Öztürk Yılmaz ağzından kaçırdı! CHP'den 'Türkçe Ezan' itirafı: Şimdi zamanı değil

'Ezan Türkçe okunmalı' diyerek büyük tepki çeken CHP'li Öztürk Yılmaz, kendisini disipline sevk eden partisine itiraz ettiğinde 'aman şimdi zamanı değil' cevabını aldığını söyledi.

09 Kasım 2018 Cuma 00:27
Öztürk Yılmaz ağzından kaçırdı! CHP'den 'Türkçe Ezan' itirafı: Şimdi zamanı değil

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Ezan Türkçe okunmalı" şeklindeki skandal sözleri sonrası Rus radyosuna konuştu.

Konuyu saptırıp "M. Kemal'e hakaret ediyorlar" dedi

RS FM'den Yavuz Oğhan'ın sorularını cevaplayan Öztürk Yılmaz konuyu M. Kemal üzerinden tartışma zeminine çekmeye çalıştı.

"Ben inançlı bir insanım"

Atatürk'e hakaret edildiğini öne süren Yılmaz, "Türkçe'nin aşağılanmasına karşı olduğumu söyledim. Herkesin görüşüne saygı duyarım. Ben inançlı bir insanım. Ben orada bırakın Türkçe de okunsun Arapça da okunsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Doğru bildiğini savunacakmış

"Bazen doğruyu savunmada yalnız kalabilirsiniz. Linçe uğrayabilirsiniz. Ben 49 yaşındayım çok yalnız kaldım ama doğruyu hep savundum." diyerek sözlerine devam eden Yılmaz, kendisini disipline sevk eden CHP'ye de tepki göstererek "keşke beni disipline sevk edenler, 'camileri ahır yaptınız' diyenlere cevap verselerdi" şeklinde konuştu.

Ezanla Türkçe aşağılanıyormuş

Büyük tepki çeken sözleriyle Türkçe'ye sahip çıkmayı amaçladığını ileri süren Yılmaz, şunları söyledi:

"Ezan Türkçe okunsun, Arapça okunsun gibi bir şey demiyorum. Kendi dilini aşağılama diyorum".

CHP'nin gerçek niyetini ifşa etti: Şimdi zamanı değil diyorlar

Öztürk Yılmaz ayrıca, CHP'nin, seçimde seçime ortaya çıkan göstermelik dini hassasiyetlerini ve asıl düşüncesinin ne olduğunu da satır arasında ağzından kaçırdı.

CHP'ye ve CHP'lilerin yaşam tarzına hakaret edildiği yalanını ortaya atarak, kendi skandal sözlerini temellendirmeye çalışan Yılmaz, partisine bu şekilde baskı yaptığında "aman şimdi zamanı değil" yanıtını aldığını ifade etti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 00:27

YORUM YAZ

 • Tayfun bayburTayfun baybur4 ay önce
  Chp kendini komple disipline sevk etmeli
 • Temel KılıçTemel Kılıç4 ay önce
  Evvela, Hakâik-ı Îmânîyye Hizmeti'nde birinci öncelik,tehlikede olan imanın kurtulmasına hizmet etmekdir.Sâniyen, ezan hem imanın hem de İslam’ın bir şiar ve sembolüdür. Bu şiar ve sembol susturulursa iman ve İslam rencide edilmiş sayılır. Nasıl bir milletin bayrağı gönderden indirildiğinde mağlup sayılıyor ise, aynı şekilde İslam dininin bayrağı olan ezan susturulursa, İslam mağlup olmuş oluyor. Bu yüzden İslam alimleri ezana ayrı bir önem vermişlerdir.Sâlisen, ezan bütün Müslümanların ortak bir değeri ortak bir parolasıdır ki, dünyanın her yerinde aynıdır, değişmez. Mekke’ye giden Türk hacılarının "Araplar Türkçe ezan okuyor." demeleriezanın ne denli içselleştirildiğini ispat ediyor. Böyle dem ve damarlarımıza işlemiş bir ezanı başka dile çevirmek ihanettir ve Müslümanlara dönük büyük bir manevi darbedir...Râbi'an, Hakâik-ı Îmâniyye Hizmeti'nin imandan sonra en büyük vazifesi bidatler ile mücadele etmektir ki, ezanın Türkçeye çevrilmesi en büyük bidatlerdendir.
 • ihsanihsan4 ay önce
  ... herif o devirler kapanmadı mı
 • d. alid. ali4 ay önce
  bu adam davutoğlunun alnından öptüğü, t. erdoğanın öve öve bitiremediği adam değilmi? böyle bir açıklama yapmasının sebebi yaklaşan seçimler, ekonomi gündeminin değişmesi ve kurumlardaki yolsuzlukların gündem dışı bırakılmak istenmesindendir. yani hala iktidarın hizmetindedir.
 • DogrularDogrular4 ay önce
  Birbirinize dusman olursaniz azinliga maglup olursunuz. Muslumanlarin durumu icler acisi.. sonumuz hayrolsun.!
 • NurNur4 ay önce
  O zaman hiç gelmeyecek akılsız adam buna Allahın izniyle izin vermeyecez sizin gibi adamları ve partileri iktidar olmayacak bu ülkeye verdiğiniz zarar yetti
 • Ali KOÇAli KOÇ4 ay önce
  Ezan'ın Türkçe anlamını bilme oranı %'yi geçtim BİNDE kaçtır?Müslüman olmanın 1.şartı olan KELİME-İ ŞEHADET'in Türkçe anlamını bilme oranı %'yi geçtim BİNDE kaçtır? Niye arapçada ısrar ediyorsunuz? Allah size mesajlar gönderiyor, ama siz anlamadığınız dilde mesajları okumaya devam ediyorsunuz. Size de saçma gelmiyor mu bu ısrarınız?
 • hsnhsn4 ay önce
  Adam chp nin tarihten gelen kötü niyeti ve arzusunu paylaşmıştı ey müslüman chp seçmeni ya da ek parti muhalifliğ ile chp ya da sp oy verenler verdiğiniz oy chp yi niyetlerini gerçekleştirmeye yardım ediyorrr
 • 145314534 ay önce
  Ne ezan da kulağınız var,ne namaz da gözünüz var,size verilen görevdir bunlar.Muhafazakar kesimleri bu tür ortamların içerisine çekerk ayrıştırma,karkaşa ve kaos yaratmak,hatta ve hatta bu kesimin Atatürk'e saldırı ortamını sağlamak ve bunlar bile isteye kasti olarak yapılıyor tarafınızdan.Yoksa ezan namaz sizlerin düşmanlığınız yaptığınız şeyler mazide kanıtıdır.
 • ASLAN ASLAN 4 ay önce
  bu adamın beynine DAIS ne taktı acaba erken bunama emaresi sergilemiş HEY YILMAZ MISIN ''YILAN'' MISIN bu topraklarda EZAN okunsun diye ceddim şehit oldu bana EZANLA KURANLA emanet etti YİYORSA Hadi tekrar Tanrı uludur dedirtin yemez çünkü millet tekrar uyandı gecti o günler
 • ServetServet4 ay önce
  Biz sizi çok iyi tanıyoruz ateist olduğunu zu çok iyi biliyoruz fırsat ini buldugunuzda aynı şekilde hareket edeceginizi Türkçe ezan i camiler i kapatacaginiz çok iyi biliyoruz sizin müslüman düşmanı olduğunu nuzu çok iyi biliyoruz Kemal in çıkıp ezan Arapça okunacak dediği nin yalan olduğunu çok iyi biliyoruz
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar4 ay önce
  Doğru söylüyorsun bay, yılmaz dünyada bir tek kişi yoktur inançlı olmayan yani inanmayan kimse yoktur,fark şu siz yokluğuna inanıyorsun üzerine elhamdülillah biz varlığı başkanı inanıyoruz.sakın hoplamayın bizde Müslüm nız diye müslüman müslüman çalışma yaşar,sizin İslam'la münasebetiiz musalla taşında cenaze namazının kılınışı mı seyretmek hadi kolay gelsin gidince görürsünüz
 • Herkes işineHerkes işine4 ay önce
  Bir kafir bir müslümanın ibadet şekliyle işgilenemez, ilgilenmemeli. Onlar atatürk ilke ve inkilablarını revize etsinler, mesela; nutuk' u günümüz türkçesine çevirmişler, bunu yapsınlar işte..
 • halil45halil454 ay önce
  bu ... torpil milletvekili torpil konsolos olmus, ben bile daha akilli ve milliyim
 • hayrihayri4 ay önce
  arkadas türk olmayanlarin türkcülük yapmasi cok komik!
 • ayşe mutayşe mut4 ay önce
  Bu adam çok kurnaz tam da seçimler yakınken kendini dışlayan CHP'YE karşı beni görün yoksa yıoynuyor yani vekilliğini kaybederse bir belediye reisliği gibi bir makam peşinde biliyorsunuz Kemal K.OĞLU kendine aleyhinde olanları zarar verenleri Barış Yarkadaş giblerininin sesini kesmek için vekil yaptı şimdi de bu zat aynı taktiği uyguluyor muhasebeci Kenan muhasebecilikle canını kurtarırken şimdi de başka yollarla CHP den dışlanmamak için çok kurnazca top çeviriyor adeta

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019