Ömer Halisdemir'in babasından idam çıkışı

Özel Kuvvetleri teslim almaya gelen darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Ömer Halisdemir'in babası idamın gelmesi gerektiğini söyledi.

13 Temmuz 2018 Cuma 14:22
Ömer Halisdemir'in babasından idam çıkışı

Baba Hasan Hüseyin Halisdemir, darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçtiğini ve hala içinin yandığını belirterek, "Biz idam istiyoruz. Bütün şehitlerimizin ruhu için bu hainlere idam istiyoruz. Bunlar 10 sene ceza almış, 20 sene ceza almış, müebbet almış bunlar olmaz, bunlar bizi rahatlatmıyor. Eğer ki bu devlet bizim içimizi rahatlatmak istiyorsa idamı getirmelidir” dedi.

"ÖNEMLİ OLAN CEZALARINI ÇEKMELERİ"

Darbecilerin Türk milleti önünde cezasını çekmesi gerektiğini vurgulayan Halisdemir, “Bu hainlerin ölüp ölmemesi bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan bu vatansızların Türk milletinin karşısında cezalarını çekmeleridir. Eğer bunlar cezalarını bu şekilde bulursa, asılırlarsa bizim içimiz daha rahat olur. Bu durum geriden gelenlere, bu gibi hain düşünceleri olanlara, biz de aynısını yapmak istiyoruz diyenlere de iyi bir ders olur” ifadelerini kullandı.

"BU PİSLİKLER ERDOĞAN'A ZARAR VERMEK AMACINDA"

Darbeci hainlerin hâlâ Türkiye’ye sıkıntı vermek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devre dışı bırakmak için uğraştığını açıklayan Halisdemir, “Bu pislikler hala Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a zarar vermek amacında. Erdoğan’ı devre dışı bırakmak istiyorlar. O devre dışı kalınca rahatlayacaklarını düşünüyorlar. Bunun dışında bu hainler ilerde başka yönetimler gelir diye umutlu. Yani başka yönetimler gelince bunları bırakırlar. O yüzden biz idam istiyoruz, idam istiyoruz, idam istiyoruz. Tüm şehitlerimiz için, annelerin-babaların içini rahatlamak için, ferahlamak için idam istiyoruz. Onun için bu şerefsizlerin, vicdansızların, vatanına milletine bayrağına sahip olmayan kişilerin idam etmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 14:22

YORUM YAZ

  • SAÇMALI yorumSAÇMALI yorum8 ay önce
    İdamı maalesef kaldıramayız. Ben de kaldırılmasında yanayım. Kalkınmamızı tamamlayıp, ekonomik olarak daha bağımsız olduğumuz zaman belki... Maalesef bu konuda Sayın Başkan da eski siyasiler gibi davranıyor. Kaldırılamayacağını bildiği halde vatandaşın haklı talebine (kendi de kalkmasını istiyordur) hayır diyemiyor. Gerçeği de anlatmıyor. Önüme getirsinler, diyor. Kim getirecek?Vaziyet budur...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019