Olaylar büyüyor, diğer Avrupa ülkelerine de sıçradı! Fransa'da en az 30 kişi yaralandı

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekliler'in düzenlediği protestolarda şu ana kadar en az 30 eylemci yaralandı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 18:35
Olaylar büyüyor, diğer Avrupa ülkelerine de sıçradı! Fransa'da en az 30 kişi yaralandı

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekler'in düzenlediği protestoya güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Fransa İçişleri Bakanlığı, protestolara 31 bin kişinin katıldığını duyurdu. Burada en az 700 kişi gözaltına alındı.Sarı Yelekliler'in düzenlediği protestolarda şu ana kadar en az 30 eylemci yaralandı.

Polisten sert müdahale

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Sarı Yelekler başta Paris olmak üzere ülke genelinde akaryakıt zamlarını ve kötüleşen ekonomik koşulları protesto etti. Ülke genelinde 89 bin polisin görevlendirildiği protestolarda polis, Sarı Yelekler'e biber gazıyla müdahale etti.

"Macron istifa" sloganları atıldı

Champs Elysées Meydan'ında eylemciler "Macron istifa", "Koyun değiliz" şeklinde sloganlar attı. İçişleri BakanıChristophe Castaner, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada gün boyunca, geçmiş eylemlere göre, daha yoğun kontrol ve direkt müdahale olacağını ifade etti.

Gösteriler Hollanda ve Belçika'ya da sıçradı

Paris'teki protestolar Hollanda ve Belçika'ya da sıçradı. Hollanda'da Lahey, Amsterdam ve Rotterdam kentlerinde toplanan kalabalık, "Rutte istifa", "Rutte defol git" sloganları attı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 18:35

YORUM YAZ

 • nostalji nostalji 3 ay önce
  Gene degezi olaylarındaki gibi devlet orada kalkıp onlara Vatan haini ve terörist demiyor ,değilmi. Çünkü onlarda işine gelemeyeni vatan haini terörist diye yaftalayan ,etiketleyen bir devlet yok. Çünkü adamlar Demokrasi ile yönetiliyorlar. Oku bakayım. De mok ra si. Arapçası neydi? (Arama yok tabiiki .... Tarih boyunca oL mamş ki ?Kutup ayısının arapçası var mı? .... :ddd
 • mustafamustafa3 ay önce
  fransa da bahar bir başka güzel oluyor.zulüm 1789 başladı
 • muhammedmuhammed3 ay önce
  levent fetöcüsün herhalde
 • halil45halil453 ay önce
  bence olaylar cok abartiliyor
 • propro3 ay önce
  ln Levent. Parayla saadet olsa ab de ha bire kendini gebertmezdi insanlar. birakin su asgari ücret sacmaligini. adamlar kirayi elektirigi sicagi ödedikten sonra eldae kaliyor bir bira parasi. bira cok ucuz ama yoksa bunlar ya imana gelir yada hepten civitir.
 • ramazanramazan3 ay önce
  koyun arıyorlarsa buralara gelsinler ,hem koyun bol hem de ..selam ve dua ile
 • AbdullahAbdullah3 ay önce
  Adamlar benzin fiyatları zamlandı diye gösteri yapıyorlar. Bizimkilerin zamlar umrunda değil nasıl olsa, Fransaya bakıp seviniyor adam.
 • LeventLevent3 ay önce
  Galiba halimizden memnunuz . Burda yorumları yapanlara bakarak. Senin ülkende kardeşim soruyorum asgari ücretin 350 euroyu geçmez senin ülkende mazot litresi 6 tl üstünde . Sen kaç defa yurtdışına gidip gezebiliyorsun . Bakınız halinize biz onlardan perişanız . Ben bu ülke halkının cumhuriyetin kuruldugu zamanki halkla ne bilinçli ne azimli ne duyarlı . Ne medeni
 • MehmetMehmet3 ay önce
  Gülme komşuna gelir başına demişler atalarımız
 • HanxoHanxo3 ay önce
  Seviyorum bu françoşlarıDarısı kral tebası olarak yaşam savaşı veren ingiltere işveç danimarka norveç hollanda ispanya ve diğer yobaz feudal halklara gelsin. Umarım sonları kadafiden bin kat vahim olur.
 • Ali RüzgarAli Rüzgar3 ay önce
  Abi gülmekten koptum yaa" Gavura vurur gibi" vuruyorlar, mükemmel bir başlık olmuş.
 • AB AB 3 ay önce
  Almanya koyun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019