat ve cemaatlere veryansın eden sözde din adamları 28 şubatçıların eline öyle fırsatlar verdikerki FETÖ yü kötüleyelim derken28 şubatta DARBECİ CUNTANIN yoketmeye çalıştığı cemaat ve tarikatları neredeyse AK PARTİ HÜKÜMETİ ELİYLE YOKETMEYE SEBEP OLACAK DURUMA DÜŞÜRDÜLER. 15 temmuzla beraber darbe başarısız olunca VESAYET ODAKLARI fırsatı değerlendirmiş hemen FIRSAT GEÇMİŞKEN DIĞER CEMAAT VE TARİKATLARIDA temizkeyelim demeye başladılar. Üstelik Ak parti yanlısı TV lerde açık oturumlar yapıldı. Eyvah dedik ak partinin yumuşak karnından vurmaya başladılar.
 • Salih ArslanSalih Arslan27 gün önce
  Rabbim cümleye nasip eylesin ben yakinen biliyorum ki hafızlık eğitimi alan öğrenciler diğer derslerin de gerçekten ciddi başarılar elde ediyorlar Zira zihin ciddi anlamda açılmış oluyor okul derslerini çok kısa zamanda telafi edip ipi önde göğüs diyorlar Rabbim herkese nasip etsin
 • İdo1 İdo1 27 gün önce
  Hafızlar nerenize batıyor dinsiz kılıç artıkları teröristler hangi hafız bir adam öldürmüş. Ama sizin topunuz terörist katiller siniz. Siz istemeseniz de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019